Náklaďákem drtil kočárky, rodiče odhazovali děti z cesty! Svědci popsali děsivý útok v Nice

Autor: lm - 
16. 7. 2016
17:46

Opravdový horor! Tak popisují svědci čtvrteční masakr ve francouzském městě Nice, při kterém 31letý Mohamed Lahouaiej Bouhlel v nákladním autě zabil nejméně 84 lidí. Terorista nemilosrdně vraždil děti i celé rodiny.

Nejméně 84 mrtvých a přes 200 zraněných. To je děsivá bilance čtvrtečního masakru v Nice, který rozpoutal 31letý Mohamed Lahouaiej Bouhlel. Šílenec za volantem nákladního vozu vjel ve vysoké rychlosti do davu lidí při oslavách státního svátku. Podle svědků řidič kličkoval, aby způsobil co největší ztráty na životech. Terorista se neštítil pod koly náklaďáku drtit ani kočárky a rodiče před ním odhazovali děti z cesty.

Na promenádě byl v tu dobu i přítel Marie Cabot (23), který je naprosto otřesen. „Těla lítala všude. Viděl, jak drtí kočárky. Mluvil tam s šestiletým chlapcem a o pět minut později byl ten kluk sražen a zabit. Je z toho traumatizovaný a v šoku,“ řekla britskému serveru MailOnline přítelkyně muže. „Bylo to naprosto nelidské. Všichni se dobře bavili a smáli se. Pak se stalo nemožné. Bylo to jak v hororovém filmu,“ řekla Ukrajinka Yevgeniya Pankina (30).

Video Děsivé záběry teroristického útoku v Nice: Náklaďák projíždí davem lidí na promenádě. - Facebook

„Bylo tam spoustu těl. Mnoho mrtvých. Měli rozbité lebky,“ popsal Zaharia Alexandr, který na promenádě čekal v autě na kamaráda. Všichni jsme se snažili pomoci těm, kteří to přežili,“ dodal.

„Bylo tam mnoho mrtvých přikrytých bílými prostěradly. Jeden muž se hroutil nad tělem příbuzného, plakal a modlil se k Alláhovi,“ uvedl další ze svědků, John Cordwell (66) z Velké Británie. „Viděl jsem velmi nešťastnou ženu vedle napůl zakrytého těla. Pak tam byl mladý pár, který stál v šoku vedle těla svého dítěte. Byl to strašný pohled. Několik lidí to vůbec nezvládalo, bylo to velmi emocionální, křik a pláč. Ženy si rvaly vlasy.“

Video Děsivé záběry teroristického útoku v Nice: Náklaďák projíždí davem lidí na promenádě. - Facebook
Útočníka z Nice se pokoušel zastavit i neznámý motorkář. Hrdina bohužel ale nejspíš sám nepřežil. „Byl tam motocykl opřený o krajnici a tělo jezdce přikryté dekou, zpod které byly vidět černé kožené boty. Byl to pravděpodobně ten hrdina. Kdo jiný by to mohl být? Motocykl nebyl poškozený tak, že by ho srazil ten náklaďák, takže si myslíme, že to byl ten muž, který se pokusil řidiče zastavit,“ popsal britskému serveru pár z Frankfurtu.

Hněv místních se nyní obrací proti vládě, která masakru nedokázala zabránit. „Celé roky všichni věděli, že Nice je místem, odkud se rekrutují teroristé do Sýrie a Iráku. Věděli jsme, že se to stane. Je to šok, ale není to překvapení,“ stěžuje si Fred Colombo (32), překladatel žijící v Nice. „Měla tu být armáda. Turisté spoléhají na bezpečnost. Pro vládu jsme jen kusy masa. Na evropském fotbalovém šampionátu vydělali spoustu peněz a my jsme tu skončili jako dobytek jdoucí na porážku,“ souhlasila Sarah Guida.

VŠE O ÚTOKU V NICE ČTĚTE ZDE>>

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zkratik ( 17. července 2016 12:26 )

a nejen řidičů kamionu

mistr_yoda ( 17. července 2016 08:41 )

Problém je, že 80% řidičů kamionu ve Francii se jmenuje Mohamad.

balika ( 17. července 2016 08:17 )

Policie pustí řidiče jménem Mohamed , se zmrzlinou v 15 m dlouhém a přes 20 tun vážícím kamionem bez chlaďáku v noci bez prohlídky prostoru náklaďáku a bez ukázání výjimky(jízdy kamionu ve svátek) do pěší zóny mezi tisíce lidí! Není to divné?

mistr_yoda ( 17. července 2016 08:06 )

Do jedoucího, navić kličkujícího cíle se špatně střílí i s výcvikem. Každý fízl nemůže být James Bond.

balika ( 17. července 2016 08:03 )

Ondi má pravdu, něco tu smrdí a pokud se fízl, co má mít výcvik neumí trefit, tak ať jde dělat něco jiného.

Zobrazit celou diskusi
Další videa