Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Útok v Nice si vyžádal nejméně 84 obětí: Terorista zabíjel děti, studenty i celé rodiny

Autor: lm, red, ČTK - 
16. července 2016
05:00

Přes osm desítek zbytečně vyhaslých životů. To je tragická bilance čtvrtečního útoku v Nice, který spáchal 31letý Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel, který nákladním autem najel do davu lidí oslavujících státní svátek. Mezi oběťmi útoku je mnoho cizinců a dětí. Na místě umíraly i celé rodiny.

Policejní komisař, rodiny na dovolené, zahraniční turisté, ale také mnoho dětí jsou mezi oběťmi atentátu v Nice, který ve čtvrtek večer podnikl útočník za volantem kamionu. Útok v metropoli Azurového pobřeží připravil o život nejméně 84 lidí.

Jednou z těch, které nákladní auto smetlo, byla i Švýcarka Linda Casanova (†54). Na místě byla mrtvá. Jejího manžela Gillese náraz odhodil a zůstal ležet pár metrů od ní. Manželé si užívali večer na promenádě, druhý den chtěli pokračovat dál v dovolené po francouzské Riviéře. Nyní musí Gilles a jeho rodina vyřizovat převoz těla mrtvé Lindy zpátky do Švýcarska…

Studentka z Ruska Viktoria Savčenko (†20) byla na promenádě se svými přáteli, kteří útok přežili. Viktoria nikoli. Oznámila to Fakulta financí v Moskvě, kde studovala. Na místě umírali i žáci z Německa. Podle úřadů zde našli smrt dva studenti (†17 a †18) a jejich učitel z Berlína. Byli zde na školním výletě.

Video  Ulice plné mrtvých těl: Děsivé záběry po masakru ve Francii  - Reuters
Video se připravuje ...

Sean Copeland (52) z texaského Austinu byl spolu se svým jedenáctiletým synem Brodiem ve Francii na výletě. Na Facebooku jim věnoval baseballový klub Hill Country Baseball, za který Brodie hrál, příspěvek a vyzval, aby se za ně lidé modlili. „Prosíme všechny příznivce klubu, vzdejte hold našemu Brodiemu a jeho otci Seanovi.“

Francouzská muslimka Fatima Šarrihí (†60) byla zabita v přítomnosti svých synovců a neteří. „Byla to dobrá máma a vyznávala správný islám. Ne tak, jak k němu přistupují teroristi,“ řekl její syn Hamza. Na mámu doma čekalo sedm dětí. Podle manžela Ahmeda byla nejspíš první obětí šíleného teroristy.

Na místě rovněž zahynula čtyřčlenná francouzská rodina – Francis a Christiane Locatelli (†82 a †78) a jejich dcera Véronique Lion (†55) a vnuk Michael Pellegrini (†28), oblíbený učitel ekonomie v Longway na východě Francie. „Byl to úžasný rok po Vašem boku, plný dobrých vzpomínek. Jak jste řekl, že nikdy nezapomenete na náš ročník, tak my nikdy nezapomeneme, co jste pro nás udělal,“ napsala jeho studentka po útoku na sociálních sítích.

Robert Marchand, 60letý Francouz, byl předsedou a trenérem atletického klubu v Marcigny ve střední Francii. Starosta Marcigny Louis Poncet popsal oběť jako „velmi obětavého muže, který vyznával sportovní hodnoty a předával je všem dětem kolem sebe“. Jejich malý atletický klub Marchand dovedl podle starosty k vysoké úrovni.

Video  Děsivé záběry teroristického útoku v Nice: Náklaďák projíždí davem lidí na promenádě.  - Facebook
Video se připravuje ...

Emmanuel Grout, 48letý francouzský policejní komisař, byl zástupcem velitele pohraniční policie PAF v oblasti Alpes Maritimes. Dohlížel hlavně na policejní ochranu letiště v Nice. V době atentátu, kdy ho smetl kamion, nebyl ve službě. Podle listu Le Point se přišel podívat na ohňostroj se svojí partnerkou, také policejní komisařkou, a její dcerou.

Timothé Fournier, 27letý Pařížan, zemřel, když chránil svou ženu v sedmém měsíci těhotenství, kterou odstrčil stranou; kamion vrazil vzápětí do něj, vypráví jeho sestřenice Anaïs. „Byla to ztělesněná dobrota. Zasněný mladý muž, který ale dělal vše pro svou ženu a jejich budoucí dítě,“ dodala mladá žena.

Počet obětí bohužel nemusí být konečný. V ohrožení života je stále zhruba padesát lidí zraněných při čtvrtečním teroristickém útoku v jihofrancouzské Nice. Na tiskové konferenci to řekl prezident François Hollande.

VŠE O ÚTOKU V NICE ČTĚTE ZDE>>

 

bukina ( 16. července 2016 11:30 )

 

sronin65 ( 16. července 2016 08:01 )

 Přijde mi, že je to pořád dokola. Stane se teroristický útok, ten všichni odsoudí, srdceryvně se popisují osudy obětí, zapálí se svíčky a čeká se na další .... Příčina zůstává: NESCHOPNOST POLITICKÉ REPREZENTACE HÁJIT BEZPEČÍ A ZÁJMY LIDÍ. Májí takoví "vůdci" dál mandát vést ? Podle mě NEMAJÍ !!! Je na nás všech vystavit jim účet a nedovolit dál šířit zlo v podobě tolerance ke zločincům a zločinům páchaným na základě zvrácené ideologie !!! Fašismus a komunismus jsou na indexu, je nějaký důvod, aby nebyl na indexu ISLÁM ???

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud