Strach o zdraví vystřídal klíčový podpis. Zeman potvrdil rozpočet na příští rok

Autor: ČTK, kal - 
20. 12. 2018
16:20

Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, informoval Blesk Zprávy hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Rozpočet počítá se schodkem 40 miliard korun, což je proti letošnímu schválenému deficitu o deset miliard korun méně. Ovčáček přitom během víkendu a začátkem týdne vyvracel spekulace, že hlavu státu trápí zdraví. A že pro prezidenta do Lán letěl vrtulník.

Rozpočet předpokládá celkové výdaje 1,505 bilionu a příjmy 1,465 bilionu korun. Výdaje vzrostou proti letošnímu schválenému rozpočtu téměř o 141 miliard a příjmy téměř o 151 miliard korun.

Prezident Zeman ve Sněmovně před prvním čtením návrh rozpočtu podpořil, ale měl k němu určité výhrady. Týkaly se nedostatečné výše investic a plýtvání. Kritizoval dotace na obnovitelné zdroje energie, nefunkční informační systémy, vysoký počet státních úředníků a výdaje na inkluzi ve školství.

Rozpočet počítá s růstem ekonomiky o 3,1 procenta a průměrnou mírou inflace 2,3 procenta. Nezaměstnanost by měla stejně jako letos zůstat na 2,3 procenta. Na daních chce stát vybrat téměř 770 miliard korun.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

stbakbures ( 21. prosince 2018 15:20 )

Bureššmejde, volit toho ušatého opičáka, podvodníka a zloděje - soudruha STBáka Bureše volit nikdy nebudu a jsem hrdý na to, že má rodná Praha dala tomu šmej.ovi v komunálních volbách na frak, když jeho banda ANO se umístila na 5. místě a nezvítězila ani v jednom z cca 20 volebních okrsků Prahy

satanas ( 21. prosince 2018 11:35 )

Jses schopna vystrcit tvuj vypelichanej culibrk na WEB-kameru?? At je sranda ,,ty jsi neskutecnej kosoctverec..tebe bych chtel mit doma!!

vavrjan ( 21. prosince 2018 09:54 )

Češi si málo pamatují . Kdo si vzpomene na rozpočet Kalouska, tak musí této vládě zatleskat. Kdo ovšem chce neustále útočit tak ten rozpočet asi bude dle nich špatný.

anonym01 ( 20. prosince 2018 22:28 )

TO JE DOBŘE. TOMU CHLÍPNÍKOVI ZBYDE URČITĚ I NA DĚTSKY PORNO. PEDOFILIE I NA HRADĚ! FUJ ZEMANOVITI A BABIŠACI. FUJ VY RUDA ŽUMPO!

arne100 ( 20. prosince 2018 18:19 )

Pokrok:A co tvoji estébácké rodiče to nic není.Když se chceš montovat do Babiše tak se podívej nejdřív za sebe svoje rodiče.Jsou vánoce měli by to být svátky klidu a míru.Jenže takové pako jako jsi ty tomu to nedojde.Tak že bys mohl dát pokoj.A starat se o sebe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa