Pracovní den ve Sněmovně: 57 omluvenek a pak konec jednání

Autor: Václav Lang - 
8. 6. 2017
10:44

Stává se už skoro zvykem, že se v Poslanecké sněmovně ve čtvrtek nepracuje. Docházka na pravidelné interpelace nebývá valná, a tak se jednání přeruší. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy víc času než samotné jednání zabralo čtení omluvenek poslanců a členů vlády.

Tři minuty a 38 vteřin trvalo předsedajícímu Petru Gazdíkovi (TOP 09 a STAN) než přečetl omluvenky od 57 poslanců a 16 členů vlády. Z ministrů přišel jako jediný Jan Chvojka.

„Tolik ve stručnosti omluvy,“ zakončil Gazdík dlouhý výčet, na jehož konci už se z vyčerpání přeříkával. Nutno podotknout, že se řada poslanců obvykle ani neomlouvá, pouze nepřijdou, aniž by měli povinnost svou absenci zdůvodnit.

Následovaly dvě písemné interpelace na ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD) a ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO). Obě členky vlády ale chyběly, a jelikož konkrétní interpelace vyžadovaly jejich přítomnost, přerušil Gazdík jednání krátce po jeho začátku.

Pokračovat se má v 11 hodin ratifikací úmluvy o dopingu ve sportu. Zřejmě se nestačí projednat žádost policie o vydání dvojice poslanců k trestnímu stíhání. Odpoledne jsou na programu ústní interpelace.

VIDEO: Nahlédněte do nepřístupných útrob Sněmovny:

Video Tajné chodby poslanců: Nahlédněte do labyrintu Sněmovny - Marcel Mihalik, Klára Brunclíková

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

salto ( 9. června 2017 10:22 )

Naši ctihodní poslanci by si ty větší prachy zasloužili

ellenic ( 8. června 2017 13:14 )

Neskutečné, takový bordel v poslanecké sněmovně , proč by chodili na jednání, když jsou tak královsky placeni. Tohle by si v zahraničí dovolit nemohli, to jde jen u nás v ČR. Copak mají ti omluvení tak důležitého na práci, odpovím si sama, lítání po obchodech a utrácení několik desítek tisíc korun měsíčně, které za tu flákárnu pobírají . K čemu máme tolik poslanců, k ničemu, jak je vidět, pracovat nemusí, tak to mají na háku. Ten jeden povedenec od nás tak také nesedí a dámy, ty asi lítají po buticích v Pařížské . Zbytek omluvených už bude nejspíše na chalupě anebo v Egyptě .

polakk ( 8. června 2017 12:49 )

A znáte toto? O lithiu se již rozpoutala diskuze-Lithium(k výrobě baterií),krádež století a je to třeba zastavit!!! Celý příběh lithia začal před 30 lety.Komunisté nechali udělat průzkum v Krušných horách,kde zjistili velké množství wolframu a lithia,v hodně tří bilionů korun,tj. 3000 špičkových nemocnic do 14 krajů. 10-15 let by se nemuselo sahat do rozpočtů kvůli důchodovému systému. Podpora vědy, výzkumu, školství, možná i armády. Lithium je kauza největšího podvodu a největší hlouposti politiků v této zemi. U politiků je stále ticho. Poslanec KSČM vznesl dotaz na premiéra Sobotku, bez reakce. Australská fy je dva kroky od těžby lithia a na burze má zisk 2 miliardy korun,potřebné na otevření těžby.Není to jenom australská fy, ale i Karel Janeček, který chce těžit z odkališť. Karel Janeček, známý bojovník proti korupci, má ve své dozorčí nebo správní radě člověka, který se jmenuje Martin Hausenblas. Člověk, který v Ústí zakládal hnutí Pro Ústí a následně Pro kraj. Člověk, který měl politickou moc ovlivnit kolotoč nebo ten byznys kolem lithia v Ústeckém kraji. A taky si pozval zástupce firmy Tesla a nabídl jí možnost postavení fabriky na výrobu elektroautomobilů Tesla.Takže ta provázanost Janeček, Hausenblas, Tesla, lithium, je jasná.V poslední době kolem lithia krouží Albright Groups, což je konglomerát firem okolo Madeleine Albrightové. Ministerstvo průmyslu říká:"Šlo o volnou soutěž a kdo dřív přijde,ten dřív tzv. pere. Prý ČR nebude okradena,za tuny lithia získá 10.tis.Kč. Kolik stojí tuna lithia? 240.tis.Kč.Lze to zastavit pouze legislativou. V Chile má podíl 51 % pro stát.státu a drží kontrolu nad těžbou. Musí přijít politická strana, aby provedla změnu. Že se o tuto problematiku zajímají komunisté,TOP, ČSSD je patrné a důvod k likvidaci Babiše i Zemana. MYSLETE O CO GO!!!

sores ( 8. června 2017 12:10 )

Kdyby místo pisálků zde v PC to lidi dali najevo demonstracemi venku před Sněmovnou co se jim nelíbí a nehodlají vládě trpět jako se to děje v jiných státech! Takhle si myslí vláda že jsou češi spokojený, s nízkou život.úrovní, pidi platy a důchody, prostě vše zalité sluncem. Kdo mlčí souhlasí!

PETR_50 ( 8. června 2017 11:13 )

To je tak, když na každého platí jiný pracovní zákoník. Jsou u vesla tak si ho pro sebe dobře napsali!

Zobrazit celou diskusi
Další videa