„Šokovalo mě to.“ Zaorálek řekl detaily, jak ho měl Babiš zastrašovat

Autor: Jakub Veinlich - 
12. května 2017
05:00

Ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se ve středu rozčílil ve Sněmovně na Andreje Babiše. Vicepremiér a ministr financí ho prý kvůli odvolání z vlády vydíral silou svých novin. Babiš se už ve vládní lavici zlobil, že jsou to „sprosté lži“. Jenže Zaorálek v rozhovoru pro Blesk.cz nyní popsal detaily inkriminované schůzky. 

Seběhlo se to při snídani ve čtvrtek minulý týden. Lubomír Zaorálek dorazil za Andrejem Babišem kvůli penězům, které chce Česko poslat na financování školy v Chorvatsku, a kvůli penězům pro Ukrajinu. Andrej Babiš prý o tématu schůzky věděl, začal s popisem schůzky v rozhovoru pro Blesk.cz Zaorálek.

„My jsme se bavili o těchto finančních věcech. A právě při tom přišla řeč na to, co shodou okolností leželo na stole. Tam byl výtisk nějakých novin, které pan Babiš zvedl a říkal: „No ale k čemu je to naše dohadování, když to vypadá, že mě chcete odvolat?“ zrekapituloval Babišova slova Zaorálek. „No, to snad ještě není tak akutní,“ zareagoval prý ministr zahraničí.

 

Schůzku potvrdil ve Studiu Blesk i sám Babiš. „S panem Zaorálkem jsem byl teď na snídani,“ prohodil šéf ANO mezi řečí při rozhovoru s redaktorkou Blesku. A následně mluvil o ministru zahraničí jako o schopném řečníkovi. „Umím si s ním povídat a nemám z něho nějaký divný pocit,“ tvrdil Babiš. Bylo to v pasáži rozhovoru na téma, jestli nedal Zaorálkovi „polibek smrti“, když o něm mluvil jako o možném premiérovi, který měl vystřídat Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Lubomír Zaorálek popsal pro Blesk.cz průběh schůzky, kde byl údajně zastrašován Andrejem Babišem: 

Video Lubomír Zaorálek popisuje údajný nátlak Andreje Babiše. - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

Debata u pracovní snídaně plynula, ale Babiš podle Zaorálka při pohledu na noviny prohodil větu, která se prý ministrovi zahraničí vrátila při projevu šéfa ANO ve Sněmovně, když poslanci řešili jeho nahrávky.

„Řekněme – v průběhu toho mě velice překvapila a docela zarazila věta, kterou v jedné chvíli Andrej Babiš řekl: „Tak to zkuste, mě odvolejte a pak poznáte, pak vám ukážu, co ta má média dovedou,“ popsal Zaorálek údajné Babišovy výhrůžky.

Babiš deníky MF Dnes a Lidové noviny už přímo nevlastní, s celým Agrofertem je začátkem letošního roku v návaznosti na novelu zákona o střetu zájmů převedl do svěřenského fondu. Na nahrávkách s dnes už bývalým redaktorem MF Dnes Markem Přibilem z loňského roku řeší časování kauz v novinách na své politické rivaly z řad ČSSD. Po jejich zveřejnění ale opakovaně odmítl, že by udělal cokoli nezákonného.

kramora ( 13. května 2017 07:21 )

VSICHNI BUDOU VOLIT ANO A BABISE, ABY VSECHNY TYHLE STARY KORUPCNIKY, PODVODNIKY A DALSI ZMR.DY MOHL VYMEST ZE VSECH KOUTU SNEMOVNY, SENATU A STRAKOVKY DO TEPLAKU, ABY MOHL VLADNOUT SAM A UKAZAT JIM CO JE LYNC.

kramora ( 13. května 2017 07:16 )

Zaoralku z ty tvy smradlavy huby muzes vypoustet co chces, nikdo ti stejne neveri, stejne jako tomu ozubenymu plesounovi. Uz abyste tahli do pr.dele a zavreli vas na patnact let. Jste jen vyzrani kr.eteni, nic jinyho, drzite se u koryta zuby nehty. To, ze jsi vcera pindal, ze jsi mel delat prezidentovi hlupaka, to neni pravda, ty bl.bec jsi na n-tou. A mohl jsi se pos.rat blahem, ze by te navrhl na premiera. Ale, bohudik se to nestalo

velka_0 ( 13. května 2017 01:58 )

V bandu zbabělců (v davu "odvážných", ale jako jedinci srabi) se změnila ČSSD. . Nevolitelné strany : ODS, TOP, KDU, ČSSD. . Volme ANO, SPD, KSČM !

aaobcanka ( 12. května 2017 17:16 )

Zaorálku, sorry, ale táhni už do háje ! Nejsi chlap s gulema, jsi baba, tzn. antisexuál i pro nás, stařeny natěšený

aaobcanka ( 12. května 2017 17:13 )

Veronika Březinová a my, Ostrava : . Socani chrání migranty a cikány, za urážky můžete i sedět v té naší TOP sluníčkářsko-***ské, ODS tunelářské "demokracii" : . https://www.novinky.cz/diskuse?id=485349&articleId=/krimi/437656-urazel-mensiny-na-socialnich-si tich-hrozi-mu-az-tri-roky-vezeni-za-hanobeni.html&sectionId=3&page=1#c17304849 . Takže nesmíte je hanobit , musíme o nich psát takto : Romové (popř. migranti), původně cikáni, jsou velmi slušni a pracoviti lide, mame je moc a moc radi, pro jejich vuni a čistotu, včetně slušneho chovani a vyjadřovani na veřejnosti !! Je velka škoda,že tento stat nevyuživa cikanskeho potencialu, hlavně v pracovni sfeře a 95% musi nechtěně doma ležet na socialnich davkach, kdy potom ne vlastni vinou dochazi mezi rodinnymi přislušniky k sexualnim incestum,kdy jsou mlada cikanska děvčata nucena rodit ve 13 až 15 letech ale na druhou stranu se timto staraji aby měl na duchodce kdo pracovat aby bylo na starobni duchody ale hlavně na ty invalidni, kdy mnoho cikanu ma ve svem pohnutem životě tolik stresu, že se s toho musi zblaznit a pobirat ID ! Co řici dale o našich milych a přivandrovalych cikanech,snad, že bez jejich obohaceni si život představit nedovedeme,vždy když nějakeho potkam,zbystřim a držim pevně tašku i šrajtofli! A toto nam pomaha byt stale ve střehu abychom nic nestratili. Cikani jsou zabavni lide, radi zpivaji a tanči až do rannich hodin,tim nikdy nezaspime ! . Václav Procházka, Kladno: Tak to asi chudák autor z výše uvedeného odkazu napsal něco drsného (o cikánech). Třeba, že romský workholismus je závažný sociálně patologický jev. . Michal Nečas a my, Mikulůvka : Chce to už konečně změnu ! Proto je třeba, lidi, abychom volili SPD Tomia Okamury. Ev. Babišovo ANO. A nakonec dnes je už i přijatelná KSČM, vždyť komunisti se chovali slušně, školství, zdravotnictví, zemědělství a nejen těž.hospodářství fungovalo za nich skvěle. Pak vše ODS/TOP/KDU/ČSSD prodaly cizákům !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud