Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Paroubek razí do voleb. Ostravská ČSSD mu sehnala tisíc podpisů a volá: Praho, styď se!

Autor: ČTK - 
30. června 2018
13:20

Ostravští sociální demokraté nasbírali během týdne od občanů 1000 podpisů na podporu kandidatury bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka do Senátu. V sobotu to oznámil místopředseda ostravské ČSSD Adam Rykala. Předsednictvo strany Paroubka jako kandidáta nepodpořilo, s podpisy ale může kandidovat jako nezávislý.

Paroubek bude kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město.  Po neschválení jeho kandidatury předsednictvem začali ostravští sociální demokraté sbírat podpisy v pátek 22. června v ulicích Ostravy-Jihu, Polanky a Proskovic. Tisící podpis získali v pátek 29. června.

"Jsme spokojeni. Potvrdili jsme si tou petiční akcí, že Jiří Paroubek má velkou podporu občanů Ostravy-Jihu, Polanky a Proskovic. Podpisy sbírají kolegové sociální demokraté, ale velmi nás potěšilo, že se do akce na podporu Jiřího Paroubka zapojili i příznivci z řad občanů. Nosí nám plně vyplněné archy, maminky z dětských hřišť, mladíci ze skateparku i babičky z domovů pro seniory," uvedl Rykala.

S Paroubkem prošli celý obvod. Kde se budou podpisy sbírat, psali sociální demokraté na sociálních sítích. Podle Rykaly se to rychle rozkřiklo a lidé na ně čekali. "Nasbírali jsme tak jen za jeden den skoro 300 podpisů. Tak velkou vlnu podpory jsem už několik let neviděl," uvedl Rykala, který je lídrem kandidátky ČSSD v nejlidnatějším obvodě Ostrava-Jih.

Ostrava: Kolegové z Prahy by se měli trochu stydět

Paroubek poděkoval lidem za podporu, ale poděkoval i členům předsednictva ČSSD, kteří ho neschválili. Mohl si totiž díky nim udělat přímo v ulicích průzkum, zda v Ostravě mezi lidmi skutečně podporu má. "Už o tom nepochybuji a poperu se za zájmy občanů Ostravy v Senátu. V nejbližších dnech uceleně představím svůj volební program a těším se na další setkání s občany," uvedl Paroubek.

Sociální demokraté sbírají podpisy pro Paroubka dál. "I proto, aby se kolegové v Praze nad sebou zamysleli a i trošku zastyděli. Sociální demokracie není v situaci, kdy si může dovolit odmítat pomoc od svých úspěšných expředsedů. Někteří se asi Jiřího Paroubka bojí, ale my chceme v Senátu někoho, kdo nebude šest let neviditelný, ale popere se za zájmy občanů Ostravy," uvedla místostarostka Ostravy-Jihu Věra Válková.

V květnu Paroubek uvedl, že na podzim zváží případný vstup do ČSSD. Ze strany vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy uvedl, že se bude věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany. Sociální demokraty vedl v letech 2006 až 2010, kdy přes vítězství ve sněmovních volbách nedokázal znovu vládu sestavit. Minulý rok Paroubek usiloval o návrat do ČSSD, obvodní výkonný výbor v Praze 5 ale tehdy jeho žádost nepodpořil.

Více o systému voleb a volebních komisích čtěte ZDE

mixer ( 24. srpna 2018 20:34 )

V Praze s ním měli nejednu špatnou zkušenost,proto ho nikdo nechce.Už na Magistrátu proslul jako Šuplík.Teď se mluví o příjmech nelegálních milionů.Jděte s Parubem do kamsi,je to arogantní grázl

AliAlice ( 30. července 2018 17:35 )

lalia...copak,copak...Paroubek čestně odešel ?? A teď tu o Karkulce....

AliAlice ( 2. července 2018 15:44 )

Ten sebestředný ješita se cpe zase do popředí politiky....Že by došly love ??....

blesk_prag ( 2. července 2018 00:55 )

Bakalovy Novinky.cz o ČT OVM, tzv. kecům gaye Václava Moravce, Faltýnek ANO versus Michálek Pirát: Jaroslava Lukešová, Praha, Souhlasím/Nesouhlasím +50 / -27 : .... Piráti opravdu zkušenosti nemají. Upřímně, vlády z Pirátů bych se obávala, zkušenosti jsou nutné a životní zkušenosti také. Mladí se teprve učí a musí mít pokoru, bez té to nejde. ......................................... Jaroslav Lukáš, Praha: Je zajímavé, jak si Piráti rozumí s TOP 09. Kdo ví, zda nejsou jejich KLON. ..................... Piráti odmítli Babišovu nabídku vstoupit do vlády : Milan Frank, Brno : Je pravda, že piráti z opozice nic neprosadí ze svého programu. Tak většinou ty 4 roky budou jen prudit, pořádat vnitrostranická referenda o ničem a brát 100 litrů měsíčně za nic. ...................................................... Pavel Masek, Praha : Autor článku o gayovi Moravcovi a Faltýnkovi vs Michálkovi Pirátovi na novinky.cz opomíjí obvyklou aroganci Moravce a podporu kohokoliv proti ANO. Dne 1.7. to měl těžké, když tam měl nepopulárního Fialu SPD a trapného Michálka Piráty, kterému Faltýnek věcně, pragmaticky a natvrdo dal lekci o životě v politice : "Budeš-li mít blbý kecy, nic neprosadíš, zůstaneš stát jako kůl v plot". Člověk s tím může teoreticky nesouhlasit, ale tak to prostě je. Já jsem volil Piráty jako nouzové řešení ze všech špatných, ale už bych to neudělal, protože jsou nepoužitelní, a asi opravdu vyhulení, nebo počítačoví introverti. ................................... Karel Bláha, Šumperk : Pokud Michalek vystudoval pravá, rad bych věděl co má za sebou v praxi. přesto překrucování právních slovíček mu jde na výbornou. Jsem pro aby se mladí učili a nasbíraly zkušenosti jen ne, tak jak to dělají většina pirátu, plat mají i za hloupé kecy kde zatím nic nedosáhli zatím se přiživuji na úkor občanu, místo toho aby ukázali co v budoucnu od nich můžeme očekávat.

hejhej ( 30. června 2018 19:16 )

Senát je naprosto zbytečný !!!!!!To, že posbírali socani podpisy ještě neznamená, že bude sexy mozek zvolen. Socanům na severu Moravy pšenka přestala kvést. Paroubek potřebuje peníze a slibuje i když ví, že v senátu se netvoří nic a vlastně nic nedělá za hříšné peníze daňových poplatníků.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud