Opisující exministr Krčál se vzdal funkce v ČSSD. Řadovým členem zůstává

Autor: ČTK - 
19. 7. 2018
22:12

Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál, který ve vládě skončil kvůli údajnému opsání bakalářské práce, rezignoval na funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů na Vysočině. Řadovým členem ČSSD zůstává.

Rozhodl se tak navzdory podpoře, kterou mu vyslovili představitelé všech okresů. ČTK to dnes řekla tajemnice ČSSD na Vysočině Hana Andělová. Do krajské konference ho zastoupí místopředseda Libor Joukl.

„Na dnešním předsednictvu jsme mu poděkovali za jeho práci a řekli jsme mu, že má naši důvěru. Kdyby si to ještě chtěl rozmyslet, mohl by být předsedou dál,“ řekl Joukl. Uvedl, že Krčál rezignoval i na funkci místopředsedy okresní organizace ve Žďáru nad Sázavou a zůstává jen řadovým členem strany.

Video Ministr Krčál z ČSSD končí: Přiznal problémy s opsanou diplomkou - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Krčál své dnešní rozhodnutí rezignovat na stranickou funkci komentovat nechtěl, uvedl pouze, že je rád, že si ho na Vysočině váží. Krajská konference, která by mohla zvolit nového krajského předsedu, se podle Andělové bude konat pravděpodobně v lednu příštího roku.

Krčál byl krátce ministrem práce a sociálních věcí v nynější Babišově vládě. Kvůli podezření z plagiátorství při bakalářské práci, kterou obhajoval v roce 2007, v úterý rezignoval. O své bakalářské práci přitom v úterý Krčál prohlásil: „Chci říci, že na jejím vypracování jsem strávil mnoho času, připouštím ale, že v jejím obsahu mohlo dojít k pochybení.“

„Za standardní politické situace bych je nepovažoval za natolik zásadní, aby ohrozily moje postavení ministra práce a sociálních věcí, ovšem vzhledem k současné politické situaci a k tomu, jakou práci dalo následně sestavení vlády s důvěrou, nechci být zátěží jak pro vládu, tak i pro sociální demokracii,“ dodal na tiskovce Krčál a připomněl také, že nechce ohrozit svou rodinu ani své zdraví, protože v minulosti prodělal těžké onkologické onemocnění.

Video Babiš dal Němcové na rozloučenou kytici. Další přidal její nástupce - Blesk - Zuzana Štíchová
720p 360p

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa