Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

První losování Účtenkovky: Kde ho uvidíte a jak to bude s výhrami?

 • Autor: Jakub Veinlich,jko,bel - 
  15. 11. 2017
  06:10

  Automobil zahraniční výroby mezi cenami a slosování na komerční televizi. I takové paradoxy nabízí „národní loterie“ Účtenkovka, kterou 1. října spustilo ministerstvo financí. První výherce se dozvíme ve středu večer v 18:53 před Zprávami na Primě. Stát chce v doprovodné loterii k elektronické evidenci tržeb každoročně rozdělit 65 milionů korun.

  „Mám hroznou radost, že máme na 480 tisíc zaregistrovaných hráčů a skoro 11 milionů účtenek. Ani jsem víc nečekala,“ řekla Blesk.cz náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která je za bezproblémový chod Účtenkovky zodpovědná. Hlavní cenu milion korun, auto i další peněžité výhry můžou v premiérovém slosování vyhrát ti, kteří se zaregistrovali do 12. listopadu.

  „Upřímně větší nervy jsem měla před spuštěním Účtenkovky, ale věřila jsem, že to zaujme, a naštěstí to dobře dopadlo,“ říká Schillerová s tím, že do konce roku zůstanou parametry loterie při starém, v novém roce chce ale ministerstvo spustit průzkum, kde se bude mj. ptát, zda jsou výhry dostatečně atraktivní. Blesk.cz zjišťoval, o co se hraje a jak si případnou výhru můžete vyzvednout.

 • 1.O co se hraje?

  Šanci na výhru bude mít každý měsíc 21 025 zaregistrovaných hráčů. 

  1. cena: 1 milion korun
  2. cena: osobní automobil Ford Focus
  3. cena: 300 tisíc korun
  4. cena: 200 tisíc korun
  5. cena 100 tisíc korun

  Dále se může 20 šťastlivců těšit na výhru 20 tisíc korun, tisícovka soutěžících dostane 1000 korun a 20 tisíc lidí vyinkasuje stokorunu.

  Účtenkovku spustilo ministerstvo financí 1. října. Barevné logo stálo skoro 100 tisíc korun. Účtenkovku spustilo ministerstvo financí 1. října. Barevné logo stálo skoro 100 tisíc korun. | Ministerstvo financí

 • 2.Jak bude probíhat slosování?

  Losování z účtenek vydaných v říjnu bude probíhat prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel (tzv. RNG) a za přítomnosti dvou zástupců ministerstva financí.

  Ministr financí Ivan Pilný před jednáním vlády Ministr financí Ivan Pilný před jednáním vlády | ČTK

 • 3.Kdy se výherci dozví o výhře a jakým způsobem?

  Výherní kódy pěti hlavních cen budou zveřejněny v den slosování, tedy 15. 11. před hlavními večerními zprávami v 18:53 na televizi Prima. Následně v 19:00 bude na webu www.uctenkovka.cz zveřejněna kompletní výherní listina. Všichni vylosovaní také naleznou informaci o výhře ve svém hráčském účtu v záložce Výhry (v případě hráčů s registrací), nebo v e-mailu či na telefonním čísle, který uvedli při registraci účtenky.

 • 4.Jak bude výhra předána?

  U peněžitých výher do 20 tisíc korun včetně si mohou výherci zvolit buď bezhotovostní převod, nebo osobní vyzvednutí v sídle společnosti Sazka v Praze. U peněžitých výher nad 20 tisíc může výplata proběhnout pouze bezhotovostním převodem na základě ověření věku a totožnosti.

  Předpokladem výplaty výhry je vždy zřízení hráčského účtu a jeho správné nastavení pro výplatu výhry formou bankovního převodu. Správně nastavit, popřípadě založit hráčský účet musí výherci do 30 dní od informování o výhře. Výplata na účet proběhne v nejbližším výplatním termínu (zasílá se hromadně 17. nebo 2. den v měsíci, v závislosti na okamžiku správného nastavení účtu).

  Osobní výplata v sídle Sazky je pak možná následující pracovní den, tedy 16. listopadu, a to na základě předložení osobního dokladu a výplatního kódu. Tento kód lze vygenerovat v hráčském účtu v sekci Výhry či přímo na výplatním místě Sazky.

 • 5.Počty hráčů a účtenek v prvním slosování

  Do říjnového slosování se zaregistrovalo 477 942 hráčů a do slosování je zařazeno 11 138 871 účtenek.

  Andrej Babiš vyrazil první den fungování EET na inspekci do pražských kaváren. Andrej Babiš vyrazil první den fungování EET na inspekci do pražských kaváren. | Foto Blesk - Jaroslav Šimáček

 • 6.Ministerská statistika

  Souhrnné statistiky za první slosování zveřejní ministerstvo financí ve čtvrtek 16. listopadu. Už nyní je však zřejmé, že se Účtenkovka setkala s mimořádným zájmem Čechů, kterých se jí k dnešnímu dni aktivně účastní 508 004. Jen v průběhu října soutěžící zaregistrovali (bez ohledu na zařazení/nezařazení do slosování) bezmála 14 milionů účtenek.

  Vše o Účtenkové loterii k EET čtěte zde >>>

  Čtěte více na Blesk.cz:

  Prezidentské volby 2018 - termín, kandidáti, průzkumy >>>

  Průzkumy volebních preferencí >>>

  Jak volit s voličským průkazem >>>

agent ( 16. listopadu 2017 00:02 )

ještě bych do toho přimotal rasismus a teorii vzniku vesmíru

ljubaa ( 15. listopadu 2017 20:57 )

takze nejdřív se udělalo EET, aby se usetrily miliony a ted se vyhazují miliony v souěži a za program, co nefunguje... jak si může stát zřídit loterii, z čeho se platí výhry? z penez danových poplatníků????

aIIahakbar ( 15. listopadu 2017 20:29 )

Před pár dny jsem zažil něco, na co jen tak nezapomenu. Byl jsem na služební cestě a stavil jsem se na oběd v jedné hospůdce na okraji Prahy. Po hospůdce se mimo personálu nenápadně pohyboval jakýsi šupák s tabletem v ruce a sbíral se stolů účtenky EET. Na tom by ještě nic nebylo, kdyby na něho číšník nezavolal Zdenku, už jich máš dost, už běž. Když ta figurka odešla, tak jsem se číšníka zeptal, kdo že to je a on mi řekl, že je to místní blázen, který sbírá účtenky z EET a navíc je to prý velký přivrženec Kalouska. Tak nevím, byla to náhoda, nebo jsem viděl partyzánku zdenkka na vlastní oči? Ať mě trefí šlak, jestli kecám!

aIIahakbar ( 15. listopadu 2017 19:27 )

Megahňup zdenekk, ta zapšklá asociální špína prej nic nevyhrál. Proto je tak nasranej.

vetern petersys ( 15. listopadu 2017 18:38 )

Priatelia z druhého brehu rieky Moravy,som 65 ročný Čechoslovák žijúci v Bratislave,každý deň sledujem ČT,a iné české telky.Závodím Vám reláciu pôvabnej moderátorky Míši Jilkovej : Máte slovo.tam si môžete povedať všetko čo Vám duša a srdce ráči.Dledoval som aj tú o bločkovej lotérii! Pre nás chudobu je to dobrá vec,búria len šmelinári na trhoch a v tržniciach pretože keď vám nedá pokladničný bločik tak vaša platba mu ide do vrecka.Ja som na tom vyhral 100€,ale u nás to má pod palcom Tipos,následník Sazky.Máme na to tikety,dá sa to podať aj cez internet alebo mobilnú aplikáciu.Ja používam internet je to veľmi jednoduché,len by to mali vaší pani financministri by to mali dotiahnúť dokonca,Babiš to začal,ale nedokončil lebo musel predávať koblihy pred volbami!Nebojte sa do toho,a podporte to,pomôžete zlikvidovať šmelinárov.Ja si pýtam účtenku už aj v novinovom stánku ak je nad 1 €

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa