Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Ministerský adept Petříček už byl na vládě. Zeman čeká, až mu ho Babiš přivede

Autor: ČTK, nkov, vei - 
19. září 2018
10:40

Prezident Miloš Zeman na středečním jednání vlády se členy kabinetu nemluvil o úterním návrhu ČSSD, aby se ministrem zahraničí stal dosavadní náměstek Tomáš Petříček (ČSSD). Novinářům to řekl při odchodu ze zasedání vlády v Hrzánském paláci. S Petříčkem se sejde, pokud mu ho premiér Andrej Babiš (ANO) přivede. Ministerský adept už byl ale jako zástupce resortu zahraničních věcí na středečním jednání.

Petříček v úterý uvedl, že se chce v nejbližší době sejít s Babišem a se Zemanem a bude chtít znát jejich názor na svou případnou účast ve vládě. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček předpokládá, že Zeman bude o věci mluvit s Babišem. Očekává, že příležitost k tomu bude na schůzce prezidenta s premiérem 2. října v Lánech.

EMBED_OFF

Zeman řekl, že na jednání kabinetu, kterého se účastnil, o nominaci Petříčka řeč nebyla. Na dotaz, jestli se s kandidátem na ministra sejde, uvedl: „Samozřejmě, jako s každým kandidátem, pokud mi ho pan premiér Babiš přivede.“

Petříček byl ve středu na zasedání vlády jako zástupce ministerstva zahraničních věcí, uvedl Babiš na tiskové konferenci po jednání kabinetu. Se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem mluvili o termínu případné schůzky. „Budou mít termín, ale ještě není stanoven,“ konstatoval s tím, že Zeman dnes odjíždí do Německa a Petříčka příští týden čeká cesta do OSN.

EMBED_OFF

ČSSD v červnu navrhla za šéfa diplomacie svého europoslance Miroslava Pocheho, Zeman ho ale odmítl. Zdůvodnil to mimo jiné Pocheho postojem k migraci. Vedení ministerstva zahraničí dočasně převzal Hamáček. V úterý oznámil, že do čela ministerstva navrhne Petříčka, který byl v minulosti Pocheho asistentem v Evropském parlamentu a od srpna je náměstkem ministra zahraničí.

hejhej ( 19. září 2018 11:06 )

Jenom kosmetická záležitost. Pokud bude korupčník a vítač násilníků a nemakačenků náměstek Poche MZ, nic se nezmění. Ten musí mít v šach ubohého Hamáčka. Doufám, že socani to dostanou jak v komunálních, tak senátních volbách a půjdou s preferencemi ještě níž.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud