Hašek: Zatloukat byla chyba, v ČSSD došlo ke „genocidě“. Plánuje politický comeback?

Autor: simao - 
13. 8. 2018
09:55

Na návrat do vysoké politiky nemyslí, dění v ní ale Michal Hašek (ČSSD) pozorně sleduje. V rozhovoru pro Aktuálně.cz přitom někdejší poslanec a exhejtman Jihomoravského kraje opět zavzpomínal na dnes již legendární lánskou schůzku s Milošem Zemanem za zády tehdejšího šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky. A promluvil i o aktuální situaci ČSSD.

Nebyla chyba sejít se s prezidentem a debatovat o situaci v ČSSD a na levici. Bylo chybou tam jet v sobotu večer po volbách a bylo chybou vzít s sebou Milana Chovance. Mojí osobní chybou bylo schůzku zatloukat, dělal jsem to na žádost jiného účastníka večeře a dnes bych takovou žádost odmítl,“ vysvětluje po letech Michal Hašek.

Dnešní ČSSD podle něj „stále ještě běží o život, o samotnou podstatu své existence“. Ve výrazné posílení v říjnových volbách příliš nevěří. „Je naprosto falešné myslet si, že komunální volby budou znamenat raketový růst preferencí,“ řekl Aktuálně.cz.

Podle Haška je naivní se domnívat, že tak velká strana jako ČSSD bude jednotná jako skála. „Pod pojmem názorového sjednocení strany došlo v uvozovkách k personální genocidě, a kdo nepatřil k té správné straně, byl bez milosti zlikvidován,“ míní.

Návrat do vrcholné politiky, ze které zmizel jeho někdejší rival Bohuslav Sobotka, momentálně neplánuje. A věnuje se advokacii. „Pro nejbližší roky určitě ne. Nyní je mým cílem složit advokátní zkoušky. O politiku se ale zajímám, jsem neplaceným poradcem prezidenta a nově spolupracuji s ministrem zemědělství na legislativě jeho ministerstva,“ dodal Hašek.

Video Michal Hašek o konci ve vysoké politice a falešné mluvčí: Pokus o vydírání? - Jakub Veinlich, Jan Jedlička, Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

willi48 ( 14. srpna 2018 15:20 )

Mýlíš se, chlapče !!! Na té akci, vč. toho co následovalo, bylo špatně úplně všechno. Sejít se na utajené schůzce bez Sobotky byl hnus nejvyššího řádu, takovou prasárnu dokáží opravdu jen hodně velicí všiváci. A následné zatloukání bylo už jen směšnou snahou hodnou malých kluků přistižených při kouření. S takovým profilem nemáš v politice co pohledávat. Snad jenom jako poradce zloděje, podvodníka a udavače Bureše, to je stejnej zmetek jako ty.

odlisny ( 14. srpna 2018 09:11 )

Víš co Sašo? Jdi do ...ele!

tomik007 ( 13. srpna 2018 16:48 )

HROBNIK CSSD

Ewwa ( 13. srpna 2018 16:39 )

Zatloukat, lhát, podvádět, mít 25 funkcí a ještě "poradkyni" to je vaše parketa, pane Hašek! Není vám hanba!

penecas ( 13. srpna 2018 14:33 )

asi je marketingově výhodnější říkat namísto lži zatloukání. ale lhář zůstane lhářem, i když se vydává za zatloukánka

Zobrazit celou diskusi
Další videa