Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Babiš zval ostrou Štěpánovou na večeři, pohořel. Šéf ANO uhání i Pitharta

Autor: simao - 
19. listopadu 2016
05:00

Pustili se 17. listopadu do Andreje Babiše (ANO), který chce stát řídit jako firmu. Herečka Bára Štěpánová na Václavském náměstí, Petr Pithart (KDU-ČSL) na Albertově. Blesk.cz zjišťoval, jak zareagoval Babiš. Štěpánové už dříve poslal SMS a zval ji na schůzku, teď se chystá oslovit i Pitharta. Bývalému šéfovi Senátu vytkl, že ve firmě nikdy nepracoval.  

Andrej Babiš se při akcích 17. listopadu stal vděčným terčem. Sice ne tak častým jako prezident Miloš Zeman, ale na pódiích se objevily čas od času narážky na to, že vicepremiér a druhý nejbohatší Čech chce řídit stát jako firmu.

Herečka a „protibabišovská buřička“ Bára Štěpánová se však necítí být zaměstnancem státu, jak hlásala z pódia „pod koněm“ před zaplněným Václavským náměstím. Tam probíhal Koncert pro budoucnost v rámci Festivalu svobody.

Štěpánová: Psal mi Babiš. Nebo blázen?

Herečka nekritizovala Babiše poprvé. Proti šéfovi ANO ostře vystoupila i v Show Jana Krause, byť v televizi její pasáž vystřihli. Babiš jí následně poslal zprávu. „Paní Štěpánová reagovala na moji SMS, kde jsem ji pozval na setkání, rozhovorem, že jsem jí psal a kde mě opakovaně a účelově zkritizovala. Mně na mou zprávu neodepsala. V tom rozhovoru podpořila iniciativu Miroslava Kalouska, aby se pravice proti mně spojila,“ postěžoval si nyní Babiš v reakci pro Blesk.cz. 

Vicepremiér tvrdí, že Štěpánovou zval na schůzku „velice uctivou esemeskou“. Jak vidí situaci herečka? Zarazilo ji prý, že se Andrej Babiš nesvěřil, od koho její číslo má, navíc nevěděla, „jestli to není nějaký blázen“, který se jen jako Babiš podepsal. 

Herečka měla prý obavu z hysterie

„Ten člověk mi napsal ublíženě a až smutně o tom, kolik zaměstnává lidí, že mě má rád a že by mě chtěl pozvat na večeři, aby mi to vysvětlil. Andrej Babiš se může podepsat úplně každý, ale i kdyby to byl on, opravdu s ním nehodlám jít vůbec nikam,“ řekla herečka Svobodnému fóru. 

Štěpánová zároveň vysvětlila, proč Babišovu nabídku zavrhla. „Já názory pana Babiše znám a věřím tomu, že to klidně může být u kávy příjemný člověk, ale to mě nezajímá. Nechci to úplně srovnávat, ale říká se, že nacisté také měli rádi hudbu a byli hodní na děti, ale to mě k těmto lidem opravdu nepřiblíží. Navíc někdy neumím udržet emoce na uzdě a nerada bych se k někomu chovala hystericky,“ dodala Štěpánová, která si poté do Babiše rýpla i na „Václaváku“.

A na schůzku Babiše se Štěpánovou to dál nevypadá, zvlášť poté, co Babiš nazval herečku „hlásnou troubou opozice“ kvůli její náklonnosti k ODS. Ještě předtím se do Babiše navezl Petr Pithart, porevoluční předseda české vlády (od června 1990 do července 1992), někdejší šéf Senátu a člen KDU-ČSL, který se však stáhl do politického ústraní.

Pithart: Babišova firma prosperuje stále víc

Narážku na Babiše pronesl Pithart na Albertově, který si letos na rozdíl od loňska pro sebe zabrali studenti. Loni jej opanovali příznivci Miloše Zemana. Pithart prý nepřišel studenty burcovat, vidí ale mezi nimi silné „rojení“, dříve prý neznatelné. „Říká se to o každých volbách, takže neřeknu, že ty následující budou nejdůležitější, ale myslím si to,“ pobavil Pithart Albertov a sklidil potlesk.

Koho však nepobavil, musel být Babiš. „Budeme si v nich příští rok na podzim moci vybrat vedle normálních stran také firmu, dokonce rodinnou firmu, firmu stále více prosperující. Věřím, že nám včas dojde, že každá firma má své personální oddělení, kde jsou připraveny formuláře s výpověďmi. To je přece firma,“ říkal Pithart v narážce na vicepremiérův Agrofert.

„A firma se liší od politické strany také tím, že se v ní doopravdy nehlasuje, leda tak na teambuildingových setkáních o tom, jestli bude po večeři tanec nebo společenské hry,“ dodal Pithart.

Video  Pithart kázal studentům na Albertově: Demonstrace nestačí, choďte volit. 
Video se připravuje ...

Babiš: Pithart neví, co je to firma. SMS ale dostane také

Babiš Pithartova slova zaregistroval. Po prvotní reakci přidal obsáhlejší, Pithart podle něj neví, jak to v takové firmě funguje. „Ono to vychází z toho, že já mluvím teď o rodinné firmě, že je velká škoda, že stát není rodinná firma, že nejsme rodina. Pan Pithart, který nikdy nepracoval v žádné firmě, byl jenom profesionální politik, tak samozřejmě netuší, co je to firma, rodinná. Že tam lidé mají společný cíl, odpovědnost. Že se postarají o ty slabší členy rodiny atd.,“ řekl Blesk.cz v pátek vicepremiér.

Při dotazu na to, jak Babiš vnímá, že se během 17. listopadu objevily i narážky na jeho osobu, vicepremiér uvedl: „My tu máme nějaký establishment od revoluce, více méně jsou to lidé, kteří tady byli hned po revoluci a kteří dělali tu revoluci. Potom byli požráni, jak se to říká, jinými. Je tady nějaká skupina politiků, která je tady dvacet let i více. Vytváří se tu odpor proti našemu hnutí, ale naše hnutí myslím si, že vzniklo hlavně kvůli tomu, že oni nezvládli řízení země,“ zmínil Babiš.

Vedle toho přidává Babiš trumpovskou mantru, že lidé nejsou spokojeni. Ale že by byla ohrožena svoboda a demokracie, si šéf ANO nemyslí. „Každý si může říkat, co chce, každý může cestovat, každý může podnikat. A příští rok, nechť jdou všichni k volbám a nechť rozhodnou, kdo bude ve vládě, kdo bude ve Sněmovně, protože ten hlavní projev demokracie je to, že akceptují, že většina lidí někoho zvolila,“ pokračoval.

Do samotného Pitharta si Babiš rýpl také. Prozradil zároveň, že se chystá napsat po Štěpánové i jemu. „Pan Pithart, pokud vím, byl polistopadový politik. Mohl nějakým pozitivnějším přístupem ovlivnit vývoj naší země, a teď nechápu, proč na mě útočí. Já ho ani neznám. Určitě mu taky napíšu jako paní Štěpánové a uvidíme, jestli bude reagovat tak neslušně jako paní Štěpánová,“ dodal Babiš.

PanHamasajt ( 18. prosince 2016 19:29 )

 Tak at zajdou na papkanici hovada - prislovi nevim ted kterych sikmoocu porika: nebojte se lidi tech kteri vam nadavaji a ublizuji, bojte se tech kteri vam lychoti nadbihaji- ze strany stepanove je jasne ze neni hloupa a taky je jasne ze falesny je slovak ktery ziskal neopravnene jeji cislo

pomoooc-hori ( 19. listopadu 2016 20:26 )

Vyliž si pérdel, kašpare.

ivoadller ( 19. listopadu 2016 20:02 )

Ale já nejsem homosexuál jako ty, zdenku.

pomoooc-hori ( 19. listopadu 2016 18:51 )

Bejci, vařim guláš. Nedáte, si?

pomoooc-hori ( 19. listopadu 2016 18:31 )

Kašpar nezavadí o babu, má minipindíka.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa