Schwarzenberga dostihla vážná nemoc. „Nesmím se hnouti z postele,“ přiznal

Autor: kal, zst - 
3. 10. 2018
13:55

Nedávný kolaps ve Sněmovně ještě on sám i jeho nejbližší zlehčovali a v nemocnici ho zdržel jen přes noc. Teď je ale stav čestného předsedy Karla Schwarzenberga (80, TOP 09) vážnější. Dostal zápal plic a v nejvypjatější fázi předvolební kampaně nesmí z postele. Schwarzenberg to uvedl na svém Facebooku, kde zalitoval, že se s lidmi ve středu nepotká v hospodě „U Zpěváčků“. Ohrožena je i jeho účast ve volebním štábu v sobotu.

„Už jsem se těšil, že se dnes uvidíme v sousední hospodě U Zpěváčků. Bohužel jsem onemocněl zápalem plic a nesmím se hnouti z postele. Každopádně podporuji starostu Oldřicha Lomeckého, jednoho z nejvýraznějších starostů Prahy, který svůj obvod vede rázně,“ uvedl kníže a dodal: „Ještě jednou se omlouvám, že nemohu být dnes s vámi, a prosím, pojďme všichni k volbám a podpořme naše kandidáty, kteří vědí, jak má naše město vypadat.“

Poslanec a někdejší ministr zahraničí vzkaz doplnil podpisem: „Váš upřímný Karel Schwarzenberg“. Podle tiskové mluvčí TOP 09 Lenky Brandtové má Schwarzenberg náběh na zápal plic, podrobnější informace o jeho zdravotním stavu nemá. Špičky strany podle ní ani neví, zda se Schwarzenbergem počítat v sobotu ve volebním štábu. 

„Nevím, co můžu říct. Je doma. Před deseti minutami jsme spolu mluvili, říkal, že sleduje politiku z postele. Když se bude cítit a půjde to, tak se zastaví,“ řekl k tomu také pro Blesk Zprávy předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. S jeho nedávným kolapsem to podle jeho mínění nijak nesouvisí.

Tohle je nabíhající nebo začínající zápal plic, podezření, nic se tím nemaskuje. Karel Schwarzenberg v poslední době hodně pracoval, jezdil permanentně po kampani, možná je také trochu unavený, byl ve velkém nasazení. Jeho pomoc byla velmi viditelná, nejen symbolická, chodil na tiskovky, dělal Pivo s Karlem,“ vidí možnou souvislost s nemocí muž, který převzal stranu po Miroslavu Kalouskovi.

Podle informací Blesk Zpráv byl Schwarzenberg u lékaře v úterý večer. Nedorazil tak na Pivo s Karlem už ani včera, kdy se konalo na Praze 3. Zaskakoval tam za něj Jiří Pospíšil. A stejný scénář je možný i dnes. Strana aktuálně řeší, zda akci zrušit, nebo ji uspořádat i bez hlavní hvězdy.

Kníže zkolaboval před 14 dny

Schwarzenberg upadl v polovině září ve Sněmovně a z parlamentu jej odvážela záchranka. Naštěstí nešlo o nic vážného a v nemocnici strávil jedinou noc. „Přes zdravotní obtíž, co ho potkala, je plně zapojen do kampaně,“ komentoval událost šéf strany Jiří Pospíšil. „Neznám detaily, ale šlo podle mě spíš o chvilkovou slabost. Každý týden se s námi účastní několika akcí, skutečně nás podporuje. Věřím, že bude ještě dlouhá léta doyenem české politiky,“ dodal.

Video Schwarzenberg (80) upadl ve Sněmovně: Vyděšení poslanci přerušili schůzi - PSP

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

starypes ( 4. října 2018 08:26 )

Včera Khárla navštívil jeho přítel Kalousek v podroušeném stavu a přinesl mu jako dárek skleněného bažanta s vlastnorušním věnováním: Chčij sladce!

knihomol ( 4. října 2018 08:11 )

pokud odejde hrabě odejde i rozum a Kalouskovi zbude jen zákeřnost,závist,křivárny,udavačství,korupce Pospišil,Pekárková,Němcová,Džamila,Stajnura,Rakušan,Gazdík,Farský,Jurečka,Bělokřivák,Ok amura všichni jmenovaní mají stejný charakter,zlo!!!

bigscrotum ( 4. října 2018 07:51 )

Doufám že už je to tvoje konečná za ta svinstva!

iFender ( 4. října 2018 07:13 )

Dalsi "dobrak" co vyhlasoval o Zemanovi lzi jak je prezident nemocen a ejhle sam porad jen chcipe.

1917 ( 3. října 2018 21:39 )

Jakoupak asi bere nemocenskou. Dle ústavy jsme prý občané jednoho státu se stejnými práva a povinnostmi. Cha,cha!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa