Babišova rodina blízko útoku v Nice: „Dcera má trauma,“ přiznal vicepremiér

Autor: Zuzana Štíchová - 
16. 7. 2016
05:00

Svou rodinu odvezl na dovolenou na jih Francie, sám se vrátil, aby mohl na čtvrtečním jednání Senátu hájit zákony. Vicepremiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem proto útok v Nice otřásl více než zbytkem českých politiků. K oblasti kolem Nice má navíc osobní vztah, pravidelně tam společně s rodinou jezdí a v nedalekém Cannes otevřel v roce 2013 restauraci. V rozhovoru pro Blesk.cz přiznal, že nejhůř nese útok jeho šestnáctiletá dcera.

Zveřejnil jste informaci, že Vaše rodina byla v Nice krátce před útokem. Mluvil jste s nimi před tím útokem?

Oni tam byli odpoledne, ten útok začal, až když byl ohňostroj. Vybral si ten nejbrutálnější čas. Nice je centrum turistiky, je větší než Cannes. O tom útoku jsem nevěděl, ráno jsem se vzbudil a hned jsem jim volal. Naštěstí tam na ohňostroji nebyli.

Vy osobně máte k tomu kraji blízký vztah. Jaká byla Vaše reakce, když jste se o útoku dozvěděl?

Je to katastrofa, je to hrozné. Viděl jsem ty záběry v televizi, ti mrtví na promenádě des Anglais. Tam jsme každý z nás chodili xkrát. Vůbec že někdo dokáže něco takového udělat. Paradoxem je, že francouzský prezident vyhlásil, že skončil ten mimořádný stav kvůli terorismu a hned se stalo večer toto. Pokud je pravda, že ten člověk měl problémy s policií, že páchal nějakou trestnou činnost, tak právě z těchto lidí se rekrutují radikálové, kteří jsou získáváni pro teroristickou činnost. Francie má problém s touto třetí generací, která páchá trestnou činnost, která je nezaměstnaná a ten potenciál, že se radikalizuje, má. Po útocích v Paříži pan premiér Valls říkal, že je tam takových lidí až 10 tisíc. I když tohle byl podle dostupných zpráv tedy normální zaměstnanec.

Je podle Vás souvislost s terorismem na místě? K útoku se zatím nepřihlásila žádná teroristická organizace, nikdo neví, jestli to byl člověk islámského vyznání…

To nevíme, samozřejmě, ale tohle přece normální člověk nemůže udělat. Musel mít nějaký důvod. Po tom, co se stalo ve Francii, tak lidé to takto okamžitě vnímají.

Vy míříte do Francie v nejbližších dnech?

Ano, až budeme mít vládní prázdniny, tak koncem července pojedu za rodinou, která tam tráví léto. Je to nepříjemné, protože dcera z toho má trauma. Má za ní přiletět přítel, měla jet na letiště, ale bojí se. Pro rodinu to není příjemné. Na letišti v Nice navíc hledali nějakou bombu…

Doporučujeme
merrylou212 ( 16. července 2016 19:38 )

 útok v Nice: „Dcera má trauma,“ přiznal vicepremiér. Asi stratila platinovou kartu !!!!!

5432lehni ( 16. července 2016 18:59 )

podvody s dotacema, střet zájmů - nikoho to nezajímá, dojemný příběh se hodí, aby bylo líp

ellenic ( 16. července 2016 18:08 )

Tak nevím, ale chápala bych, že bude mít dcera pana Babiše trauma, pokud by byla v blízkosti této tragédie, ale jestliže tam v čase, kdy byl ohňostroj už nebyli, tak to nebude tak velké trauma . Přítel může jet při nejhorším z letiště taxíkem nebo si může půjčit auto.

majojo ( 16. července 2016 16:39 )

Ale ona ho nechce! Takhle je jí líp!

majojo ( 16. července 2016 16:36 )

Mám dojem, že ty dvě stovky byly jednorázové. A taky na hovno, už ani nevím, kterému kapitalistovi jsem je šoupla.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa