Alex vedle dcery Kateřiny a Soukup s Hrdličkou před generály. Forejt sepsul inauguraci

Autor: vr - 
9. března 2018
11:56

Alex Mynářová, manželka kancléře, seděla v první řadě vedle Ivany a Kateřiny Zemanových. Ředitel spřízněné TV Barrandov zase blíže než vedení policie či armády. Tak se vypořádal se zasedacím pořádkem na inauguraci nový hradní protokolář Vladimír Kruliš. Od svého předchůdce, Jindřicha Forejta, ale pochvalu nedostal.

Nekonala se tradiční vojenská přehlídka, místo národních květin zdobily Vladislavský sál holandské tulipány. Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt se pozastavil nad ceremoniálem, který v minulosti chystal on. Zarazila ho ale hlavně Alex Mynářová, manželka kancléře, která seděla vedle prezidenta a jeho rodiny.

Nezaznamenal jsem, že by manželka kancléře byla zvolena senátorkou nebo poslankyní. To by bylo asi jediné zdůvodnění, proč seděla v první řadě. Také nevím, jak může sedět ředitel TV Barrandov před velením armády a policie. Vůbec mi není zřejmý klíč usazení v sále,“ podivoval se. Celý rozhovor s Jindřichem Forejtem najdete zde.

Přítomní zákonodárci a další funkcionáři přitom ani neměli nárok přivést doprovod, natož jej usadit na tak prestižní místo. Vladimír Kruliš, který teď vede hradní protokol, nechtěl vysvětlit, proč dostala žena Vratislava Mynáře V.I.P. usazení. „Děkuji za názor a přeji panu Forejtovi vše dobré v jeho dalším životě,“ napsal k věci Blesku.

Fotogalerie Inaugurace prezidenta Miloše Zemana 213 fotografií

Ceremoniálu přihlíželi také Zemanův kontroverzní poradce Martin Nejedlý nebo lobbista Tomáš Hrdlička. Nechyběl bývalý prezidentský pár Václav a Livia Klausovi nebo někdejší první dáma Dagmar Havlová.

Video Zeman vs. 8 schodů: Na víno ho vytáhli nákladním rampou. - Zuzana Štíchová, Blesk Zprávy

Vše o inauguraci prezidenta Zemana čtěte zde >>>

Celý inaugurační projev Miloše Zemana najdete zde >>>

kajineknahrad ( 13. března 2018 15:27 )

Soudruh Zeman si na tuto svou soukromou hradní párty může udělat klíč usazení v sále podle svého. Vzešel z přímé volby, takže může i srráát na naší ústavu. Říká se tomu konstruktivní výklad ústavy.

PetBuk ( 10. března 2018 18:34 )

pí,janadruhou,přečtla jste si co jste napsala(Naopak, tenhle stat si doku.vit nenechame. Ten vas chcipak brzo natahne brka To proruske hov@do, ta vase spina co v sobe nema kouska studu, dobytek co prijde nality jak prase ke korunovacnim klenotum tak takovym tenhle stat nepatri. Tahnete s nim do ruska kam patrite. Tenhle prasedent nesaha Havlovi ani po ty jeho povytazeny kalhoty. Z hradu ho bud ponesou zabaleneho v dekach nebo nohama napred.)To je úroveň,vy můžete skutečně někoho moralizovat,myslím si že ani Havel by s Vámi nesouhlasil,proboha myslete než něco řeknete nebo napíšete.

sekebo ( 10. března 2018 02:56 )

Hradní svoloč už jde za všechny myslitelné hrany. Takový morální úpadek Hrad za celou historii ještě nezažil . Zeman snad už ani nevnímá co plácá, už aby to skončilo!

sachmat ( 10. března 2018 00:41 )

Tímto bylo všem neoficiálně naznačeno a ne prvně, že Alex je součástí užší prezidentské rodiny. Nicméně, nutno taktéž podotknout, že Jindřich Forejt po profesní stránce, byl absolutní jednička..Tudíž jeho kritický pohled je pro některé plně pochopitelný.

dobraduse ( 10. března 2018 00:30 )

jo byl to soukromý mejdan za peníze daňových poplatníků

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud