Pátek 3. prosince 2021
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Babiš se jim zajídá, tak si přelepili pusu. Stovky lidí protestovaly proti premiérovi

Autor: ČTK - 
22. května 2018
20:15

Několik stovek lidí v úterý se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském náměstí proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Vadí jim mimo jiné, že se s nimi Babiš odmítá veřejně sejít a diskutovat s nimi. Tvrdí také, že premiér lže a likviduje nezávislou policii. Po půl hodině se protestující mlčky vydali k úřadu vlády, kde drželi minutu ticha za všechny utlačované lidi. Demonstraci zorganizovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Protest proti premiérovi v demisi se konal i v dalších městech. Podle mluvčí vlády Barbory Peterové je Babiš s organizátory iniciativy v kontaktu.

Demonstranti v Praze s sebou měli transparenty s nápisy Chcete měnit ústavu? a Demokracii, nebo raději koblihu? Lidé si pak přelepili ústa a několik minut mlčky stáli. Jeden z organizátorů Mikuláš Minář vystoupil s „němým projevem“, kdy lidem ukazoval papíry s nápisy. Na těch stálo, že Babiš lže, likviduje nezávislou policii a odmítá veřejnou debatu. Některé nápisy odměnili lidé potleskem. „Toto byla ta nejzajímavější diskuse, kterou kdy kdo s naším premiérem vedl,“ řekl pak Minář a v nadsázce dodal: „Děkuji, že se nebojíte říct nahlas svůj názor.“

Po půl hodině se protest vydal k úřadu vlády. Lidé celou cestu mlčeli. U Strakovy akademie drželi minutu ticha za všechny utlačované a za to, aby byli všichni trestně stíhaní spravedlivě vyšetřeni. Naproti úřadu také nechali na zdi vzkazy Andreji Babišovi, který je trestně stíhán v dotační kauze Čapí hnízdo.

Video Zeman, Babiš, Šlechtová i Duka při pietě na Vítkově: Poklonili se padlým - Blesk - Eva Fornálová

Organizátoři uvedli, že Babiš je ochoten se s nimi sejít pouze za zavřenými dveřmi, bez účasti novinářů a veřejnosti. „Člověk, který se zaklíná transparentností, tak již počtvrté odmítl transparentně odpovědět občanům na jejich otázky,“ uvedli v prohlášení. V dopise zaslaném Babišovi napsali, že stojí o veřejnou diskusi.

Peterová řekla, že Babiš si s jedním z organizátorů Milionu chvilek pro demokracii už poměrně dlouho dopisuje. „Sjednávají si schůzku, ale vždycky to nějak ze strany toho organizátora padne, pokud vím,“ uvedla. „Měli podmínky, že to chtěli před novináři a mezi lidmi, nějak se to dohaduje,“ doplnila. Odmítla, že by se premiér nechtěl bavit s lidmi, poukázala na jeho setkání s občany při cestách vlády do krajů.

„Chceme také upozornit i na postupné nahrazování vedoucích pozic v bezpečnostních složkách, které trestně stíhaný premiér, navíc bez důvěry, právě před našimi zraky vykonává,“ uvedli organizátoři na Facebooku.

Video Babišova vláda na tahu: Přípitky v krajích a "ranní rány do hlavy" - Facebook Andreje Babiše

Asi 80 lidí s přelepenými ústy a transparenty s nápisy proti Babišovi se sešlo na centrálním náměstí v Českých Budějovicích. V Olomouci, Zlíně a Liberci byla účast do dvou desítek lidí. Další demonstraci proti Babišovi chystá iniciativa na 5. června, tentokrát na Václavském náměstí v Praze. Iniciativa Milion chvilek usiluje o to, aby se Babiš vzdal funkce.

konopasek ( 23. května 2018 18:01 )

Soros platí a hlupáci mají na svačinu ))) A, že se fotograf neobtěžoval vylézt na vyvýšené místo, aby dav nebyl menší a ještě menší, až bude nejmenší na celém světě? Na podobné dezinformační fotky jsme už zvyklí.... Zato demonstrace proti Kalouskovi neměla žádnou chybu! Sám Blesk ji označil za největší po podvodném hadráku )) MÍRO, i my VZPOMÍNÁME!!! http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/172977/120-tisic-lidi-proti-kalouskovi-nejvetsi-demonstra ce-od-roku-1989.html

hejhej ( 23. května 2018 13:04 )

ferryx:

oltec ( 23. května 2018 04:38 )

sendrazak on to nikdy nepochopí nemá totiž čím myslet jen vulgárně nadává asi u té lopaty dělá on

oltec ( 23. května 2018 04:34 )

zatím tu zuří jen a jen pošahaní sluníčkáři

oltec ( 23. května 2018 04:29 )

oshona tak to raději necháme prožrat ty nenasytné z vlády než abychom se postarali o lidi kteří celý život pracovali jedině Babiš se snaží něco pro tyto lidi udělat do teď si zvyšovali jen oni svoje nehorázné platy které si někteří nezaslouží

Zobrazit celou diskusi
Další videa