Mládek dnes končí jako ministr. Potopila ho drahá data, kdo bude nástupce?

Autor: ČTK, sou - 
28. 2. 2017
07:12

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) by v úterý měl skončit ve vládě. Jeho odvolání navrhl minulý týden premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Miloš Zeman podle něj návrh přijal. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček nechtěl komentovat, zda prezident už návrh na odvolání Mládka podepsal.

Sobotka minulý týden požádal Zemana, aby ho dočasně pověřil vedením úřadu. Nového kandidáta na ministra by chtěl představit prezidentovi po sjezdu ČSSD, který se bude konat na konci příštího týdne.

Premiér za hlavní důvod personální změny označil postup ministra v otázce cen mobilních dat. Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si u operátorů individuální ceny tarifů. Pobouření vyvolal také výrok Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla, že pokud chtějí lidé mít stejně výhodné tarify jako v Polsku, mají jet do Polska.

Zatím není jasné, kdo by měl Mládka nahradit. Sobotka uvedl, že jméno sdělí jako prvnímu prezidentovi. Spekuluje se o Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi, někdejším sociálnědemokratickém ministru průmyslu Milanu Urbanovi nebo státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi (ČSSD).

O odvolání hovořil premiér i v pořadu Blesku Ptám se, pane premiére:

Video Sobotka o odvolání Mládka: Vaz mu zlomila „neuvěřitelná arogance“. - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

zdenek43 ( 28. února 2017 10:50 )

ale............Evropská unie přišla s dobrou zprávou pro všechny, kteří cestují na jejím území. Od léta by totiž volání, posílání zpráv i surfování na internetu mělo být na území členských států odproštěno od drahých roamingových poplatků. Čeští operátoři ale i nadále setrvají mezi nejdražšími v Evropě. Svůj podíl na tom má i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který se na místo za občany postavil právě za nadnárodní operátory a proti zrušení roamingu bojoval. PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním akcionářem je s 94,25 procenta Petr Kellner. Jiří Šmejc vlastní pět procent, Ladislav Bartoníček půl procenta a Jean-Pascal Duvieusart čtvrt procenta.....PPF na telekomunikacích vydělala. Hodnota O2 a Cetinu je o polovinu vyšší, než před rozdělením Petr Kellner je stále nejbohatší Čech, jeho majetek čítá 255 miliard korun. Na druhém místě se 70.........

sensadrak ( 28. února 2017 08:51 )

Když to píšou na Protiproudu, což jsou noviny pomateného Hájka, tak to musí být pravda. Skutečnost je ta, že jsi hloupá, všemu věříš, každému nalítneš.

moiaza ( 28. února 2017 08:49 )

 Mládek, nebo Stárek. Je to prašť jak uhoď. Hlupáka vystřídá jiný hlupák.

1912 ( 28. února 2017 07:27 )

Politika Utajená zpráva německé rozvědky: Šest miliónů imigrantů před branami EU. Britský spisovatel Pat Condell: Čeká nás vážné krveprolití. EU za to bude plně zodpovědná. Nejzaostalejší a nejnásilnější kultura přichází

Zobrazit celou diskusi
Další videa