„Kovaná“ komunistka Semelová jde po neúspěchu ve Sněmovně do senátních voleb

Autor: ČTK - 
9. 4. 2018
17:41

Bývalá poslankyně za KSČM Marta Semelová půjde na podzim do boje o senátorské křeslo. Kandidovat bude v Praze 12. Politička v minulosti vzbudila pozornost například kontroverzními výroky ohledně politických procesů v 50. letech, nyní vede klub KSČM v pražském zastupitelstvu. Pražské komunisty povede i do podzimních komunálních voleb. Obhajovat svůj mandát bude jediný komunista v současném složení Senátu Václav Homolka, a to v obvodě Chomutov. Nominace v sobotu potvrdil ústřední výkonný výbor strany.

O křesla v horní komoře budou usilovat i další bývalí poslanci, kterým se nepodařilo obhájit mandát v loňských sněmovních volbách. Josef Šenfeld bude usilovat o mandát v Litoměřicích, Soňa Marková v Náchodě, René Číp v obvodě Ostrava město a Milada Halíková v Karviné.

Celkem širší vedení KSČM v sobotu potvrdilo 22 nominací, ve zbývajících pěti obvodech nejsou zatím kandidátky z různých důvodů uzavřeny, řekl ČTK místopředseda Jiří Dolejš.

V obvodě Sokolov bude za komunisty kandidovat zastupitelka Karlovarského kraje Eva Valjentová, která byla náměstkyní hejtmana. O vstup do horní komory budou usilovat také zastupitel Horní Břízy Zdeněk Chýnovský (obvod Rokycany), zastupitel Prahy 4 Karel Skoupil, starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík (obvod Břeclav) či exposlanec Josef Švarcbek (obvod Domažlice).

Komunisté mají v Senátu tradičně slabou pozici. Nejpočetnější zastoupení má nyní v Senátu ČSSD, která bude obhajovat vítězství ve 13 z 27 senátních obvodů, kde se bude volit. Pokud by všechna křesla obhájila a měla znovu 25 senátorů, KDU-ČSL by potřebovala přidat deset senátorů ke stávajícím 16, z nichž tři mandát obhajují. ODS obhajuje čtyři výhry, Starostové tři a KSČM, Piráti, Zelení a Strana práv občanů po jednom mandátu. Hnutí ANO, které vyhrálo sněmovní volby, by mohlo svou pozici v Senátu jen posílit, podobně jako hnutí SPD, které nyní zastoupení v horní komoře nemá.

K osobě Marty Semelové se loni vyjadřoval i prezident Miloš Zeman:

Video Miloš Zeman o propadu KSČM a Martě Semelové - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Lotrando ( 10. dubna 2018 19:51 )

Vazim si lidi jako pani Semelove ktera zustala komunistkou a neprevlekla kabat jako mnozi lide po 89 roce.

villi ( 10. dubna 2018 18:45 )

LŮZA PROTI KOMUNISTŮM ??? OF--PAK ODS !!! ODS--PAK UNIE SVOBODY !!! ODS--PAK TOP 09 !!! ODS ---PAK STAN !!!ODS--PAK EUROVIA !!! ZNIČIT CELOU ODS MAFII !!!

salto ( 10. dubna 2018 08:29 )

Senátní volby pro ni budou labutí písní

Diginka ( 9. dubna 2018 21:10 )

kovaná komunistka Semelová at si zbalí věci a jde rovnou do prd--- nebo nasedne na letadlo a letí do Severní Koree. Štastnou cestu bez zpáteční letenky!!!

agfor ( 9. dubna 2018 19:47 )

Typický parazit - držet se bezpracného koryta za každou cenu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa