Chovanec: Schillerová má kaz a Zeman chce konec Sobotky

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) po jednání u prezidenta Miloše Zemana  (Autor: Blesk - Karel Kopáč)
Autor: Zuzana Štíchová - 
12. května 2017
10:51

Prezident Miloš Zeman navrhl špičkám koalice ve středu v Liberci kromě rezignace Andreje Babiše také konec Bohuslava Sobotky. Spekulace potvrdil při příchodu na jednání vedení ČSSD první místopředseda Milan Chovanec. Pro stranu to ale podle něj i podle dalšího místopředsedy Lubomíra Zaorálka není přípustné. Během diskuze nad nástupkyní Andreje Babiše vyvstala pak řada otázek. Schillerová je totiž formálně nadřízena Generálnímu finančnímu ředitelství, které by mělo Babiše prošetřit.

„Budu informovat kolegy o tom, o čem jsme jednali s panem prezidentem,“ řekl při příchodu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Vzhledem k tomu, že to pan Babiš prozradil okamžitě, i když jsme se dohodli, že to prozrazovat nebudeme, tak to potvrdit mohu,“ dodal k variantě, že prezident navrhl koaličním špičkám ve středu v Liberci odchod Babiše i Sobotky.

Milan Chovanec před jednáním ČSSD:
Video Místopředseda Milan Chovanec (ČSSD) před jednáním stranického grémia: Babiš to neměl prozrazovat. Zeman chce i odchod Sobotky. - Blesk / Zuzana Štíchová

Vedení ČSSD bude kromě nástupkyně Kateřiny Valachové, případně Andreje Babiše, řešit také postup prezidenta. Podle místopředsedy a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka četl Zeman příliš pohádky Jana Wericha, když chce po politicích, aby hledali „jakési fimfárum“. Prezidentův přístup považuje za legrační.

Lubomír Zaorálek před jednáním grémia:

Video Místopředseda a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) k vládní krizi: Zeman se inspiroval pohádkami od Wericha, ať raději ctí ústavu - Blesk / Zuzana Štíchová

Premiér Sobotka po jednání pouze poznamenal, že ho návrhy prezidenta Zemana nezajímají a že má prezident ctít ústavu. Zopakoval, že trvá na odvolání Andreje Babiše.

Schillerová má podle Chovance "kaz"

Statutární místopředseda a pravá ruka předsedy ČSSD Sobotky Milan Chovanec už byl sdílnější. Prozradil, že vedení strany diskutovalo možnou nástupkyni Andreje Babiše v čele rezortu financí. Alena Schillerová má podle Chovance "kaz" v podobě oficiální nadřazenosti Generálnímu finančnímu ředitelství. Právě to by to totiž mělo prošetřit placení daní Andreje Babiše.

"Většina členů grémia nezná paní Schillerovou. Pan premiér dostal dokumenty od hnutí ANO, to jméno je oficiálně na stole. Teď bude premiér posuzovat vhodnost nebo nevhodnost toho kanidáta. Jsme v sitauci, kdy je to na vodě," řekl novinářům po grémiu Chovanec.

Podle ministra vnitra trvá situace, kdy Andrej Babiš čeká na své odvolání. Sám prý odstupovat nehodlá. Zásadní výhrady proti Aleně Schillerové nezazněly. "Je to v začátcích. Pan Janeček, který řídí finanční správu, je jí profesně podřízen v hierarchii ministerstva. Z mého pohledu je tam otazník kolem korunových dluhopisů, zda to bylo vyšetřováno a jaký vliv na to paní Schillerová mohla mít. To je moje osobní otázka, na kterou bych rád slyšel odpověď," dodal také s tím, že si je vědom nezávislosti Generálního finančního ředitelství. "Vnímám to jako drobný kaz," poznamenal závěrem.

Podívejte se na komentář Milana Chovance po jednání stranického vedení, kde se řešila nástupkyně Andreje Babiše:

Video Milan Chovanec (ČSSD) po jednání stranického vedení: Schillerová má "kaz" a trváme na konci Babiše - Blesk / Zuzana Štíchová

homednes ( 15. května 2017 11:53 )

máte naprostou pravdu. A problém je ten, že i kdyby p.Babiš vyhrál volby, ty svi.ně se spolčí proti němu a vyšachují ho. Dělají si zákony pro sebe, kašlou na lidi. Ten, kdo vyhraje volby, měl by řídit stát i v menšině, se všemi důsledky.

jipisek ( 15. května 2017 09:18 )

Chovanec je největší špína však on bude potrestán smradlave kule,

hejhej ( 12. května 2017 19:55 )

Chovanec - podržtaška slizského Sobotky svými výroky jenom dokazuje, jak je hloupý a zároveň drzý. On lhář a podvodník si dovolí někoho kritizovat.

zdenek43 ( 12. května 2017 13:17 )

JUDr. Radovan Suchánek, Ph.D. Radovan Suchánek (* 14. září 1972 Vimperk) je český právník, od listopadu 2013 soudce Ústavního soudu. V roce 2010 nastoupil jako právní koncipient do Advokátní kanceláře Petržílek. V září 2013 jej prezident Miloš Zeman navrhl na soudce Ústavního soudu ČR. Do funkce jej jmenoval prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech dne 26. listopadu 2013. Advokátní kancelář Petržílek si zakládá na kvalitním a odborném týmu, který se snaží co nejlépe řešit problémy Klientů. V týmu advokátní kanceláře Petržílek jsou: Petr Petržílek Martin Vlk Martina Jaklová Eliška Váňová Petr Janeček ++++Petr Petržílek Pracovní zkušenosti 3 / 2014 – dosud poradce premiéra 3 / 2014 – 10 / 2014 místostarosta ÚVALY 4 / 2010 – dosud advokát 08 / 2006 – 10 / 2011 vedoucí politicko-analytické sekce ČSSD 10 / 2006 – 04 / 2010 advokátní koncipient 09 / 2005 – 12 / 2010 lektor VŠFS – přednášky na téma Udržitelný rozvoj: právo, životního prostředí a ekonomika udržitelného rozvoje 2005 – 07 / 2006 ředitel odborného útvaru předsedy vlády (poradců premiéra) 2002 – 2005 náměstek ministra ŽP a ředitel sekce legislativy a státní správy 2001 – 2002 poradce ministra životního prostředí pro legislativu a vstup ČR do EU 1998 – 2001 ředitel legislativního odboru MŽP 1994 – 1998 hlavní právník v sekci právní VV Pozemkového fondu ČR +++++Martin Vlk PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI 07 / 2010 – dosud AK Petržílek 1999 – 2010 soukromý podnikatel – podnikatelské, organizační a ekonomické poradenství 1999 – 2010 vedoucí právník v obchodních společnostech zabývajících se hospodařením a nakládáním s odpady 1998 – 1999 právník na právním oddělení ELTODO, a.s. 1996 – 1998 asistent primátora hlavního města Prahy pro oblast legislativy, bydlení, životního prostředí, podnikání 1993 – 1996 právní referent +++++Petr Janeček Pracovní zkušenosti: 09/2013 – dosud – spolupráce s AK Petržílek 01/2012 – dosud – samostatný advokát v Kladně 2007 – 2011 – vedoucí právního oddělení Ministers

karcsil ( 12. května 2017 13:11 )

Ten správny sa ozval,ktorý zbastardil políciu!!!!!Výtečný študent plzeňského práva JUDr Chovanec to vyštudoval za 9-mesiacov,to je ale hlavička.On hovorí o korupcií čo najviac korumpoval!Ten chlap na to nemá aby viedol rezort vnútra !!!!!Tak zlé a mentálne slabé vedenia CSSD v dejinách Česka ešte nebolo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud