Paroubek razí do voleb. Ostravská ČSSD mu sehnala tisíc podpisů a volá: Praho, styď se!

Autor: ČTK - 
30. 6. 2018
13:20

Ostravští sociální demokraté nasbírali během týdne od občanů 1000 podpisů na podporu kandidatury bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka do Senátu. V sobotu to oznámil místopředseda ostravské ČSSD Adam Rykala. Předsednictvo strany Paroubka jako kandidáta nepodpořilo, s podpisy ale může kandidovat jako nezávislý.

Paroubek bude kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město.  Po neschválení jeho kandidatury předsednictvem začali ostravští sociální demokraté sbírat podpisy v pátek 22. června v ulicích Ostravy-Jihu, Polanky a Proskovic. Tisící podpis získali v pátek 29. června.

"Jsme spokojeni. Potvrdili jsme si tou petiční akcí, že Jiří Paroubek má velkou podporu občanů Ostravy-Jihu, Polanky a Proskovic. Podpisy sbírají kolegové sociální demokraté, ale velmi nás potěšilo, že se do akce na podporu Jiřího Paroubka zapojili i příznivci z řad občanů. Nosí nám plně vyplněné archy, maminky z dětských hřišť, mladíci ze skateparku i babičky z domovů pro seniory," uvedl Rykala.

S Paroubkem prošli celý obvod. Kde se budou podpisy sbírat, psali sociální demokraté na sociálních sítích. Podle Rykaly se to rychle rozkřiklo a lidé na ně čekali. "Nasbírali jsme tak jen za jeden den skoro 300 podpisů. Tak velkou vlnu podpory jsem už několik let neviděl," uvedl Rykala, který je lídrem kandidátky ČSSD v nejlidnatějším obvodě Ostrava-Jih.

Ostrava: Kolegové z Prahy by se měli trochu stydět

Paroubek poděkoval lidem za podporu, ale poděkoval i členům předsednictva ČSSD, kteří ho neschválili. Mohl si totiž díky nim udělat přímo v ulicích průzkum, zda v Ostravě mezi lidmi skutečně podporu má. "Už o tom nepochybuji a poperu se za zájmy občanů Ostravy v Senátu. V nejbližších dnech uceleně představím svůj volební program a těším se na další setkání s občany," uvedl Paroubek.

Sociální demokraté sbírají podpisy pro Paroubka dál. "I proto, aby se kolegové v Praze nad sebou zamysleli a i trošku zastyděli. Sociální demokracie není v situaci, kdy si může dovolit odmítat pomoc od svých úspěšných expředsedů. Někteří se asi Jiřího Paroubka bojí, ale my chceme v Senátu někoho, kdo nebude šest let neviditelný, ale popere se za zájmy občanů Ostravy," uvedla místostarostka Ostravy-Jihu Věra Válková.

V květnu Paroubek uvedl, že na podzim zváží případný vstup do ČSSD. Ze strany vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy uvedl, že se bude věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany. Sociální demokraty vedl v letech 2006 až 2010, kdy přes vítězství ve sněmovních volbách nedokázal znovu vládu sestavit. Minulý rok Paroubek usiloval o návrat do ČSSD, obvodní výkonný výbor v Praze 5 ale tehdy jeho žádost nepodpořil.

Více o systému voleb a volebních komisích čtěte ZDE

Volby do Senátu 2018

Volební obvody Seznam Kandidátů Systém senátních voleb

5. a 6. října vyrazí lidé znovu k volebním urnám. Napříč Českou republikou si budou občané vybírat nové komunální zastupitele. Ve třetině volebních obvodů si zároveň budou moci vybrat i nové senátory.

Vše, co potřebujete vědět o volbách do Senátu najdete zde.

Doporučujeme
AliAlice ( 2. července 2018 15:44 )

Ten sebestředný ješita se cpe zase do popředí politiky....Že by došly love ??....

blesk_prag ( 2. července 2018 00:55 )

Bakalovy Novinky.cz o ČT OVM, tzv. kecům gaye Václava Moravce, Faltýnek ANO versus Michálek Pirát: Jaroslava Lukešová, Praha, Souhlasím/Nesouhlasím +50 / -27 : .... Piráti opravdu zkušenosti nemají. Upřímně, vlády z Pirátů bych se obávala, zkušenosti jsou nutné a životní zkušenosti také. Mladí se teprve učí a musí mít pokoru, bez té to nejde. ......................................... Jaroslav Lukáš, Praha: Je zajímavé, jak si Piráti rozumí s TOP 09. Kdo ví, zda nejsou jejich KLON. ..................... Piráti odmítli Babišovu nabídku vstoupit do vlády : Milan Frank, Brno : Je pravda, že piráti z opozice nic neprosadí ze svého programu. Tak většinou ty 4 roky budou jen prudit, pořádat vnitrostranická referenda o ničem a brát 100 litrů měsíčně za nic. ...................................................... Pavel Masek, Praha : Autor článku o gayovi Moravcovi a Faltýnkovi vs Michálkovi Pirátovi na novinky.cz opomíjí obvyklou aroganci Moravce a podporu kohokoliv proti ANO. Dne 1.7. to měl těžké, když tam měl nepopulárního Fialu SPD a trapného Michálka Piráty, kterému Faltýnek věcně, pragmaticky a natvrdo dal lekci o životě v politice : "Budeš-li mít blbý kecy, nic neprosadíš, zůstaneš stát jako kůl v plot". Člověk s tím může teoreticky nesouhlasit, ale tak to prostě je. Já jsem volil Piráty jako nouzové řešení ze všech špatných, ale už bych to neudělal, protože jsou nepoužitelní, a asi opravdu vyhulení, nebo počítačoví introverti. ................................... Karel Bláha, Šumperk : Pokud Michalek vystudoval pravá, rad bych věděl co má za sebou v praxi. přesto překrucování právních slovíček mu jde na výbornou. Jsem pro aby se mladí učili a nasbíraly zkušenosti jen ne, tak jak to dělají většina pirátu, plat mají i za hloupé kecy kde zatím nic nedosáhli zatím se přiživuji na úkor občanu, místo toho aby ukázali co v budoucnu od nich můžeme očekávat.

teqila1949 ( 1. července 2018 18:33 )

Opravdu CSSD je na dně skočte si ještě pro Rátha!

Qmur ( 1. července 2018 15:28 )

Praha, a další!, se nemají za co stydět, styď se Ostravo ty!!!!!!!!!Zloděje nabalovat. Ono je to jen v politice co vysbírali, Ostráváci na Parase jistě dlabou.

ganzanie ( 30. června 2018 20:05 )

uff paroubek to bradavičný prase se zase někam cpe, jako otec svých dětí možná neselhal ,ale jako politik užvaněnej.Čssd ta si dokáže všechno vyburcovat náš pan president je toho příkladem

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa