Zeman je unavený a má mít volno, řekl osobní lékař. Mynářova úleva nestačí

30. 5. 2017
10:25

Pracovní cesty prezidenta Miloše Zemana v minulých dnech a týdnech ukázaly, že kondice hlavy státu není právě ideální. Hospodářským novinám (HN) to nově potvrdili i jeho lékaři. Prezidentovi poradci zase narychlo zjednodušují jeho program pro nadcházející cesty, jenže ani to podle odborníků na jeho zdraví nestačí. Teď je Zeman na Brněnsku, ještě příští týden má letět do Vietnamu a Kazachstánu.

„Prezidentova únava plyne z náročnosti akcí, které má v tuto chvíli jednu za druhou. Chybí mu tam odpočinek,“ sdělil HN Lubomír Nečas, jeden z trojice Zemanových osobních lékařů. Podle něj by hlava státu potřebovala týden nebo dva dovolené, což si ale nyní nemůže dovolit. Apeluje proto alespoň na Zemanův tým, aby prezidentovi upravil program a zmírnil tempo.

Video Prezident Miloš Zeman zavrávoral při výstupu z letadla. - alp
720p 480p 360p 240p

Hradní kancléř Vratislav Mynář a Zemanův hlavní poradce Martin Nejedlý začali podle HN z obavy o prezidentovo zdraví omezovat jeho program. „Celý tým a všichni lidé kolem v konzultacích s panem prezidentem jsou natolik soudní, aby ten program byl uzpůsobený natolik, aby pan prezident neměl žádné problémy,“ řekl Mynář. Podle Nečase ale ne dost.

Přitom diplomatický zdroj Blesku, jenž byl přítomen Zemanově nedávné návštěvě Číny, se nad programem, který připravují Mynář s Nejedlým, podivil. „Je divné, že prezident jezdí na jednání s šéfy čínských firem, jako je Huawei, jiné hlavy státu tam posílaly své zástupce,“ uvedl.

Video Prezidentovi pomáhají s chůzí do schodů jeho bodyguardi. 
720p 480p 360p 240p

Právě v Číně byly Zemanovy problémy vidět. Při vystupování z letadla po dlouhém letu zavrávoral a museli ho podepřít bodyguardi, světoví státníci včetně čínského a ruského prezidenta na něho pak museli dvě minuty čekat, než ho elektrický vozík přepraví na společné focení. Sám Zeman pak v Číně novinářům řekl, že to „dává“ už jen velmi těžko.

Kolář: Je na tom špatně, nemusel by kandidovat

„Já bych odhadoval, že pokud bude ještě několik průzkumů veřejného mínění, které budou indikovat, že by třeba (Zeman) nemusel vyhrát, tak má tady teď poměrně dobře dokumentovaný důvod – to je jeho zdravotní stav, na který by se mohl nakonec vymluvit a nekandidovat,“ komentoval to pro Info.cz bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář.

Video Miloš Zeman a problémy s chůzí na focení v Číně - YouTube
1080p 720p 480p 360p 240p

„Viděli jsme, že opravdu na tom zdravotně asi není úplně nejlépe a že tady působí už i příroda, bohužel tak trošku proti němu. Je tady důvod, proč by nemusel kandidovat,“ dodal s tím, že nejde jen o fyzické záležitosti, ale zdá se prý, že „u pana prezidenta už se trošku projevuje ne úplná soudnost“.

Video Zeman v Číně: Nejsem Nagyová, ale taky pracuju jako kůň. - Blesk - Vera Renovica
720p 480p 360p 240p

„Pan prezident je na tom dost špatně, si myslím. Je to něco, co by měl on sám vyhodnotit. Nepředpokládám, že to bude schopno jeho okolí, protože je na panu prezidentovi a jeho setrvání ve funkci asi velmi závislé, ale měl by on sám uznat, že se dostává do situací, které mu nijak neprospívají,“ uzavřel.

Ovčáček: Mladší už by byli v nemocnici

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček odůvodnil nedávné vyčerpání prezidenta v Číně náročným programem. „Pan prezident nepřetržitě pracuje už od minulého týdne. Před návštěvou Čínské lidové republiky absolvoval třídenní návštěvu Libereckého kraje, kde byl program každý den zhruba desetihodinový…

Takřka ihned po příletu byl zahájen program, který probíhal s malými přestávkami na spánek až do středeční páté hodiny odpolední. I mladší politik, pokud by absolvoval takto náročný program, by už byl hospitalizován,“ řekl tehdy Blesku.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

byvalyvoliccssd4 ( 30. května 2017 23:22 )

Já když se vožeru na plech, tak mne nikdo na vozejku bevozí.

deep_ass_flsting ( 30. května 2017 21:53 )

Zdenekk je obyčejný debil, taková malá zapšklá primitivní odnož cikána kříženého s Vietnamcem.

honzazchaIoupky ( 30. května 2017 20:18 )

Havel-krakonos500 ( 30. května 2017 19:18 )

Zeman je celkem normální, ale zdenekk a jeho dvacet nicků, to je pacoš jak z nějakého experimentu.

Havel-krakonos500 ( 30. května 2017 19:16 )

Zdenekk nemá volební právo!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa