ČSSD „zahučela“ do ztráty 180 milionů. Stáhla ji tam hlavně kauza Altner

Autor: ČTK, Mii - 
31. března 2017
11:10

Hospodaření ČSSD skončilo v minulém roce se ztrátou 180,2 milionu korun. Oznámil to v pátek ekonomický ředitel strany Martin Starec (ČSSD). Projevila se na tom výrazně půjčka, kterou si strana vzala po rozsudku, podle kterého měla někdejšímu advokátovi Zdeňku Altnerovi zaplatit 338 milionů korun. Bez ní by ztráta činila 61,9 milionu korun, uvedl Starec.

„Naše účetní jednotka zaúčtovala s ohledem na rozsudek městského soudu a dovolání takzvanou dohadnou položku pasivní ve výši 118,3 milionu korun,“ uvedl Starec. Výše podle něj byla stanovena po právní a ekonomické analýze, která posoudila pravděpodobnost a možné dopady možného rozhodnutí Nejvyššího soudu. Bez ní by byl negativní výsledek zhruba 61,9 milionu.

Výnosy sociální demokracie loni činily 190,3 milionu korun, náklady pak 370,5 milionu, uvedl Starec. ČSSD podle jeho zprávy pro nedávný sjezd strany počítala s tím, že v roce 2016 bude hospodařit se ztrátou 26,74 milionu korun.

Letos počítá ČSSD s vyrovnaným rozpočtem, výnosy i náklady by měly dosáhnout 237 milionů korun, uvedl Starec ve zprávě pro sjezd. V této zprávě hovořila v souvislosti s minulým rokem o ztrátě kolem 51 milionů, neobsahovala však ještě přesná čísla ze závěru roku 2016 ani dohadnou položku, o které Starec informoval v pátek.

Peníze pro právníka Altnera

Altnerovi loni na jaře soud přiznal téměř 338 milionů korun v letitém soudním sporu s ČSSD, kterou dříve zastupoval ve sporu o Lidový dům. ČSSD peníze i přes právní moc rozsudku odmítala zaplatit a podala dovolání k Nejvyššímu soudu.

Bývalý advokát loni v listopadu zemřel. „Dohadná položka pasivní neznamená, že to byl výdaj. Sociální demokracie tyto prostředky nevydala,“ uvedl Starec. ČSSD se podle výroční zprávy loni v dubnu dohodla s bankou na úvěru ve výši 338 milionů korun, do konce roku ho nečerpala.

Co si o kauze Altner myslí prezident Miloš Zeman, který v 90. letech sám jako předseda postavil ČSSD na nohy? 

Video Miloš Zeman o ČSSD a kauze Altner - redakce Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 1. dubna 2017 06:12 )

za Babiše už se nekrade pro strany cO???????????

zkzkz ( 31. března 2017 20:18 )

bohušu zaplať

flesch2z ( 31. března 2017 19:31 )

Starám vzít peníze od státu, i sponzorské dary od firem a soukromých osob, hlavně od zahraničních. Sponzorské dary jsou jen sprostá korupce. Ať se živí ze svých příspěvků, víc peněz nepotřebují. A pokud má strana dluh, tak postavit mimo zákon. Neumíš hospodařit, tak jak chceš řídit stát?!

petrsetr ( 31. března 2017 18:33 )

Bohúšek má z toho bolehlav, lihový dům, Paroubkům a Zemanův hnojník, šlaufáci chudák Bóďa

1pravda1 ( 31. března 2017 16:52 )

ODS sponzoroval Bakala a nyní jim dává velké sponzorské dary senátor Valenta kurňa, že oni si myslí, že zase půjdeme po modré až do největší ři-ti A profesůrek Fiala, pak čistý č. 2 nemá nic proti, prachy jsou třeba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud