Zeman odtajnil plán na důchod. Pod novou střechu si chce nastěhovat dvě ženy a psa

Autor: peb, ČTK, vei - 
27. 9. 2018
21:45

Prezident Miloš Zeman uvažuje, že si koupí pozemek v Mnichovicích v okrese Praha-východ. Po skončení svého prezidentského mandátu by si na něm rád postavil bungalov, řekl ve středu na tiskové konferenci po návštěvě Olomouckého kraje. Starostka Mnichovic Petra Pecková (nez.) potvrdila, že byl Zeman v obci na soukromé návštěvě. Podle místních si byl prohlédnout pozemky, na nichž se mají stavět tři domy. Milovník Vysočiny by tak na podzim svého života zakotvil ve Středočeském kraji.

„Na vilu nemám, ale mám celoživotní úspory, které mi umožní koupit si malý bungalov a v něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami, bude tam houpací křeslo, budu si číst zajímavé knihy a nebudu muset odpovídat na pitomé otázky novinářů,“ řekl prezident na Pradědu na závěr své třídenní návštěvy Olomouckého kraje. 

Miloš Zeman je známý svou láskou k Vysočině, kde má v Novém Veselí chalupu, na kterou jezdí o dovolených. Proto je překvapující, že chce po odchodu z funkce zamířit na okraj Prahy.

Zeman upřesnil, že uvažuje o koupi pozemku, o stavbě bungalovu ještě ne. „Mám na to čtyři a půl roku a malý bungalov se dá postavit za rok,“ dodal prezident, který zahájil své druhé funkční období na začátku letošního března.

Video Prezident Zeman na jednání vlády o rozpočtu (titulkovaná verze) - Blesk TV
1080p 720p 360p

„Potřebuji prostor pro tchyni“

Za Prahou nechce žít Zeman po odchodu z Pražského hradu sám. Pod jednu střechu si chce vzít dokonce hned dvě ženy a také psa. „Potřebuji prostor pro mou ženu, pro mou tchyni a také psa,“ řekl prezident ve čtvrtek v TV Barrandov. 

V bungalovu by podle něj mělo být místo také pro jeho dceru Kateřinu, která dnes ale studuje a pracuje v zahraničí.  „Na Vysočinu budu ale jezdit dál,“ doplnil Zeman, který má v Novém veselí nejen oblíbenou hospodu, ale také rybník, na který pravidelně vyplouvá se svým člunem. I když letos udělal výjimku a člun zůstal v létě vyfouknutý. 

Tři domy chce na pozemcích v Mnichovicích vybudovat soukromý investor, zatím si podle starostky vyřizuje připojení na kanalizaci, vodovod a vybudování příjezdové komunikace.

Mnichovice proslavil Lada a Mikeš

Zeman má v současné době trvalé bydliště v pražských Stodůlkách. Na politický důchod by koupí pozemku v Mnichovicích odešel do města, které má necelé 4000 obyvatel. Obec se proslavila například výrobou plastových figurek pro děti igráčků.

Zajímavostí je, že se tyto plastové figurky v současné době vyrábí v Novém Veselí, kde Zeman vlastní tvrz, kam jezdí na dovolenou. Mnichovice se často objevují také na obrázcích Josefa Lady, jeho literární hrdina kocour Mikeš sem totiž chodil na pouť z nedalekých Hrusic.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
flora ( 28. září 2018 11:56 )

Nic neodtajnil, to už říkal dávno, že až odejde z úřadu, chce své ženě koupit domek. Tak se teď rozhodl pro Mnichovice. Proč ne, je tam hezky. Bungalovy za nějakých 9-12 milionů si staví kde kdo, to dnes není pro noho lidí žádná finanční bomba.

paroubkuvkyj ( 28. září 2018 08:43 )

klidek rudý noku obdiující našeho hradního šaška

allahmagorstb ( 28. září 2018 08:28 )

prasesere1: Chceš vidět kopu hnoje ? Postůj chvíli před zrcadlem.

paroubkuvkyj ( 28. září 2018 07:33 )

nechal bych ho zmrazit a za 1000 let uz budou vědět jak ho oživit at vidí jaké monstrum nám vládlo

paroubkuvkyj ( 28. září 2018 07:27 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa