Vděčný Trump volal Zemanovi: Pozval ho do Bílého domu a slíbil návštěvu Česka

Autor: vr, všm - 
6. prosince 2016
16:01

Po maďarském premiérovi se dočkal i Miloš Zeman. V úterý ho telefonicky kontaktoval Donald Trump, nastupující prezident Spojených států amerických. Ten českou hlavu státu pozval do Bílého domu a naopak přislíbil návštěvu tuzemska.

Nastupující prezident USA Donald Trump v rozhovoru ocenil skutečnost, že prezident republiky ‚byl jediným evropským prezidentem‘, který ho veřejně podpořil ještě před listopadovými volbami v USA,“ uvedl hradní mluvčí Ovčáček.

Miloš Zeman skutečně prohlásil, že se nebude vměšovat do amerických vnitřních záležitostí, ale „kdyby byl americkým občanem, ano, volil by Donalda Trumpa“. Jeho mluvčí se zase nechal vyfotit s plackou na podporu Trumpa na klopě.  

Nástupce Baracka Obamy pozval Zemana během telefonátu na návštěvu Bílého domu. Oba představitelé se shodli na tom, že ideální příležitostí bude konec dubna příštího roku, kdy má prezident republiky v USA obdržet ocenění významných židovských organizací, které již v loňském roce ocenily Donalda Trumpa. 

Zeman rovněž pozval nového prezidenta USA k návštěvě České republiky, ten nabídku přijal.

Oba státníci dále diskutovali společná stanoviska v oblasti boje proti islámskému terorismu. Hovořili spolu též o dalších oblastech politické a ekonomické spolupráce.

Mezi dalšími státníky, kteří amerického miliardáře podpořili, byl i maďarský premiér Viktor Orbán, který rovněž obdržel během telefonátu Donalda Trumpa pozvání do Bílého domu.

O podpoře Trumpa hovořil Zeman i v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech:

Video Zeman: Trumpa bych volil, ale kampaň mu nedělám. - redakce BleskTV

noacojezase ( 6. prosince 2016 22:20 )

To musel tenkrát být mejdan, zdenekk může být rád, že neštěká.

honzazchaIoupky ( 6. prosince 2016 22:14 )

honzazchaIoupky ( 6. prosince 2016 22:11 )

pod stolem bude klečet tvoje máma

honzazchaIoupky ( 6. prosince 2016 21:59 )

a ještě se těm svým debilitám směješ

honzazchaIoupky ( 6. prosince 2016 21:55 )

a má nový nick - Hunt, chudák, opravdu duševní chudák

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud