Paroubková viní expremiéra z domácího násilí. Paroubek to má za bláboly

24. 8. 2018
16:49

Rozbroje mezi bývalým premiérem Jiřím Paroubkem a jeho druhou ženou Petrou gradují. Rozvodový boj se neodehrává jen v soudní síni, ale také skrze média. V rozhovoru pro Blesk Petra Paroubková obvinila svého manžela mimo jiné z domácího násilí. V minulosti ho přitom označila za „sexy mozek“. Paroubek považuje její obvinění za výmysl. „Jsou to bláboly,“ řekl doslova.

Je to rok a půl, co jste opustila společnou domácnost s Jiřím Paroubkem.

No tak asi přibližně, já to nepočítám.

S odstupem času to rozhodnutí hodnotíte jak?

Čistě pozitivně. A musím říct, že až po tom roce jsem se přestala bát manžela. Postupně i s ohledem na to, jaké byly verdikty soudu, jsem přestala mít strach, že má vliv či nějaká chapadla.

Takže se jeho výhrůžky nenaplnily?

Nebyly výhrůžky, ale zastupuje ho advokát, kterého kdysi nabízel Davidu Rathovi s tím, že je vlivný, má dobré kontakty na soudce a dlouhé prsty.

Petra Paroubková viní Jiřího Paroubka z domácího násilí. Ten to má za bláboly. Řekla to v rozhovoru pro Blesk v srpnu 2018.Petra Paroubková viní Jiřího Paroubka z domácího násilí. Ten to má za bláboly. Řekla to v rozhovoru pro Blesk v srpnu 2018. | 

Jaké máte teď příjmy?

Momentálně jsou velmi nízké. Skončila jsem s jedním klientem, na tom má velký podíl můj manžel. Prokazatelně vím, že se to dělo. Rodina se semkla kolem „dona“.

K nám se dostaly zprávy, že na vás Jiří Paroubek fyzicky útočil a že jste zkontaktovala policii. Co k tomu můžete říct?

Lhala bych, kdybych řekla, že to není pravda a lhala bych, kdybych řekla, že jsem policii nekontaktovala. Podala jsem na něj také trestní oznámení za stalking, kdy mě pronásledovali najatí lidé, chodily mi od něho esemesky o tom, kde jsem přesně byla, co jsem dělala.

Video Jiří Paroubek o obvinění z domácího násilí: Jsou to všechno bláboly. - Blesk Zprávy / Jakub Veinlich
1080p 720p 360p

Účel?

Asi mě zastrašit a také dokázat, že jsem utekla za nějakým milencem. Což mimochodem není pravda.

A ty fyzické útoky? Jak s tím naložila policie? Poskytla jste důkazy?

Ano, k jednomu mám nahrávku. Není vidět, jak mě napadl, ale je slyšet, jak se mnou mluví. A za to by se nemusel stydět ani poslední dlaždič. Bylo to posouzeno jako přestupek a šlo to na přestupkovou komisi.

Jaký charakter měl ten fyzický útok?

Nechtěla bych to rozpitvávat, už kvůli dceři.

Dobře, ale už o tom mluvíte…

Nezlomil mi nohu nebo něco takového. Byla jsem u lékaře.

Manželé Paroubkovi odcházeli od soudu každý v jiném rozpoložení. Zatímco Jiří vypadal spokojeně, Petra se zrovna nadšeně netvářila.Manželé Paroubkovi odcházeli od soudu každý v jiném rozpoložení. Zatímco Jiří vypadal spokojeně, Petra se zrovna nadšeně netvářila. | 

Stalo se to jenom jednou? Dělo se to před vaším odchodem?

Nechci se k tomu vyjadřovat. Jen snad, že Jiří Paroubek u soudu řekl, že si oběti domácího násilí častokrát tyhle epizody vymýšlí.

Byla u nějakého podobného konfliktu vaše dcera?

Nechci o tom mluvit.

Celý rozhovor s Petrou Paroubkovou najdete v tištěném vydání deníku Blesk v sobotu 25. srpna.

Co na to řekl expremiér Paroubek?

Ona udělala několik trestních oznámení na fingované fyzické napadení. Policie všechny odložila. Je to fingované, nahrané, samozřejmě zvuková nahrávka je něco jiného než televizní. Je mi líto, ale to jsou všechno bláboly. Tečka. Myslím, že je to součástí kampaně, za kterou stojí lidé, kteří se panicky bojí mého zvolení do Senátu v Ostravě. Jak mám podávat trestní oznámení na svoji stále ještě manželku? Máme soudní spor a mým zájmem je, aby ten soudní spor zůstal v rámci soudní síně.“

Video Zmařila Paroubková víkend s dcerou Jiřímu? Alespoň někdo musí být normální! - redakce Blesk
1080p 720p 360p

1080p 720p 360p
Další videa