Platy a odměny Zemanových věrných: Ovčáček milion, Mynář dva. A Forejt?

Autor: simao - 
9. 1. 2017
10:30

Kolik berou přední zaměstnanci na Zemanově Hradě? Kancléř Vratislav Mynář si loni přišel bez mála na dva miliony korun, hradní mluvčí Jiří Ovčáček atakoval příjem ve výši milion korun. Alespoň dle zjištění Seznam zpráv, které přináší přehled platů a odměn za rok 2016.

Kdo z hradních úředníků bral za loňský rok nejvíce peněz, když se sečtou platy a prémie. Podle Seznam zpráv to byl kancléř Vratislav Mynář s částkou 1 901 797 korun, na „stupně vítězů“ se v hradním žebříčku dostali i ředitel Odboru legislativy a práva Václav Pelikán (1 150 309 korun) a šéf zahraničního odboru na Hradě Hynek Kmoníček (1 141 306 korun), který by se měl stát novým velvyslancem v USA.

Kmoníček měl loni u Zemana průměrný plat 91 426 korun a jeho odměny činily 135 620 korun. To Mynář, kterému šel Zeman předloni za svědka, si přišel na průměrný plat 125 523 korun a celkově si za rok 2016 připsal odměny ve výši 521 040 korun. Seznam přitom upozorňuje, že jde o údaje do konce listopadu.

Kolik brali Ovčáček či Forejt?

Miloš Zeman mluvil o hradních zaměstnancích i v pořadu S prezidentem v Lánech. Neřešil tentokrát Mynářovu stále chybějící prověrku na stupni přísně tajné, ale tentokrát i odlehčené téma – dotaz na to, zda adoptuje Jiřího Ovčáčka, kdy se tato kurzová nabídka objevila skutečně v tuzemské sázkařské sféře.

„Já jsem někde četl, že tam je kurz asi 500 : 1,“ reagoval Zeman (Sázka byla vypsaná z kurzem 1250 : 1, pozn. red.). O adopci Jiřího Ovčáčka (na jeden den) by uvažoval, kdyby se s ním sázkař rozdělil o výhru.

Právě Ovčáček si přitom na Hradě za loňský rok přišel na 980 947 korun. jeho průměrný plat činil 70 177 korun, odměny přesáhly dvě stě tisíc.

Video Adoptuje Zeman Ovčáčka? - Blesk TV

Pro Forejta 900 tisíc

Prezidentovi nebylo v pořadu Blesk.cz do smíchu, když se ohlédl za hořkým koncem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, který má údajně figurovat v kompromitujícím videu, kde hrají svou roli i sex a drogy. 

„Já jsem to video neviděl a ani ho nechci vidět. A myslím si, že pokud se neuskutečnilo něco nezákonného, tak pokud v soukromém bytě děláte nějaký divoký večírek, tak to sice není zrovna můj šálek čaje, ale není-li to v rozporu se zákonem, tak pokládám za svinstvo, když ho tam nějaký pasák natáčí,“ uvedl nyní Zeman.

A Forejtovy hradní služby ocenil. Avšak nejen slovy. Podle Seznamu si totiž Jindřich Forejt vydělal na Hradě jen za loňský rok 899 677 korun. Jeho průměrný plat pak činil 70 879 korun.

Video „Je svinstvo, když ho nějaký pasák natáčí.“ Zeman promluvil o Forejtovi - Blesk TV

Zemanův letošní plat: 236 tisíc

O svých vlastních majetkových poměrech přitom otevřeně promluvil loni i Miloš Zeman – na svém kontě prý má 10 milionů korun, jak řekl na Frekvenci 1. Tajemstvím pak není ani prezidentův plat.

Zeman si letos oproti loňsku polepší – na celkových 236 700 korun měsíčně. Bere přitom víc i než premiér, který má pro rok 2017 tabulkový plat 190 700 korun – shodný s dalšími nejvyššími ústavními činiteli, předsedy Sněmovny a Senátu.

VIDEO: Podívejte se na záznam celého pořadu S prezidentem v Lánech:

Video O teroru, Chartě 77 i odchodu Forejta: Miloš Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech - Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

kupredu-leva ( 29. října 2017 23:53 )

Zakazujeme připomínat lživé prohlášení soudruha Zemana o existenci Peroutkova článu s názvem "Hitler je gentleman". Čest práci!

junkiexl ( 28. října 2017 17:54 )

Bezte uz s tema pohadkama z bramborovych radku jak se Havel coby batole houpal komousi na kolenou nekam, nebo sem hodne link, kde si ty vase zarucene informace muzeme overit. Kdyz ten link nemate, tak drzte na toto tema do budoucnocna zobak.

junkiexl ( 28. října 2017 17:48 )

To berou platy jako stredni management na Zapade. Mluvcacek dokonce vydelava dost malo, jako prumerny urednik/ referentik nekde na magistratu mensiho mesta. Predpokladam, ze se jedna o hrubou mzdu. Nic moc, za to ze si musite i pokrivit charakter za takovy mrzsky peniz.

mirkazam ( 22. ledna 2017 08:38 )

Největší vyžírka je Mynář !!!

flesch2z ( 9. ledna 2017 18:23 )

Mně se ty platy zdají přiměřené, až na plat Mynáře. Mynář nemá prověrku a to je stejné, jako když někdo vykonává práci a nemá na ní potřebnou kvalifikaci, takže by měl mít plat o třídu nižší, měl by mít plat nižší než Ovčáček.

Zobrazit celou diskusi
Další videa