Pátek 14. května 2021
Svátek slaví Bonifác, zítra Žofie
Zataženo, déšť 14°C

Zeman odmítl, že by Rusové ovlivnili volby v USA. Citoval Trumpa

Autor: Zuzana Štíchová - 
8. ledna 2017
11:38

Prezident Miloš Zeman odmítl informace amerických tajných služeb, které mají indicie, že Rusko se snažilo ovlivnit prezidentské volby v USA. V pořadu S prezidentem v Lánech tak znovu podpořil Donalda Trumpa, který takové informace také odmítá. Zeman dlouhodobě nového amerického prezidenta podporuje a je pozván do Bílého domu.

„Citoval bych včerejší výrok Donalda Trumpa, který toto popřel. Volební stroje, které se v USA používají, nebyly poškozeny. Kdyby byli Američané tak tupí, aby se nechali ovlivnit hackerskými útoky – ty možná přispěly k úniku e-mailů Hilary Clintonové. Ale byly, nebo nebyly pravdivé? To je otázka,“ postavil se Zeman jednoznačně na stranu Donalda Trumpa.

 

Co řekl Zeman o telefonátu s Trumpem a co pro něj znamená pozvání do Bílého domu?

 

Video Prezident Miloš Zeman o telefonátu s Trumpem a přínosu cesty do Bílého domu. - Blesk TV

 

S nastupujícím americkým prezidentem má česká hlava státu pozitivní vztah. Zeman Trumpa veřejně podpořil během voleb, ten ho na oplátku v dubnu pozval do Bílého domu. Na toto téma oba prezidenti začátkem prosince telefonovali. Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech poodhalil, jak telefonát probíhal.

 

 

„Říkal, že Českou republiku dobře zná, že je to krásná země. Zda byl nebo nebyl nabrífovaný, to nemůžu říct. Přečetl si můj gratulační dopis. Z něj se dozvěděl, že jsem byl jediná hlava státu, která ho oficiálně podpořila,“ popsal.

 

„Prezident Václav Klaus, který je zkušeným politikem, usiloval 10 let o to, aby mohl navštívit Bílý dům. Nepodařilo se mu to. Mně by se to nepodařilo, kdyby byl prezidentem Barack Obama nebo Hillary Clintonová. I kdyby se to týkalo kohokoliv, jiného prezidenta, pokládám to minimálně za významnou událost,“ dodal k pozvánce do Washingtonu. Podle svých slov to ale není nic, co by dělal proto, aby na sebe byl pyšný.

 

 

„Mám přátelský vztah s čínským prezidentem, minimálně korektní s Vladimirem Putinem. A budu rád, když to tak bude i s americkým prezidentem, ale nikoliv proto, abych se dmul pýchou, ale proto, že by to alespoň málo mohlo pomoci ČR,“ poznamenal.

 

Celý záznam pořadu S prezidentem v Lánech:
Video S Prezidentem v Lánech - Blesk

oldedek ( 20. dubna 2017 09:54 )

"Zeman odmítl, že by Rusové ovlivnili volby v USA. Protože je na počítadla velkej machr a sám si přišel dokonce na to, že mu do jeho PC instalujou hakři z Urundy u Gundy sem u Gundy tam, pedofilní stránky, tak je mu také zcela zřejmé jak to NEudělali Rusové s tou volbou Trumpety - prostě genitální člověk ... Rovněž jsem si také všiml, že i Ti diskutéři pode mnou všemu rozumí - proto jsou také voliči Míly - né ?!?

kiwi65 ( 9. ledna 2017 16:03 )

 Od těch poblíků jůesej už to je obohost.Za vším co se jim posesouvá pod rukama hledat Rusy?Proboha proč?Ať se podívají na sebe.Špiclojou celwj svět včetně vládních činitelů(i svoje spojence),kolik rozpoutali zbytečných válek kvůli vlastím kšeftům?A nakonec,když to ta jejich slavná CIA věděla,proč nezasáhla a vytáhli to až teď??Jen kecy,kecy a kecy.

prezny ( 8. ledna 2017 23:56 )

I naši poslední volbu hlavy státu, aha tak už chápeme.

prezny ( 8. ledna 2017 23:54 )

Rusko vlastně na mapě ani není

diella ( 8. ledna 2017 18:49 )

Že Zeman odmítl ovlivňování voleb v USA Ruskem ? No, není divu. On už je takový "odmítač" - na Ukrajině podle něj také Rusové nebyli , že?

Zobrazit celou diskusi
Další videa