Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Michal Hašek se vrací do Sněmovny. Bude dělat asistenta poslanci za 1000 měsíčně

Autor: bru/ČTK - 
22. listopadu 2017
18:26

Bývalý místopředseda ČSSD a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek bude jako asistent pomáhat poslanci Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD), který je zároveň hejtmanem Vysočiny. Hašek to uvedl na svém facebookovém profilu, měsíčně bude pobírat 1000 korun. Běhounek je po nedělním setkání širšího vedení strany jedním z možných kandidátů na nového předsedu ČSSD. Kandidaturu však podmínil návratem Haška, bývalého poslance Jeronýma Tejce a jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly. Hašek a Tejc se však do vedení vracet nehodlají.

Na informaci upozornila Česká televize. Na Haška se obrátil sám Běhounek, který byl poslancem a hejtmanem i v minulém volebním období.

Asi před dvěma týdny mě oslovil se žádostí o spolupráci při své parlamentní práci. Chce využít mých zkušeností bývalého předsedy poslaneckého klubu a hejtmana. Rád mu poskytnu analýzy či konzultace v legislativním procesu,“ uvedl Hašek, který informaci potvrdil i ČTK. Zároveň poblahopřál nově zvolenému předsedovi Poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO).

Hašek se s Běhounkem dohodl na minimální možné odměně, a to 1000 korun, i na vstupní kartě do Sněmovny. Hašek byl poslancem ještě v minulém volebním období. ČSSD však požadovala, aby si její hejtmani vybrali buď poslanecký mandát, nebo hejtmanské křeslo. Hašek se tak poslaneckého mandátu vzdal a zůstal hejtmanem. Běhounek si nechal obě funkce. Po loňských volbách Haška v čele kraje vystřídal Bohumil Šimek (ANO), ČSSD je v koalici, ale Hašek politickou funkci nemá, což bylo podmínkou ANO pro spolupráci.

Běhounkovo jméno se v poslední době skloňuje v souvislosti s novým předsedou ČSSD. Strana chce hledat nové vedení na únorovém sjezdu kvůli propadu v říjnových sněmovních volbách, kde obdržela přes sedm procent, a oproti předešlým čtyřem letům ztratila 35 mandátů. Nyní jich má 15. Běhounek kandidaturu podmínil tím, že by měli dostat prostor výrazní členové strany, kteří byli v poslední době odsunuti do pozadí. Jmenoval právě Haška, Tejce a Zimolu. Hašek i Tejc na to v reakci pro ČTK řekli, že se do vedení strany vracet nehodlají. Hašek však doplnil, že straně rád pomůže, bude-li zájem.

nilud ( 23. listopadu 2017 08:03 )

Mě by také stačil důchod 1000kč,kdybych měl/ NASPOŘÍNO/ z platů předešlích vyčerpávající politických funkcí.

gabreta ( 22. listopadu 2017 22:04 )

Jo, ale politickou mrtvolou ho udělal podrazák Chovanec, výměnou za ministerský křeslo od Bohouška! Hašek totiž před čtyřma rokama chtěl udělat to, co budou Sosani nucený udělat teď. Nahradit plešatýho defraudanta!!

agfor ( 22. listopadu 2017 20:55 )

Autor článku asi zapomněl za tu tisícovku dopsat několik nul.

fesak2 ( 22. listopadu 2017 20:15 )

Strašný, politická mrtvola opět na scéně? Strašný

moiaza ( 22. listopadu 2017 19:19 )

I Švejk by měl mít ve sněmovně nějaké malé místečko. Vždyť je to taká naše ikona.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa