Přehledně kauza Brady: Jak šly události kolem vyznamenání za sebou?

 • Autor: ČTK - 
  23. 10. 2016
  21:00

  Kauza, které si všimla i mezinárodní média. Prezident Miloš Zeman měl podmínit státní vyznamenání pro Jiřího Bradyho zrušením schůzky jeho strýce Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlamou. Pojďte se podívat na podrobný přehled událostí kolem celé kauzy. 

 • 1.8. září


  Prezident Miloš Zeman žertem vyplísnil ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Kvůli ČíněPrezident Miloš Zeman žertem vyplísnil ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Kvůli Číně | 

  Ten den se konala recepce na slovenské ambasádě, na které podle Hermana prezident Miloš Zeman ministra osobně vyzval ke zrušení plánované říjnové schůzky s dalajlamou s tím, že jinak neudělí jeho strýci Jiřímu Bradymu státní vyznamenání. Herman to řekl České televizi v pátek 21. října. Osmaosmdesátiletý Brady prošel nacistickými koncentračními tábory a přednáší o hrůzách holokaustu. • 2.27. září

  Zeman přijal Hermana, během schůzky podle ministra zopakoval svoji žádost ohledně dalajlamy.

 • 3.12. října

  Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt telefonicky prý informoval Bradyho, že 28. října obdrží Řád T. G. Masaryka.

 • 4.17. října

  Tibetský duchovní vůdce dalajlama přijel do Prahy na 20. ročník mezinárodní konference Forum 2000.

 • 5.18. října

  Ministr Herman neváhal vzít dalajlamu dokonce za ruku. Dostal ovšem za to od prezidenta vyhubováno.Ministr Herman neváhal vzít dalajlamu dokonce za ruku. Dostal ovšem za to od prezidenta vyhubováno. | 
  Ministr Herman se setkal s dalajlamou. Setkání se zúčastnili také další zástupci lidovců. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) již dříve označil schůzku za soukromou iniciativu členů svého kabinetu. Později se s dalajlamou setkal také předseda lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek.

 • 6. 19. října

  Premiér Bohuslav Sobotka obdržel z Hradu seznam vyznamenaných, který kontrasignoval. Bradyho jméno na seznamu nebylo.

 • 7.21. října

  Jiří Brady přiletěl do Prahy.Jiří Brady přiletěl do Prahy. | 
  Brady se dozvěděl o zrušení vyznamenání. Brady to téhož dne sdělil serveru Aktuálně.cz, aniž by upřesnil, kdo ho informoval. Herman informaci o stažení strýcova jména ze seznamu potvrdil. Herman později ukázal médiím sms zprávu z 20. října, kde mu šéf hradního protokolu Forejt sděluje, že „že diskutovaný návrh na udělení/propůjčení státního vyznamenání byl pro letošní rok odložen“.

 • 8.22. října

  Setkání v Lánech, které se mimo jiné týkalo zrychlení výstavby dopravních staveb.Setkání v Lánech, které se mimo jiné týkalo zrychlení výstavby dopravních staveb. | 
  Zeman místopředsedovi vlády Andreji Babišovi potvrdil, že požádal Hermana, aby zrušil schůzku s dalajlamou. Prezident popřel, že by věc spojil s oceněním Bradyho. Babiš to řekl po jednání s prezidentem v Lánech.

 • 9.23. října

  Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček Radiožurnálu řekl, že Bradyho jméno nikdy nebylo na seznamu vyznamenaných. Seznam podle něj prezident podepsal po návratu z Polska (Zeman se 14.-15. října v Polsku zúčastnil summitu visegrádských zemí).

   

  Brady dorazil do Prahy, kde potvrdil svou verzi událostí. Herman dodal, že rozhovoru se Zemanem byli přítomni i další ministři.

  Vše o kauze Brady a státních vyznamenáních čtěte zde >>>

1912 ( 24. října 2016 18:16 )

babamotorkarka ( 24. října 2016 15:05 )

Stop tunelářům TOP+ODS i nemravným restituentům KDU !PL,Flekovi,24.10.2016 Vy, politici se svými "zaháčkovanými" rektory, policisty, soudci, st.zástupci a dalšími poskoky, nikoho už váš Herman (a Kaslová, vnučka novináře Peroutky) nezajímá ! Vyhoďte p.Hermana z vlády, je jako obtížný hmyz,veš v kožichu. Většinu národa nezajímá ani trapné oceňování k 28.10., a to kohokoliv z vyvolených, neboť za Havla, Klause i Zemana byli vybíráni z velké části jejich kamarádi, ev. tací, kteří se jim hodili tzv. do krámu. Kruci písek, popadněte, vy političtí ničemové v čele s tzv. jednotkami blbosti (M.Bendou+Laudátem), vy, tzv. tlučhubové, kromě jediného pro národ něco dělajícího Babiše, ale ani Sobotkovi nelze upřít práce pro občany, vy, političtí nemakačenkové, hlavně z ODS,TOP,KDU, tzv. válející se za naše daně v PSP a někteří i v senátu a jinde, takže vemte lopaty, krumpáče, vidle a mazejte makat na stavbu dálnic, vybudujte konečně nejenom ten obchvat kolem Měcholup, Uhříněvsi, Kolovrat a Benic, tzv. padejte do zemědělství, k pásu do továren či ke sbíječce do dolů ! Jste jako urážliví malí kluci, jeden (např. levičák) vytočí druhého (např. pravičáka) a ten mu to vzápětí vrátí mega trucem (např. oslavou 28.10. na náměstí). Jste narcisté, tzv. imbecilní trotlové, jimiž pohrdá min. 80 % národa. A propos, Zeman též chybuje, je stejně ješitný samolibec jako pravičáci, vč. super narcisty, tzv. pérozloděje Klause, vtipného egoisty Kalouska, suchara Fialy, nereálné knihovnice Mirky Němcové atd. Rektoři s vysokými platy,nestydíte se jít proti chudině, jež vás živí ?

joudajoudovy ( 24. října 2016 07:57 )

navic je herman ve svazcich STB jako blokovana osoba. http://svazky.cz/test/svazkyMT.php?jmeno=daniel+&prijm=herman&dnar=&mnar=& archivsvazek=&hledej=Hledat at mi nekdo vyvrati moji domnenku, ze se nepripravuje politicky puc a uchopeni moci flaterniky i havloidy, kteri pod trikem maji komunistickou kosilku.

joudajoudovy ( 24. října 2016 07:19 )

blivaci a koho to zajima? proamericka dalida do cech byla vyslana, aby to zde politicky rozvratila a za pomoci jednoho flaternickeho karieristy, ktery se umi pohybovat v jakemkoliv rezimu, dilo dokonala.... nyni je na ceskem narode, zda prijme tuto pokryteckou hru a necha se zmanipulovat. jiz z principu se nema verit veskerym pambickarum, kteri mysli pouze na sve blaho a sve poddane nuti se klanet, na kolenou couvat a platit odpustky. tato zvracenost nema nic spolecneho s bohem.

jarda304 ( 24. října 2016 06:52 )

První prikazani: V jednoho Boha věřit budeš. Jak pro věřícího pak muže byt duchovní autoritou dalajlama s jeho modlařstvim a bůžky?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa