Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Ovčáček o vztahu se Zemanem: Prezidentovi kravatu narovnávám tajně

Autor: vr, kol - 
13. května 2016
05:00

Nejcitovanější a také nejkontroverznější mluvčí v Česku, »hlas« prezidenta Miloše Zemana (71) Jiří Ovčáček (37), navštívil Studio Blesku. A prozradil, co se děje v hradním zákulisí. I kdy si dovolí sáhnout na kravatu hlavy státu.

Co všechno je hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro prezidenta Miloše Zemana ochoten udělat? „Já jsem příznivcem toho, že pokud má třeba nakřivo límeček nebo nakřivo kravatu, tak to (úpravu, pozn. red.) činím v zákulisí. Jsem však příznivcem toho, aby se to dělalo neveřejně,“ uvedl Zemanův mluvčí ve Studiu Blesku.

Pozastavil se také nad tím, zda si od něj Miloš Zeman nechá poradit. „Nežli je něco vyřčeno, tak se o tom bavíme. Stane se, že se mě pan prezident zeptá, zda nějaký výrok pronést, nebo ne, a já řeknu svůj názor anebo třeba ‚to by bylo vhodnější příští týden‘. Pak o tom diskutujeme a výslednicí toho je, co slyšíte a vidíte,“ pokračoval Ovčáček.

K dotazu, zda hledá v Zemanovi otce, se však postavil odmítavě. „To rozhodně ne. My jsme přátelé. A já si vážím nejenom názorů pana prezidenta, ale i toho, že ty názory dovede srdnatě hájit a stojí si za nimi,“ upozornil Ovčáček.

Výhrůžky mu chodí jen přes Twitter

On sám přitom prezidentovy či své názory čas od času musí bránit před odpůrci. Vyhrožují mu za to? „Včera jsem se dozvěděl na Twitteru, že dostanu přes ústa. To je takový kanál Pražské kavárny plný sprostoty… Jednou jsem se dozvěděl, že budu oběšen, což je evergreen od druhé republiky,“ prozradil hradní mluvčí. A neodpustil si při tom oblíbené šťouchnutí do neoblíbené „Pražské kavárny“.

A kdy by dal výpověď? „Takovou situaci si snad ani nedovedu představit. Vzhledem k tomu, že máme (s prezidentem, pozn. red.) názorovou shodu a jsme přátelé, tak přátelství by mělo být věcí pevnou, a ono pevné je,“ je přesvědčený Ovčáček.

Podívejte se na celý pořad s prezidentovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem:

Video Studio s Ovčáčkem - Blesk TV
Video se připravuje ...

DrBalkule ( 18. května 2016 13:51 )

Prezident zmlátil Ovčáčka: https://www.youtube.com/watch?v=9HvfYPhejDA

sendrasak ( 13. května 2016 14:12 )

kaaalda ( 13. května 2016 13:54 )

Jediné plody moudrostí nám padají jako ho..a z hradu.Ještě s komentářem kdy se smát a kdy kroutit pohoršeně hlavou.Každý hrad měl šaška,jen na tomto je jich plno a nikdo se nesměje

pravlast ( 13. května 2016 12:23 )

Nejlepší je rychlostí BLESKU zmizela diskuse pod článkem o návštěvě monarchů.Kalousek napsal že kdyby nepřijeli příbuzní Švarcenberga...Ale kníže je levoboček a příbuzní to nejsou,takže Kalous zase lže.

dzery ( 13. května 2016 11:30 )

Každá kačka dobrá,viď.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa