Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Mlátili mi hlavou o obrubník! Známého pražského kavárníka napadli opilí Angličané

Autor: ljš - 
18. srpna 2016
10:24

Močili na historickou památku, on je napomenul a bylo zle. Skupinka opilých anglických turistů pražského kavárníka Martina Kotase v noci ve středu nad ránem napadla s takovou brutalitou, že skončil v nemocnici.

„Takže potkám takhle v noci nalitý Anglány, jak chčijou na rotundu sv. Martina. A to se přeci nedělá. Pak už si jen pamatuju záchranku,“ napsal majitel známé Mlýnské kavárny na svůj Facebook a přidal dvě výmluvné fotografie, které dokazují, o jak brutální napadení se jednalo.

Serveru Echo24 pak konflikt popsal podrobněji. „Policie tam přijela se záchrankou. Útočníci byli asi tři, napadli mě téměř okamžitě poté, co jsem je vyzval, aby přestali. Někdo z nich mi pak hlavou asi mlátil o obrubník,“ řekl a opravil se v názvu památky, kterou cizinci pomočili. Šlo o rotundu Nalezení svatého Kříže u Národního divadla.

Incident potvrdila i policie. "Ve středu ve třičtvrtě na čtyři ráno jsme vyjížděli do Konviktské ulice, kde jsme nalezli oběť fyzického napadení. Jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže, který uvedl, že napomenul nějakého cizince, který ho pak napadl pěstí do obličeje a on následně upadl na zem. Podezřelý pak z místa odešel v doprovodu dalšího muže," uvedl mluvčí Jan Daněk. Policisté nyní čekají na lékařskou zprávu, podle níž bude stanovena právní kvalifikace, a po cizincích pátrají.

Kotasovi na Facebooku vyjádřily obdiv téměř dvě stovky lidí a označily ho za hrdinu. Někteří, jako například exministryně Karolína Peake, uvedli, že mají podobnou zkušenost. „To je zajímavý. Před pár lety měl manžel stejnou story u kostela sv. Jakuba. Taky se snažil čurajícímu opilci vysvětlit, že je to sakrální stavba :-) Druhej den jsme tam pak šli hledat brejle,“ napsala.

Martin Kotas o svém napadení informoval na Facebooku. Martin Kotas o svém napadení informoval na Facebooku. | Facebook.com

 

ivoadler ( 18. srpna 2016 14:40 )

Dobře, že je napomenul i za cenu huby rozbití. My si své památky chceme och cávat sami. Turisté ze západní Evropy se v Česku chovají jako v kolonii. Indie je přece jen trochu z ruky, tak budeme dělat bordel v Česku.

djaba ( 18. srpna 2016 12:53 )

 Hlavně , kdyby jim tam v tý Anglii nějaký Čecháček pomočil Bigbena nebo plot u královny .To by se z báně nedostal ani kožak .

pekaaaros ( 18. srpna 2016 11:40 )

za to, jak se zachoval, je frajer. Ale jinak to už zpíval i Karel Plíhal. "Už jdou burani z Anglie, už duní Václavák. Dřív než mi na boty nablijí, odjedu svou xenofábií..."

ohrazenice ( 18. srpna 2016 11:28 )

Nejhorší ožralové jsou bezkonkurenčně Němci a potom Seveřané a Holandˇané. Když jsou Němci ožralí tak jsou silní ale doba mají bordel a bojí se báby Merklové. Tak to Německu přeji aby je islám zlikvidoval. Němci vyvolali 2 světové války tak se stanou otroky ve své vlasti.

prycsvladou ( 18. srpna 2016 11:18 )

když může hrdlička močit na veřejnosti tak proč nemůžou angličani-měli mu přidat

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud