„Kalouskova učně“ Feriho si všimli v Bruselu. Zařadili ho mezi naděje a „snílky“ EU

Autor: ČTK, nkov - 
4. prosince 2018
09:45

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho (TOP 09) zařadil server Politico do svého žebříčku 28 osobností z 28 zemí, které je podle něj v roce 2019 záhodno sledovat, neboť mohou v nadcházejících letech změnit tvář své země nebo celé Evropské unie. Seznam zahrnuje kromě politiků také ekonomické lídry, aktivisty nebo umělce a rozdělen je na „snílky, muže (ženy) činu a narušitele“.

Dvaadvacetiletý Dominik Feri figuruje jako číslo osm mezi „snílky“. „Feri není jen nejmladším zákonodárcem v historii své země. Je také prvním tmavé pleti – a to nápadně. Feri, který byl od 18 let radním ve svém domovském městě Teplice, loni snadno získal křeslo v parlamentu, ačkoli byl poslední na kandidátce své středopravicové strany TOP 09,“ uvedl server Politico.

Feriho přitom někteří označují za „učně“ Miroslava Kalouska, šéfa poslaneckého klubu TOP 09. Za věrného žáka svého učitele ho označil ve Sněmovně i Andrej Babiš (ANO). „Odpoví buď, že jsem Kalouskův učeň, nebo odpoví, že si to mám nastudovat. A to je bohužel jeho poměr ke všem,“ rýpl si do Babiše Feri v reakci pro Blesk Zprávy. „Jestli jsem nějakým způsobem inspirován Miroslavem Kalouskem, třeba ve věci nějakého aktivního projevu? Já si myslím, že jo. Já považuji Miroslava Kalouska za velmi zdatného rétora a v tom si myslím, že v rámci Sněmovny téměř nemá konkurenci,“ skládá Kalouskovi Feri poklonu.

Snílci, muži činu a narušitelé

Reportér serveru Politico a šéf projektu Stephan Faris uvedl, že zvolené osobnosti jsou v žebříčku nikoli díky „síle svého úřadu“, ale díky způsobu, jakým formují své země a Evropskou unii. Letos podle něj tvůrci seznamu vybrali nejen „číslo jedna“ jako dříve, ale navíc žebříček rozdělili na „snílky, muže (ženy) činu a narušitele“.

„Náš výběr by neměl být považován za znamení podpory. Odráží náš názor na to, kdo bude utvářet evropskou diskusi,“ uvedl Faris v prohlášení, které má ČTK k dispozici. Doufá, že žebříček podnítí debatu a „snad i nějaké nesouhlasné reakce“.

Narušitel Corbyn

„Číslem jedna“ v žebříčku je italský ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini. Loni to byl šéf německých svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner.

Mezi „muže činu“ se zařadili například španělský premiér Pedro Sánchez, generální tajemník Evropské komise Martin Selmayr nebo ukrajinská expremiérka a šéfka opozice Julija Tymošenková. Mezi „snílky“ Politico počítá mimo jiné bulharského politologa Ivana Krasteva a mezi „narušitele“ předsedu britských opozičních labouristů Jeremyho Corbyna nebo šéfku Sinn Féin Mary Lou McDonaldovou.

Video Prostor X: Rozhovor s Dominikem Ferim - Prostor X

panda82 ( 5. prosince 2018 12:58 )

no všimli, co kdyby se tam propašoval muslim

victor1 ( 5. prosince 2018 10:01 )

Jo,zapoměl jsem napsat,že oněch 375,9 milard Kč ta hvězda udělala při drastických škrtech všude a zvýšení DPH.Takže "hradnisamohonko" jsi nějaký divný/á.

victor1 ( 5. prosince 2018 09:47 )

Kalous ministrem financí,aby zase zadlužil naši zemi jako když ho dělal naposledy?Během pouhých tří let zadlužil stát o 375,9 miliard Kč.Ročně tedy narůstal pod taktovkou nejlepšího ministra financí EU Kalouska dluh v průměru o 113 mld. Kč. V EU,kde Kalousek platí za hvězdu to též nebude vypadat slibně.Co je ještě horší, Petr Nečas,od něhož si zděšení pravičáci slibovali,že se bude snažit neodborné řádění Kalouska zarazit,ponechal tohoto ministra financí nadále ve své vládě,dluh vzrostl o dalších 113 miliard.Kalousek se svými více než 119 miliardami ročního přírůstku drží v čele všech neschopných ministrů financí první místo od převratu.Druhý je Sobotka.

marmat ( 4. prosince 2018 22:11 )

to samohonění je destruktivní...nebo NIC o politice netušíte...asi 50/50 !

odrudne ( 4. prosince 2018 21:25 )

Tyhle promulti politici se maj sebrat a ject dělat politiku mezi své chráněnce do Afriky či Arábie a ne jen tahat mezi nás-bez nároku z našich peněz!Kdy už bude konečně klid od toho?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud