Mládek narychlo jmenoval náměstka pro debatu na ČT, tvrdí Moravec

Autor: info.cz - 
10. 2. 2017
16:10

Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek překvapivě jmenovalo nového politického náměstka. Povýšení bývalého poradce pro elektronickou komunikaci Lubomíra Bokštefla je ovšem opředeno podivnými okolnostmi. Podle informací Info.cz jeho jmenování údajně souvisí s pořadem Otázky Václava Moravce, který se bude v neděli zabývat regulací telekomunikačních operátorů.

Produkce pořadu původně pozvala Mládka, ten to ovšem odmítl a nabídl svého poradce Bokštefla. Moravec to ovšem odmítl s tím, že musí přijít alespoň náměstek. A z Bokštefla se zničehonic náměstek stal. Telekomunikacemi se přitom až dosud zabýval další náměstek ministerstva – Karel Novotný.

„My jsme zavolali náměstka Novotného, který má na starosti sekci digitalizace a komunikace. Oni nám nabízeli poradce (Bokštefla). My jsme řekli, že poradce nemá dostatečné kompetence. Tato přetahovaná trvala přibližně týden. A dnes ráno nám přišla informace, že se z poradce stal náměstek, a přišel i jmenovací dekret. Blahopřeji panu poradci, že se z něj stal náměstek,“ řekl Info.cz Václav Moravec.

Sám prý doufá, že Bokštefl přebral všechny kompetence, protože proti němu bude v neděli stát šéf telekomunikačního úřadu Jaromír Novák a senátorka Alena Dernerová, která se telekomunikacemi rovněž zabývá.

Proč dosavadní náměstek, který měl telekomunikace na starosti, nepůjde problematiku hájit do debaty v ČT, vysvětluje mluvčí MPO František Kotrba: „Karel Novotný se stal před časem náměstkem člena vlády a tu odbornost dlouhou řadu měsíců neměl ve své kompetenci.“

Celý článek čtěte na INFO.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 11. února 2017 07:23 )

k čemu jsou ti politici a vůbec každý má mluvčího či náměstka a plno okolo těch poradců když tací hovada nám jdou do vlády tak opravdu není divu že tolik spolykají pěněz z rozpočtu !!

aaobcanka ( 11. února 2017 01:00 )

Z IN : Podle Orbána změna vlády v Itálii, Brexit, maďarské referendum o uprchlických kvótách a americké prezidentské volby jednoznačně dokazují, že rok 2016 přinesl konec globalisticko-liberální hegemonie. „Rokem 2016 končí období nadřazenosti, peněz, globálního řízení médií a světa, ale také otevřené společnosti. V mnoha zemích už toho mají dost,“ dodal Orbán. Premiér tvrdil, že Maďaři byli první, kdo se vzepřeli Mezinárodnímu měnovému fondu, zdanili banky a podobně. „Za úspěchy země je maďarský model, jehož charakteristikou je odvaha,“ řekl. Volme ANO, SPD, ale i KSČM je lepší než ODS, TOP, STAN+KDU !

flesch2z ( 10. února 2017 19:07 )

U Moravce bez následků projde jen Zaorálek a Zaanálek, to Vám Mládku ještě nedošlo?

flesch2z ( 10. února 2017 19:01 )

Tak tak, já zrušila.

xmarek ( 10. února 2017 18:23 )

Vy jim to ještě žerete? Každý normánlní člověk na poště čestným prohlášením ČT už dávno zrušil, protože zná podstatu jejich lží viz: https://goo.gl/iKiiV3 Ale pokud chete tak se dívejte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa