Slovenský exprezident měl bouračku. S limuzínou vyletěl ze silnice do vinice

Autor: simao, ČTK - 
21. června 2016
17:20

Slovenský exprezident Ivan Gašparovič měl na Slovensku autonehodu. Limuzína, ve které se vezl, skončila mimo vozovku. Patrně zaviněním řidičky, která jí nedala při odbočování přednost. Gašparovičův mercedes měl v tu chvíli řídit člen ochranky, bývalé hlavě státu se nic nestalo. Škody však dosáhly půl milionu korun. 

Bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič v pondělí havaroval, zřejmě vinou řidičky jiného auta. Limuzína skončila pochroumaná ve vinici u silnice nedaleko Limbachu, kde exprezident severně od Bratislavy žije.

Z nehody vyvázl bez zranění, hůř však dopadla limuzína, v níž jel. Podle mluvčí bratislavské policie Gašparovičův mercedes utrpěl škody ve výši 16 000 eur (433 tisíc korun). Informoval o tom v úterý server deníku Nový čas.

Na vině je podle mluvčí ministerstva vnitra Andrey Dobiášové ford jiné, 33leté účastnice silničního provozu, která nedala mercedesu přednost v jízdě. „Podle našich informací tomuto autu (ve kterém seděl Gašparovič – pozn. red.) nedalo přednost jiné auto a došlo ke srážce,“ uvedla Dobiášová. 

Značně zdemolovaný předek má i ford, ale jeho řidička utrpěla jen menší poranění. Zpravodajský web deníku Pravda napsal, že vozidlo řídil Gašparovičův osobní strážce. U nehody zasahovaly dva policejní vozy, záchranka i auto hasičů.

Slovenský web také připomněl, že nedaleko Pezinku nešlo o první prezidentskou nehodu. V roce 2001 se tam u vinohradů čelně srazilo s protijedoucím vozem auto z kolony, kterou se přesouval tehdejší slovenský prezident Rudolf Schuster.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jojone ( 21. června 2016 19:13 )

to bude slavná baba, sestřelit Gašpárka si zatim jinej netroufnul

tomik007 ( 21. června 2016 18:25 )

Kasparkovicz s Kikinovym metalem

vseznaleksenior ( 21. června 2016 18:02 )

este ze se mu nic nestalo... Jak rikajo v Brne kdejaka hajfa ze Statlu ma forda a pak to tak n vypada

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud