Terorista z Nice byl duševně nemocný, tvrdí rodina. Vzali ho i k lékaři

Autor: ČTK, lm - 
16. 7. 2016
18:04

Muž, který zabil ve čtvrtek večer kamionem v Nice 84 lidí, měl podle své sestry dříve duševní problémy. Před tím, než se v roce 2005 přestěhoval do Francie, navštěvoval v Tunisku několik let psychologa. Agentuře Reuters to řekla jeho sestra Rabeb Bouhlelová.

Příbuzní Mohameda Lahouaieje Bouhlela zpochybňují spekulace o tom, že by tento jednatřicetiletý otec tří dětí byl napojen na teroristy. Organizace Islámský stát dnes uvedla, že útočník z Nice byl jejím vojákem, neboť vyslyšel výzvy k útokům na příslušníky zemí bojujících proti IS. Podle francouzského ministra vnitra se musel radikalizovat velmi rychle. Tajné služby o jeho napojení na islamisty nicméně neměly žádné informace.

„Můj bratr měl psychické problémy. Policii jsme předali dokumenty dokazující, že po několik let navštěvoval psychologa,“ řekla Rabeb Bouhlelová.

Video Útočník zabíjel ve Francii: Kamionem najel do davu, pak začal střílet. - Redakce Blesk TV

Bouhlelův otec uvedl, že rodina vyhledala lékařskou péči poté, co se jejich syn nervově zhroutil. „Měl psychické problémy, které způsobily nervové zhroucení; býval naštvaný, křičel, rozbíjel všechno kolem sebe,“ řekl francouzským televizím Mohamed Mondher Lahouaiej Bouhlel. „Museli jsme s ním k lékaři,“ dodal.

Volat rodině neměl podle útočníkovy sestry její bratr ve zvyku. „Ale v poslední době, během uplynulého měsíce, nám volal každý den a posílal peníze… Volal několikrát denně,“ uvedla také.

Synovec útočníka z Nice Ibrahim Bouhlel uvedl, že jeho strýc nikdy neměl finanční problémy. Příbuzným prý tento týden řekl, že plánuje cestu na rodinnou oslavu do Tuniska. Žádné známky neobvyklého chování nebo příklonu k radikálnímu islámu útočníkova sestra ani synovec během telefonátů nezaznamenali.

Video Svědkyně tragických událostí v Nice - Blesk TV

Podle několika lidí z Bouhlelova okolí, které citovala francouzská média, Bouhlel jedl vepřové a pil alkohol, což je u zbožného muslima nepravděpodobné. Bouhlelova sousedka v Nice uvedla, že ho vídala několikrát denně, připadal jí ale zvláštní a nepříjemný.

„Byl chladný a nikdy s nikým nemluvil,“ tvrdí Jasmine Cormanová, která ve světle žlutém bytovém domě, kde žil i trojnásobný otec Bouhlel, bydlí půl roku.

VŠE O ÚTOKU V NICE ČTĚTE ZDE>>

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

alfasamec ( 16. července 2016 19:13 )

... V rámci zajištění klidu, míru a bezpečnosti v Evropě doporučuji ruskému prezidentu panu Putinovi provést humanitární bombardování Turecka a těch předměstí Paříže, Bruselu a Marseille, kde se nacházejí hnízda fanatických bojovníků protivníka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa