Babiš není jako Orbán, hájí Macron českého premiéra. „Není nacionalista,“ míní

Autor: zst - 
9. 11. 2018
18:45

Českého premiéra Andreje Babiše (ANO) se v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1 zastal francouzský prezident Emmanuel Macron, se kterým Babiš nedávno jednal i „popíjel“ v Praze. Podle Macrona Babiš nepatří do nacionalistického proudu, který ovládl například Maďarsko, Polsko nebo Bulharsko. Upozornil na to web iDnes.cz.

„Znovu vidíme nárůst nacionalismu v Evropě,“ řekl Macron v rozhovoru. Podle něj jsou mír a prosperita, v nichž Evropa žije už 70 let, značně „křehké“. „Ale tito nacionalisté jsou voleni, pane prezidente, v demokratickém procesu. Maďarsko, Polsko, Česká republika, Bulharsko. To jsou evropské národy, které rozhodují, že tyto lidi dosadí k moci,“ oponoval mu moderátor.

„Já bych nedával Českou republiku do této situace, kdy předseda vlády je součástí skupiny zvané liberální,“ zastal se Babiše Macron a narážel tak na fakt, že hnutí ANO je členem Aliance liberálů a demokratů (ALDE).

„Premiér Babiš je politik, který pochází z občanské společnosti a který není součástí tohoto myšlenkového proudu,“ dodal francouzský prezident.

Oba státníci se v poslední době viděli hned několikrát. Před prázdninami byl český premiér ve Francii na pietním místě, kde českoslovenští legionáři přísahali věrnost vznikající republice.

V souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československa byl zase Macron v Praze a kromě oficiálního jednání stihl s Babišem i téměř tříhodinovou neformální večeři. Z fotografií vyplývalo, že si dali s Babišem nejen pivo, ale i „tvrdý“, zřejmě slivovici. Druhý den se pak byl Macron podívat na výstavu francouzských malířů i na Karlově mostě.

Do třetice se během necelého půl roku uvidí Babiš s Macronem o víkendu, kdy šéf ANO vyráží do Paříže na oslavy konce první světové války.

Doporučujeme
marmat ( 12. listopadu 2018 11:54 )

marmat:Jak je asi redakcí placena parta místních trollů ??? Nebo možná JEDEN pavouk, z kterého padají vajíčka a nemá čas jim dávat jména...natož COKOLIV číst, sledovat a učí je to, co jediné umí....nadávat na celý Svět. Vždy měla v š u d e přednost KVALITA před kvantitou !!!Zde to je FUK.Pravidla diskuze určují sponzoři.

junkiexl ( 12. listopadu 2018 00:56 )

No, to by byl ovsem vrchol drzosti od Burese: nejen , ze mrvi ceskou pudu, ceskou prirodu, ceskou ekonomiku nevidanymi zlodejinami, cesky jazyk, a jeste aby tady protlacoval slovensky nacionalismus!!?? Maccarone, drz radsi tu svou zabozrouti hubu, kdyz nic nevis. Uz na stredni skole se o tobe suskalo, zes nebyl zadny lumen, ale vsichni se te bali kvuli pomeru s vrchni ucou. Zkratka, typicky budouci politik, oportunista a vychcanek.

pepsl ( 10. listopadu 2018 19:31 )

A pak ses probudil posranej.

pepsl ( 10. listopadu 2018 19:28 )

Prozraď jméno některýho rudýho od Filipa ve vládě.

cezar8 ( 10. listopadu 2018 16:43 )

anonym01 - čím je člověk starší, tím více si uvědomuje, kolik času strávil zbytečně s idioty. No a ty pravděpodobně usiluješ o Nobelovou cenu....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud