Exhejtman Hašek se „zuby nehty“ drží diplomatického pasu. Přišel tvrdý krok

Autor: zst - 
5. 11. 2018
10:15

Michal Hašek (ČSSD) není jihomoravským hejtmanem už od roku 2016. Z tohoto titulu měl v minulosti nárok na diplomatický pas. A zřejmě si na něj zvykl, protože přes opakované výzvy ministerstva zahraničí odmítá doklad s černým přebalem vrátit. Resortu už ale došla trpělivost a Haškovi pas zablokoval. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

Pětkrát požádal Černínský palác v posledních dvou letech politika ČSSD o vrácení diplomatického pasu, Hašek to ale podle resortu neudělal. A tak ministerstvo rázně zakročilo.

„Diplomatický pas mu byl vydán 10. listopadu 2009 s platností na deset let. Ministerstvo Michala Haška opakovaně vyzvalo k vrácení pasu. Nakonec jsme pas nechali zablokovat,“ řekla deníku mluvčí rezortu Michaela Lagronová. Hašek listu na dotazy neodpověděl.

Na speciální pas mají nárok kromě prezidenta a členů vlády také poslanci, senátoři, diplomaté a velvyslanci na misích společně se svými rodinami. Navrch může ministerstvo zahraničí schválit diplomatický pas i jiným lidem. Platnost dokumentu je vázána na výkon mandátu, po jeho skončení tak musí politici pas vracet. Největším přínosem diplomatického pasu je sociální prestiž, pomůže ale také k snadnějšímu odbavení na letišti. 

Veřejné lži i neexistující mluvčí

Před čtyřmi lety například novináři nachytali Haška v autě s modrými výstražnými majáky, na které mají nárok jen záchranáři. „Nemohu dopředu vědět, kdy a kde může nastat mimořádná situace či okolnost, kterou budu muset nutně řešit,“ řekl k tomu tehdy Hašek s tím, že je v podstatě coby hejtman šéfem záchranářů.

Video Hašek: Zeman urazil sponzora TOP 09, asi se to některých dotklo... - Zuzana Štíchová, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Hašek se do povědomí lidí zapsal na sklonku své hejtmanské kariéry kauzou neexistující mluvčí Lucie Proutníkové, za kterou stála nepravomocně odsouzená lobbistka Jana Mrencová. O několik let dříve také účastí na tzv. lánském puči, kdy se část tehdejšího vedení ČSSD vypravila po volbách do Lán za prezidentem Zemanem, aby „odstřelila“ předsedu a budoucího premiéra Bohuslava Sobotku. Hašek opakovaně účast na schůzce veřejně zapíral.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
marmat ( 5. listopadu 2018 17:57 )

NÁDHERA, když MINISTERSTVO zahraničí (po Zaorálkovi) řídí nováček , který "skvrny na kontě" ministerstva radikálně takto likviduje . Takovej samožer Hašek přikrmuje vědomě NEVOLITELNOST své partaje!!!

marmat ( 5. listopadu 2018 17:48 )

CHÁPE KDOKOLIV Z VÁS TAKOVOU NEBETYČNOU AROGANCI A IGNORANCI ????? jako by chtěli všichni z bývalé "elity národa" ještě trumfnout Sobotku!!! Jen houšť...volič to VŠECHNO moc dobře vnímá a sečte

kajman1 ( 5. listopadu 2018 16:38 )

Křivák .No tenkrát mel toho Sobotku potopit.jinak je to hajzl

horalysa ( 5. listopadu 2018 11:55 )

Prostě politik. Podobných mají v každé straně mraky. Vždyť dostat se do vysoké politiky je dnes obrovské terno a finanční zajíštění na hodně dlouhou dobu. Tak proč se výhod nedržet, jako lejno košile. Po revoluci to předvedla ODS a dodnes se toho drží všichni.

pako45000 ( 5. listopadu 2018 10:51 )

Na co si hraješ podrazáku!!!! Snad si nemyslíš, že jsi nedotknutelný ?!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa