Hamáček řekl Zemanovi, jaké ministry chce ČSSD ve vládě. Lidem jména tají

Autor: base, ČTK - 
17. 5. 2018
13:38

Předseda ČSSD Jan Hamáček seznámil prezidenta Miloše Zemana na čtvrteční schůzce v Ostravě s návrhy jmen sociálnědemokratických ministrů do nové vlády. Podrobnosti novinářům nesdělil, komentovat nechtěl ani postoj Zemana.

Hamáček novinářům řekl, že Zemanovi slíbil představit jména navrhovaných ministrů vyjednávané koaliční vlády ČSSD a hnutí ANO. „Tento slib jsem splnil,“ řekl a dodal: „Strávili jsme spolu hodinu v přátelské diskusi, nicméně detaily sdělovat nemohu.“ Atmosféru jednání popsal jako přátelskou. Schůzka se konala v ostravském hotelu, kde byl Zeman ubytován při návštěvě Moravskoslezského kraje.

Předseda sociální demokracie nechtěl komentovat jednotlivá jména lidí, které ČSSD do vlády navrhne. Nevyjádřil se ani k tomu, zda měl k některým z nich Zeman negativní stanovisko. Podle zákulisních informací se například Zemanovi nelíbí, že by se ministrem zahraničí stal Miroslav Poche.

Personální obsazení ministerských funkcí, které má sociální demokracie ve vládě mít, vedení ČSSD projedná na pátečním předsednictvu strany. Poté plánuje, že je zveřejní. Hnutí ANO své nominanty chce sdělit veřejnosti až po skončení sociálnědemokratického referenda v polovině června.

Večer se na úřadu vlády sejdou premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. Jedním z hlavních témat bude požadavek komunistů, aby v programovém prohlášení vlády nebylo zakotveno rozšiřování české účasti na vojenských misích. Podle Hamáčka by mělo na schůzce zaznít, jaký problém komunisté s misemi mají. „Pan premiér mi slíbil, že mě bude informovat a tu věc budeme řešit,“ řekl.

Video Hamáček po jednání s Babišem: Koaliční smlouva řeší všechny naše podmínky. - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy
720p 360p

Doporučujeme
tomik007 ( 17. května 2018 22:53 )

ANO - tohle je hodne transparentni

chachris ( 17. května 2018 13:44 )

A není to soudruzi poněkud předčasné?

zdenek43 ( 17. května 2018 13:28 )

soudruh-pritel Milos Z E M A N mocccc dobre vi s jakym materialem pracuje - tedy s materialem spodnich 10 milionu obcanu CR - "" . Je to suché konstatování skutečnosti. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. "" /poslanec Milos ZEMAN 1992 ) Parlament/ ...... Pro oblast intelektově podprůměrnou, když pominu stavy patologické, jsou charakteristické některé rysy, které si možná všichni neuvědomujeme, a neuvědomujeme si je zejména tehdy, jestliže se stýkáme na univerzitě pouze mezi sebou. Jestliže jedinec, který je v této intelektové kategorii, má nějakým způsobem rozumět světu, má-li se v něm nějak pohybovat a má-li ho nějak uchopit, musí si ho drasticky zjednodušit. Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa, a to, co z tohoto světa v jejich očích zbývá, se dá rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy. Někdy se tomu říká černobílé myšlení. Někdo je buď dobrý, nebo špatný. To, že hranice mezi dobrem a zlem neprochází ani mezi novými a starými strukturami, ani mezi komunisty a nekomunisty, ale srdcem každého člověka, to uniká. Podobně unikají i jiné komplikovanosti....... Někdo je buď dobrý, nebo špatný. --- NOOOOO A PROTO TU MATE - spodni 10 miliono obcanu Ceske republiky NASSSSSS soudruhy - soudruhy-pratele - kteri VAM REKNOU - kdo je DOBRY a kdo je SPATNY. DOBRY je ten - kdo jde s nami - SPATNY je ten , kdo jde proti nam. stale plati - Třídní nepřítel je souhrnné označení pro lidi, kteří by mohli být potenciálně nebezpeční vládnoucímu režimu. Tento termín byl používán zejména v komunistické ideologii, kdy označoval jednak nepřítele dělnické třídy (z řad buržoazie a kapitalistů), jednak i skrytého nepřítele a rozvraceče v řadách dělnické třídy samotné......

zdenek43 ( 17. května 2018 13:15 )

to je dobre - soudruzi-pratele Milos ZEMAN a soudruh-pritel Hamacek se sesli - poklabosili - soudruh-pritel Hamacek rekl jaake ministry chteji?? soudruzi-pratele z CSSD . . . . a mame TU polovicku kveta 2018 ....... do RIJNA 2018 jeste precejenom je dlouha D O B A - VOLBY2018 - do SENATU CR - takze musime OBLBOVAT LUZU - spodnich 10 milionu obcanu CR a natahovat TEN TERMIN ??? sestaveni vlady . . . . precejenom soudruzi NECHTEJI UDELAT NEKDE CHYBU ??? - jako se to stalo soudruhum v NDR . . . . a nechteji si ZPROTIVIT??? tech zbylich 7 % volicu ktery jim zbyl po volbach 2017 - // Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 20.10. – 21.10.2017 - Česká str.sociálně demokrat. - 368 347 volicu volilo CSSD - 7,27% // TAKZE SI MUSI SOUDRUZI HYCKAT???? - no hycka OBLBOVAT tech 370 000 volicu CSSD - ze soudruzipratele z CSSD CHTEJI MAKAT - - a ze tak nejak neeeee se soudruhy-komunisty z KSCM - - - precejenom plati??!! - „ Sjezd potvrzuje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, SČK, MNS, KSČM, LB a SDL. "" .. Bohumínské usnesení bylo přijato jako 14. bod usnesení na 27. sjezdu České strany sociálně demokratické, který se konal v dubnu 1995 v Bohumíně. Je v něm potvrzen a konkretizován bod usnesení z předešlého 26. sjezdu, konaného v roce 1993 v Hradci Králové, podle něhož si ČSSD z a k á z a l a politickou spolupráci s několika e x t r é m i s t i c k ý m i politickými stranami. /// ... K S C M - Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) /// SAMOOOO , ZE PO VOLBACH se zase ZVYSOKA NA TO VYKALI ......... a pojede se ve starych kolejich

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa