Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Mládek narychlo jmenoval náměstka pro debatu na ČT, tvrdí Moravec

Autor: info.cz - 
10. února 2017
16:10

Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek překvapivě jmenovalo nového politického náměstka. Povýšení bývalého poradce pro elektronickou komunikaci Lubomíra Bokštefla je ovšem opředeno podivnými okolnostmi. Podle informací Info.cz jeho jmenování údajně souvisí s pořadem Otázky Václava Moravce, který se bude v neděli zabývat regulací telekomunikačních operátorů.

Produkce pořadu původně pozvala Mládka, ten to ovšem odmítl a nabídl svého poradce Bokštefla. Moravec to ovšem odmítl s tím, že musí přijít alespoň náměstek. A z Bokštefla se zničehonic náměstek stal. Telekomunikacemi se přitom až dosud zabýval další náměstek ministerstva – Karel Novotný.

„My jsme zavolali náměstka Novotného, který má na starosti sekci digitalizace a komunikace. Oni nám nabízeli poradce (Bokštefla). My jsme řekli, že poradce nemá dostatečné kompetence. Tato přetahovaná trvala přibližně týden. A dnes ráno nám přišla informace, že se z poradce stal náměstek, a přišel i jmenovací dekret. Blahopřeji panu poradci, že se z něj stal náměstek,“ řekl Info.cz Václav Moravec.

Sám prý doufá, že Bokštefl přebral všechny kompetence, protože proti němu bude v neděli stát šéf telekomunikačního úřadu Jaromír Novák a senátorka Alena Dernerová, která se telekomunikacemi rovněž zabývá.

Proč dosavadní náměstek, který měl telekomunikace na starosti, nepůjde problematiku hájit do debaty v ČT, vysvětluje mluvčí MPO František Kotrba: „Karel Novotný se stal před časem náměstkem člena vlády a tu odbornost dlouhou řadu měsíců neměl ve své kompetenci.“

Celý článek čtěte na INFO.cz

aaobcanka ( 11. února 2017 01:00 )

Z IN : Podle Orbána změna vlády v Itálii, Brexit, maďarské referendum o uprchlických kvótách a americké prezidentské volby jednoznačně dokazují, že rok 2016 přinesl konec globalisticko-liberální hegemonie. „Rokem 2016 končí období nadřazenosti, peněz, globálního řízení médií a světa, ale také otevřené společnosti. V mnoha zemích už toho mají dost,“ dodal Orbán. Premiér tvrdil, že Maďaři byli první, kdo se vzepřeli Mezinárodnímu měnovému fondu, zdanili banky a podobně. „Za úspěchy země je maďarský model, jehož charakteristikou je odvaha,“ řekl. Volme ANO, SPD, ale i KSČM je lepší než ODS, TOP, STAN+KDU !

xmarek ( 10. února 2017 18:23 )

Vy jim to ještě žerete? Každý normánlní člověk na poště čestným prohlášením ČT už dávno zrušil, protože zná podstatu jejich lží viz: https://goo.gl/iKiiV3 Ale pokud chete tak se dívejte.

havran2 ( 10. února 2017 17:05 )

Mládek si stejně jenom cintal na bradu ! ! !

boxer ( 10. února 2017 16:57 )

Nevolitelný Megačůůůůrák Socan Mládek dostal bobky a pasoval za sebe nějakou rychlokvašku náměstka . Ten Mládek je obrkkt. Okamžitě odvolat !!!!!

moiaza ( 10. února 2017 16:34 )

Náměstek pro debatu. A pane Mládku, tak náměstek pro deb.ilitu, by u vás nebyl? Co vy ještě nevymyslíte za koryta. Zajímalo by mě, jak vysoký plat bude pobírat ten slavný náměstek pro debatu. At žije byrokracie!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa