Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Na Hrad vtrhl naháč v masce Zemana. Ovčáček: Spartakiáda pražské kavárny

Autor: simao - 
18. srpna 2016
13:20

V době zesilujících bezpečnostních opatření na Pražském hradě se v sídle prezidenta Miloše Zemana odehrál kuriózní moment. Po hradním nádvoří se tam proháněl takřka nahý muž, jen v červených trenýrkách a s maskou Zemana. Šlo o další svérázný protest po akci Ztohoven, kteří vyměnili standartu právě za rudé trenky. Překvapení byli i vojáci, kteří na Hradě hlídkují. Podle Jiřího Ovčáčka šlo o „malou spartakiádu“.

Pamatujete na Gumáky? Někdejší parodickou „show“ Novy s herci s gumovými maskami Václava Havla, Václava Klause a také Miloše Zemana?

Jeden takový „Gumák“ se nyní vrátil, přímo na Hrad. Po hradním nádvoří totiž pobíhal v úterý muž s maskou Zemana, oděný jinak pouze v rudých trenýrkách, symbolu antizemanovské kritiky. K recesistické akci se přihlásili autoři facebookové stránky Deníček poker rega.

„Já jsem tady doma,“ křičel muž v masce Zemana

„Hrad challenge je součástí série recesistických sázek mezi pokerovými hráči, jejichž účelem je pobavit hlavní aktéry a pokerovou komunitu,“ uvádí v prohlášení na Facebooku pokerový hráč s pseudonymem Honza Lenoch a jeho kolega Miloš „Treko“ Zeman.

„Nemáme pocit, že bychom nějak zvlášť pobuřovali návštěvníky Pražského hradu, ostatně náš běžec nebyl o nic hůře oděn, než jak bývá obvykle pan prezident ve svém volném čase a turisté to brali jako zajímavé zpestření,“ naráží autoři vtípku na Zemanovo obvyklé léto v šortkách na Vysočině. 

Obléhají Pražský hrad zevnitř a straší lidi, tvrdí autoři

Autoři videa přitom nezastírají, že motivací pro jejich „menší aktivismus“ byla i některá Zemanova prohlášení či „obléhání Hradu zevnitř“, tedy zmiňované bezpečnostní kontroly, které prý mimochodem zabavily u vstupu do areálu Hradu recesistům láhev Becherovky, kterou měl mít běžec v ruce.

Došlo i na skandování hesel. „Ona ta parafráze ‚Já jsem tady doma!‘ totiž perfektně vystihuje to, co se teď na Hradě děje. Žijeme v šesté nejbezpečnější zemi na světě. Pravděpodobnost teroristického útoku v Praze je statisticky srovnatelná s rizikem teroristického útoku na Islandu,“ míní.

To prezident Miloš Zeman naopak před možným útokem varuje – učinil tak i v nedávném pořadu S prezidentem v Lánech na Blesk TV, kde varoval, že hrozba útoku v Praze je reálná a zahrnuje především Pražský hrad, metro či nádraží.

„Netvrdíme, že má Česká republika podceňovat bezpečnostní rizika, ale to, co se teď děje na Hradě, zcela očividně nemá za cíl chránit občany nebo posílit ochranu památek,“ uvádějí recesisté.

„Z našeho pohledu je to jen součást déle trvající populistické strašící kampaně: tady postavíme vojáka se samopalem, tamhle dědečkovi prošacujeme igelitku a před to všechno si stoupne samozvaný viceprezident Ovčáček a začne do kamer prohlašovat, že jeho páníček bojuje proti uprchlíkům,“ dodávají.

Po výměně prezidentské standarty za trenky přímo na střeše Pražského hradu jde přitom o další svéráznou hradní recesi, tentokrát však v porovnání s předchozím kouskem doslova „přízemní“.

Jasno o nejnovějším kousku přitom má i Zemanův mluvčí Ovčáček. „Pražská kavárna uspořádala na Hradě pro potěchu oka některých novinářů malou spartakiádu. Poupata vzor 2016,“ glosoval video na Twitteru.

ivoadler ( 19. srpna 2016 09:28 )

Naháč? Dyť měl trencle!

stacho ( 19. srpna 2016 07:29 )

IQ- absolutní nula........

98ab ( 18. srpna 2016 21:30 )

V demokracii druhá strana pochopí a přizná si že prohrála.A hlavně tu prohru unese.

oltec ( 18. srpna 2016 21:20 )

jestli toto je sranda tak nevím čemu bych se smál je to spíš puberťácky vykon idiota

anka ( 18. srpna 2016 20:30 )

jo, nasilim byste to resil soudruhu.... tak to uz jste ponekud zaspal dobu

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa