Sobotka se dopálil. Kvůli Zemanovu vyzrazení informace o spojce ISIS

Autor: val - 
12. 1. 2017
11:30

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zkritizoval politiky, kteří vyzrazují citlivé informace tajných služeb, jimiž disponují. Ačkoli v textu, který zveřejnil na sociálních sítích, nikoho nejmenuje, cílil velmi pravděpodobně na prezidenta Miloše Zemana. Zeman ve středu prozradil, že se v Česku pohybuje muž ze severní Afriky napojený na teroristy. Sobotka naznačil, že to může poškodit důvěryhodnost Česka v očí zahraničních tajných služeb.

„Naší nejsilnější zbraní v boji s terorismem jsou ve skutečnosti informace. Kontrolní rámy, drony a policisté se samopaly mají jistě svůj význam, ale klíčové jsou informace, které naše bezpečnostní složky dokážou včas získat tak, abychom mohli například zabránit teroristickým útokům,“ napsal Sobotka.

Rychlost a spolehlivost informací podle něj často rozhoduje o životě a bezpečnosti lidí. „Řadu informací dostáváme od našich zahraničních spojenců. Budou nám je poskytovat, pokud pro ně budeme důvěryhodní, pokud s těmito informacemi budeme správně nakládat,“ uvedl.

„Politici, kteří mají k nejrůznějším bezpečnostním informacím přístup, se musí v zájmu českých občanů chovat odpovědně. Nemají je zveřejňovat, musí respektovat zákony a mají především zajistit, aby dobře fungovaly bezpečnostní struktury státu, na nichž leží odpovědnost za boj s terorismem,“ uzavřel s tím, že by se představitelé měli držet starého pořekadla mluviti stříbro, mlčeti zlato, „jinak nám například hrozí, že nám už nikdo z našich partnerů žádné opravdu důležité informace neposkytne. A doplatí na to bezpečnost Česka a našich lidí“.

Ačkoli v textu nikoho nejmenoval, platí jeho slova podle všeho na prezidenta Zemana. Ten ve středu prohlásil v rozhovoru pro Český rozhlas, že mají zpravodajské služby informaci o muži z Maghrebu, který je podezřelý z napojení na teroristy. Ministr vnitra Milan Chovanec následně jeho vyjádření mírnil tím, že v Česku neexistuje vyšší riziko teroristického útoku. Na dotaz, zda Zeman svým výrokem neohrožuje bezpečnost lidí v zemi, prezident odpověděl, že nikoli.

Premiér na čtvrteční odpoledne ještě svolal zvláštní tiskovou konferenci, na které společně s ministrem vnitra opět ujistili, že žádné vyšší riziko terorsmu neevidují. „V tuto chvíli nemáme žádnou informaci o aktuální hrozbě, která by České republice nebo občanům tady u nás hrozila,“ uvedl Sobotka. „Neexistuje žádná nová informace, kterou bychom obdrželi v několika minulých týdnech o tom, že by se zhoršila bezpečnostní situace,“ dodal Chovanec. Na otázky novinářů nedošlo. 

Podívejte se, co řekl Miloš Zeman o terorismu v Česku v nedělním rozhovoru pro Blesk:

Video  Zeman o možném terorismu v ČR  - Blesk TV

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

sportak ( 12. ledna 2017 17:26 )

Socanský Bohouš má fofry, jak se mění větry tak je denně na jiné straně. Asi mu na hradě nechutnalo .

1912 ( 12. ledna 2017 17:11 )

Sobotka jen lže a zatlouká a je dobře že vím kdo tu u nás běhá volně po republice a ohrožuje nás všechny !Tak jak policie varuje o zločinciích tak je potřeba vědět o těchto teroristech !!A ne až se něco stane a pak teprve zveřejní foto !! ¨Informace nám májí dávat a né zatloukat !Oni jsou informováni a o své rodiny se bát nemusí ta poltická pakáž !!¨

sportak ( 12. ledna 2017 17:07 )

Jeho výroky už lidi sbírají, Čtveráček má z čeho zase čerpat.

sportak ( 12. ledna 2017 17:01 )

Dobrovolný z Kobylnice, to je zeleny.ropak .

mere ( 12. ledna 2017 16:57 )

JUDr. Rychetského beru. Byl by dobrý president. Ale odpověděl že chce zůstat předsedou Ústavního soudu, to je taky post s nutností kvality. Možná víc jak post hradní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa