ČSSD kvůli exekuci nesmí nakládat s Lidovým domem. Dojde na dražbu?

Autor: bru - 
6. 1. 2017
07:52

Sociální demokraté nesmí nakládat s Lidovým domem a Lannovým palácem v centru Prahy. Exekutor zahájil exekuci na majetek strany kvůli dluhu s kořeny v éře Miloše Zemana. Na celou věc upozornil zpravodajský web E15.

U lukrativních nemovitostí vlastněných v centru Prahy sociální demokracií se v katastru objevila poznámka o zahájení exekuce. Přerovský exekutor Lukáš Jícha začal z vládní strany dolovat dluh 337 milionů korun vůči loni zemřelému právníkovi Zdeňku Altnerovi. Exekuce se týká historického sídla ČSSD Lidového domu i sousedního Lannova paláce.

Záznam o exekuci vyznačený v katastru nemovitostí je pouze technickou poznámkou, která reflektuje skutečnost, že Obvodní soud pro Prahu 1 již před několika měsíci vydal formální pověření exekutorovi Jíchovi k vedení exekuce na základě rozsudku Městského soudu v Praze z března loňského roku,“ uvedl pro E15 Jiří Chvojka, mediální zástupce právní kanceláře Bělina & Partners, která pro sociální demokraty pracuje. Nic to podle něj nemění na odkladu vykonatelnosti rozsudku, který v červnu nařídil Nejvyšší soud.

Půjde sídlo ČSSD do dražby? To a další podrobnosti čtěte ZDE

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

dzery ( 6. ledna 2017 10:57 )

Kterejpak dacan řekl že dluhy se neplatí?

ivoadler ( 6. ledna 2017 09:33 )

 Už je načase, aby ČSSD začala platit. Můj vztah k Zemanovi je neutrální, nicméně pořád lepší než vůči Schwarzenbergovi, ale už je načase, aby pan prezident odložil tu svou povznesenost - já nic, já muzikant.

Zobrazit celou diskusi
Další videa