Ferimu zkazil Zeman narozeniny. Se Schwarzenbergem šli raději na kefír

Autor: ČTK, simao - 
11. 7. 2018
11:08

Poslanci TOP 09 odešli před projevem prezidenta Miloše Zemana při dnešním jednání Sněmovny o vyslovení důvěry vládě ANO a ČSSD ze sálu. Lidovci na schůzi zase donesli protikomunistický transparent, protože menšinový kabinet mají podpořit poslanci KSČM. Nejmladší poslanec Dominik Feri z Topky si na Facebooku postěžoval, že mu Zeman pokazil 22. narozeniny.

„Nechtěli jsme poslouchat prezidenta Zemana, jak nám doporučuje k důvěře komunistickou vládu, za kterou je spoluzodpovědný,“ uvedl předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Feriho pokažené narozeniny

Dominik Feri si pak postěžoval na pokažené narozeniny. „Dnes se bude hlasovat o vládě, kterou podpoří komunisti. Až si budete stěžovat na ponožky nebo trenýrky, tak si vzpomeňte, že tohle je ten opravdu blbej narozeninovej dárek,“ prohodil na Facebooku poslanec slavící 22. narozeniny.

Lidovci proti komunistům

Lidovci opřeli o lavici, v níž sedí, transparent s přeškrtnutou rudou hvězdou se srpem a kladivem uvnitř ní, což býval symbol někdejšího komunistického Sovětského svazu. „Lidovci hlasují proti vládě s komunisty!“ stojí na transparentu.

Hlasování o důvěře vládě (11.7.2018): Lidovci přišli s protikomunistickým transparentemHlasování o důvěře vládě (11.7.2018): Lidovci přišli s protikomunistickým transparentem | 

Potlesk pro Schwarzenberga

Někteří opoziční poslanci si všimli, že při fanfárách ze Smetanovy Libuše vešel do jednacího sálu ještě před Zemanem jeho poražený protikandidát z finále první přímé prezidentské volby Karel Schwarzenberg (TOP 09).

„Bylo to dnes ve Sněmovně chvilku krásné. Zazněla prezidentská fanfára. A vešel Karel Schwarzenberg,“ napsal na sociálních sítích předseda STAN Petr Gazdík. Lidovec Marian Jurečka napsal, že čestný předseda TOP 09 sklidil „větší a vřelejší potlesk“ než Zeman. Na sociálních sítích čilý Feri pak přidal fotku, kde trávili se Schwarzenbergem čas během Zemanova projevu. Na kefíru.

Kritika Babišova projevu

Ani opoziční poslanci, kteří poslouchali následný projev Andreje Babiše, pak nešetřili kritikou. „Projev Andreje Babiše je neuvěřitelný. Co věta, to slib. Co slib, to lež. Nestačím se divit, co všechno ′plánuje′ zlepšit. A co tedy dělal poslední 4 a půl roku?“ divil se např. Stanislav Blaha z ODS.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
va45 ( 12. července 2018 10:29 )

Jen v bytech v Praze nejmíň 10.Po včerejšku co vyváděl Kalousek ve sněmovně a na ulici mezi ožralími řvoucími paviány ho může žrát jen takový hňup jako je on a ti co tam na té ulici řvali a házeli lahve.

va45 ( 12. července 2018 10:24 )

22 letému nefachčenkovi a línému parchantovi,kterého živíme byly zkaženy narozeniny.Polosomálec se opět vyznamenal.Dement z Orlíku už nemá dávno ve sněmovně co dělat. Schwarzenberg a Benda jsou největší vyžírky v Česku.

victor1 ( 12. července 2018 07:46 )

Tak on mu Zeman zkazil narozeniny,chudákovi.Ovšem,že už žádné nemá mít a prdět do hlíny mu nevadí.

pekaaaros ( 11. července 2018 20:37 )

Ti ať jdou raději hailovat před Reichstag a Merkelové i Posseltovi vlezou do zadku.

Sittowa ( 11. července 2018 18:22 )

V pralese už mají kalendář,že slaví zkažené narozeniny?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa