Po Babišovi hodil vejce, zaplatí tisícovku. Premiér byl mladíkovi „nesympatický“

Autor: ČTK - 
9. 11. 2018
16:32

Muž, který v září na předvolební akci hnutí ANO na pražském Pankráci hodil vejce po premiérovi Andreji Babišovi, musí zaplatit pokutu 1000 korun. Podle úředníků se dopustil přestupku proti občanskému soužití. Trest dotyčný přijal, verdikt je tak pravomocný. Dnes o tom informovala Česká televize.

Vejce přilétlo na premiéra na akci nazvané sousedská večeře, přistálo asi deset centimetrů od něj, uvedl server Seznam Zprávy.

Babišova ochranka muže okamžitě zneškodnila a převezla na policejní stanici. Policisté dechovou zkouškou zjistili, že muž má 1,44 promile alkoholu v krvi. Nakonec incident vyhodnotili jako přestupek a předali věc Úřadu městské části Praha 4.

Muž podle ČT vypověděl, že ho k hození vejce nikdo nenaváděl a že to byl jeho nápad. Premiér mu je totiž „nesympatický“, navíc mu vadí, že je trestně stíhaný. Nikoho ale nechtěl zranit, jen chtěl „demonstrovat svoje nesympatie s hnutím“. Svého jednání poté litoval, uvádí se v rozhodnutí o přestupku.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
willi48 ( 12. listopadu 2018 19:29 )

a nejlépe mražené

marmat ( 12. listopadu 2018 12:05 )

A jak byl potrestán/i grázlové házící do DVEŘÍ PS před očima POLICIE = v těsné blízkosti příslušníků POLICIE po premiérovi pet-lahve !!! Kámen by také "NEOHLIDALI" ??? Až plnou , poloplnou láhev měli "odejmout" nebo CO ???? Neznáme výsledky !!!

marmat ( 12. listopadu 2018 11:57 )

marmat:Jak je asi redakcí placena parta místních trollů ??? Nebo možná JEDEN pavouk, z kterého padají vajíčka a nemá čas jim dávat jména...natož COKOLIV číst, sledovat a učí je to, co jediné umí....nadávat na celý Svět. Vždy měla v š u d e přednost KVALITA před kvantitou !!!Zde to je FUK.Pravidla diskuze určují sponzoři.

satanas ( 11. listopadu 2018 10:04 )

No, neni to nejlepsi "Dukaz" kam ste stou HaWloidni demokraturou az klesli? Ze si musite vypomahat v cizich regalech?

jentakjenkobliha ( 10. listopadu 2018 19:29 )

pepsl: Ty pošahaný rudý píííčusu, čoboli házeli na Havla vejce protože chtěli za presidenta znovu čobola ,jmenovitě Dubčeka. Nejsi ty taky drevokocůr z Východu ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa