Perličky z inaugurace: Bartoš bez pozvánky, Kubera s prasaty a Hamáček s konvojem

Autor: Zuzana Štíchová - 
9. 3. 2018
05:25

Kromě vážných momentů, jakým byl slib prezidenta i odchod některých politiků během projevu Miloše Zemana, se slavnostní den neobešel ani bez kuriozit. Předseda Pirátů Ivan Bartoš si zapomněl pozvánky, bez kterých na ceremoniál nemohl. Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) přišel v kravatě s prasaty. A předseda ČSSD Jan Hamáček jako jediný z hostů dorazil pod dohledem konvoje policistů na motorkách.

Čtvrtek byl dnem řady překvapení, který dokonal prezident Zeman projevem, ve kterém se pustil do některých politických stran i médií. Na to konto část politiků sál opustila. Už příchod zhruba sedmi stovek hostů byl ale v některých případech velmi zajímavý.

„Dotelefonoval jsem a telefon i pozvánky jsem nechal doma.“ S touto větou se například na druhé nádvoří Pražského hradu přiřítil pěšky předseda Pirátů Ivan Bartoš. Hosté totiž dostali zvlášť pozvánku na inaugurační akt, zvlášť pak na neoficiální číši vína s prezidentem. Bez nich neměli být do útrob Pražského hradu vpuštěni. Bartoš přesto na inauguraci nechyběl.

„Vyběhl jsem si tu Nerudovku, za pět minut jsem byl nahoře. Je hezké počasí, byla to příjemná procházka,“ řekl předseda nejmladší sněmovní strany k tomu, že šel pěšky z Poslanecké sněmovny.

Fotogalerie Inaugurace prezidenta Miloše Zemana 213 fotografií

VIDEO: Jak Bartoš prekérní situaci s pozvánkami vyřešil? Podívejte se:

Video Předseda Pirátů Ivan Bartoš před inaugurací prezidenta: Šel jsem pěšky a zapomněl si pozvánky. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Kubera: Na inauguraci jedině s kravatou s prasaty

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se pak na rozhovoru pro Blesk Zprávy před začátkem inaugurace ukázal s originální kravatou. Tmavě modrou s růžovými prasaty. Prý je speciálně inaugurační.

„To je prezidentská kravata, kterou jsem měl na všech prezidentských volbách, tak jsem dneska nemohl činit jinak,“ ozřejmil důvod, proč si ji vzal. Dříve prý mívala symbolický význam, dnes už ne.

Video Kubera si vzal na Hrad kravatu s prasaty. Symboliku to prý už nemá. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Tajemný Hamáček s policisty

Záhadou byl několik desítek minut příjezd nového předsedy ČSSD Jana Hamáčka. Jeho tmavé auto se totiž na nádvoří objevilo za čtveřicí policistů na motorkách. Po boku mu seděl sněmovní kancléř Jan Morávek, člen ČSSD a Hamáčkův blízký spolupracovník.

S takovým policejním doprovodem jezdí na Pražský hrad většinou jen důležité delegace nebo někdy sám prezident. A ani Zeman tentokrát na cestě na Hrad takový doprovod neměl. To až při přesunu ze Svatováclavské kaple na neoficiální číši vína ho také eskortoval konvoj policistů na motorkách.

Podívejte se, jak pro porovnání vypadal příjezd prezidenta Zemana na Hrad, příjezd Jana Hamáčka, a pak přesun Miloše Zemana z katedrály sv. Víta na neoficiální číši vína s hosty:

Video Inaugurace prezidenta: Porovnání policejního doprovodu prezidenta (žádný) a bývalého šéfa Sněmovny a předsedy ČSSD Jana Hamáčka. Ten se hájí, že šlo o náhodu. - Blesk Zprávy / Zuzana Štíchová
1080p 720p 360p

Hamáček vysvětlil podívanou takto: „To byla shoda okolností, ty policejní motorky nás předjely u bezpečnostní kontroly a my jsme je pouze následovali. To nebyla žádná organizovaná věc, pouze shoda náhod.“ Skutečně?

Vše o inauguraci prezidenta Zemana čtěte zde >>>

Celý inaugurační projev Miloše Zemana najdete zde >>>

Doporučujeme
4Magnum4 ( 9. března 2018 21:50 )

Vážení pánové,překvapuje mě Vaše hodnocení účesů politiků...nejste na soutěži o nejdůmyslnějsí pánský účes Dovolím si jen připomenout,že tady jste na politickém diskuzním fóru

milan59 ( 9. března 2018 17:55 )

 No a to se pak všichni politici můžou pos.... když se Zeman vyjádří jinak .

montevideo ( 9. března 2018 17:46 )

Pokud potřebuješ ošetřovatelku, ta dojde domů spíš za tebou. Ale to se musíš obrátit jinam !

4Magnum4 ( 9. března 2018 17:21 )

Můj názor je ten,že je daleko důležitejší,co je pod těma dredama v té chytré hlavě uloženo! On zůstavá svůj a to je jeho přednost! Otázka je, co více pobuřuje? Holá hlava,nagelované vlasy u muže,,přehazovačka“,která si při silnejším větru žije vlastním životem a nebo dredy? Ja to vidím tak,že až přijde čas a pan Ivan Bartoš bude kandidovat na prezidenta,tak si jistě nechá udělat slušivy pánsky modní střih

11karel11 ( 9. března 2018 16:27 )

Bartoši ten účes se hodí tak sjezd blbů, ale není hoden Poslanecké sněmovny.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa