Babiš bez Moniky odletěl do Davosu. Na fóru chce poznat nové spojence

25. 1. 2018
09:55

Bilaterální schůzky se čtyřmi premiéry, vystoupení v panelové diskusi či pracovní oběd s prezidenty a předsedy vlád zemí Evropské unie ve čtvrtek ve švýcarském alpském středisku Davosu čekají premiéra Andreje Babiše (ANO). U příležitosti Světového ekonomického fóra se Babiš setká také s nynějším předsedou Valného shromáždění OSN, slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem. V premiérově doprovodu není jeho žena Monika, o které Babiš naposled u voleb říkal, že je v nemocnici.

Babiš má v Davosu během dopoledne na programu jednání s lucemburským premiérem Xavierem Bettelem a Lajčákem. Po pracovním obědě lídrů unijních států, kterého se zúčastní i šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, se pak sejde s premiéry Portugalska Antóniem Costou, Estonska Jürim Ratasem a Izraele Benjaminem Netanjahuem. Mezi tím ho čeká i vystoupení v panelu nazvaném Vytváření společné vize pro Evropskou unii.

Babiš závěrem minulého týdne označil fórum ve švýcarském Davosu za jedno z nejvýznamnějších setkání státníků na světě, při kterém si premiéři domlouvají schůzky. „Je to nejlepší příležitost poznat nové lidi a potenciální spojence pro Českou republiku,“ uvedl na sociální síti. Připomněl, že z českých politiků v minulosti fórum často navštěvoval bývalý premiér a prezident Václav Klaus.

Letošní 48. ročník světového fóra se nese v duchu motta Vytváření sdílené budoucnosti v roztříštěném světě. Během dnešního předposledního dne čtyřdenní akce vystoupí vedle Junckera a Netanjahua například britská premiérka Theresa Mayová, polský premiér Mateusz Morawiecki či generální tajemník OSN António Guterres.

Podívejte se, jak to nyní v Davosu vypadá:

tomik007 ( 25. ledna 2018 11:38 )

Takhle po ranu a uz je tady celej AGROFERT

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa