ČSSD opouštějí členové: Odchází ženy i mladí lidé

Autor: ČTK, bk - 
7. 3. 2017
10:05

Nejsilnější vládní straně ubývají členové, za poslední dva roky se členská základna sociálních demokratů ztenčila o desetinu. Podle zprávy vypracované pro víkendový sjezd ČSSD měla strana ke konci prosince loňského roku 20 349 členů, to je o 2209 méně než o dva roky dříve. Spolu s členskou základnou ubývá i místních organizací strany, za dva roky jich zaniklo 57.

Nejvíc má strana členů ve věku mezi 40 a 50 lety, vrstevníci premiéra a předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky tvoří pětinu členské základny ČSSD, v závěsu jsou o dekádu starší sociální demokraté.

Ačkoli se ČSSD hlásí k prosazování žen v politice, statistika ukazuje, že se jí přilákat ženy nedaří. Naopak žen v ČSSD během dvou let ubylo 750, což v procentním zastoupení činí pokles z 35,4 procenta na 35,2 procenta.

Jak se Bohuslav Sobotka chystá na sjezd ČSSD? Podívejte se, co prozradil v pořadu Blesku Ptám se, pane premiére:

Video Sobotka o sjezdu - Blesk TV
Ubylo také mladých sociálních demokratů, skupina do 30 let tvořila koncem roku 2014 celkem 9,61 procenta členů, ke konci loňského roku to bylo 7,96 procenta členů. Klesl i podíl starších sociálních demokratů nad 60 let, a to z 34,85 procenta na 33,25 procenta.

Početně nejsilnější krajskou organizací ČSSD je přes pokles o 142 členů stále jihomoravská, čítá 2917 majitelů stranického průkazu. Z třetího místa na druhé poskočila během uplynulých dvou let pražská organizace s 2745 členy. Ubylo jí totiž „pouze“ 41 lidí na rozdíl od moravskoslezské, která se ztenčila o 320 na 2668 členů. Největší odliv členů pak zaznamenaly Ústecký kraj (pokles o 413 členů) a Liberecký kraj (pokles o 360 členů).

Počty sociálních demokratů klesají od roku 2009, kdy členská základna dosáhla 24 497 lidí. Mezi lety 2004 a 2008 za vlád sociálních demokratů Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, ale také Mirka Topolánka (ODS) a úřednického premiéra Jana Fischera se řady členů ČSSD rozšířily zhruba o osm tisíc lidí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kalina107 ( 8. března 2017 07:05 )

 Sobotka svou neúčastí na jakési EU žranici dal voličům najevo , co je mu přednější . Koryto před zájmy státu a občanů . Je třeba si toto zapamatovat a tu kreaturu nevolit i spolu s jeho zrádcovskou stranou .

nezadat1 ( 7. března 2017 15:42 )

Dávám za pravdu,lepší volba pro spodních 8000 debilů neexistuje.

tgbg ( 7. března 2017 14:15 )

Těm odcházejícím se nedivím. Po tom, co Sobotka prohlásil, že bude spolupracovat s komunistickými k*rvami!!!

nezadat1 ( 7. března 2017 13:42 )

A kuva,poslední slušní odchází a zůstává jen banda nevolitelných.

joudajoudovy ( 7. března 2017 13:36 )

zminka o mafiokracii v rusku pochazi cca z roku 1991-2. a amerika? narust mafie v 30.letech, podpora fasistu fordem, dodani HW/SW a sprava IBM v koncentracnich taborech, svrhnuti atomove bomby, dobiti raje korporacemi po 2.svetove valce, ochrana nacku a jejich pokracujici experimenty s raketami, atentat na JFK i MLKinga, nasilny vojensky rozptyl svetem, jedy indii, propadle potraviny africe, drogy svetu, financni krize, zakladna guantanamo, jugoslavie, diskriminace vlastnich obyvatel, zadne socialni a zdravotni jistoty atd. u nas, na konci 2.svetove bombardovani prumyslovych objektu, aby jsme v evrope nemeli naskok a hospodarsky nezastinili rozsekane nemecko i zapad. a jako odskodne nam dodali konzervy UNRRY, ktere mely nakrmit hladovejici cechy, kteri se za valky meli lepe nez v dobe povalecne, kdy na vychodni sektor uvalili embargo. pak se rusky medved stava plysovou hrackou a ja nejsem zarytym podporovatelem byvaleho rezimu. vse se da v litarature i mediich dohledat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa