Kalousek dal ve sněmovně 1200 Kč Marksové. „Jidášskou penzi“ poslal důchodce

Autor: ČTK, sou - 
14. dubna 2016
13:00

Sněmovna ve čtvrtek zažila poměrně neobvyklou situaci, když předseda TOP 09 Miroslav Kalousek předal ministryni práce a sociálních věcí Michaele Marksové (ČSSD) 1200 korun. Částku mu za tímto účelem poslal důchodce z Nového Veselí a jde o peníze, které letos v únoru dostali penzisté a penzistky jako mimořádný příspěvek k důchodům kvůli jejich nízké valorizaci. Důchodce jej označil za „jidášskou částku“.

„Poté co tato vládní garnitura zrušila sympatický a smysluplný druhý pilíř důchodové reformy, je tato forma přilepšení českým důchodcům pro mě zcela nepřijatelná, neboť se z mého pohledu jedná pouze o ponižující akt politické korupce potenciálních voličů, bohužel trestně nepostižitelný,“ citoval Kalousek z průvodního dopisu. 

Pisatel, pracující starobní důchodce s „lehce podprůměrným starobním důchodem“, vyslovil přání, aby předseda TOP 09 našel formu, jak „jidášskou částku“ vrátit veřejně ve sněmovně Marksové. Ta prý určitě najde prostor, kde a jak tyto peníze využít. 

Ministryně peníze převzala. Věc následně okomentoval ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). „Vidíte, jak je nespravedlivé rozdělení kompetencí mezi jednotlivé ministry, protože mně teda 1200 nikdo neposílá. Většinou dostávám spíš některé výhrůžné vzkazy,“ podotkl ministr.

Miroslav Kalousek se účastnil i protestu na podporu Tibetu během návštěvy čínského prezidenta v Praze:

sandy1 ( 3. května 2016 22:34 )

Chválím počin pana Kalouska -doufám ,že se tak zachová i při opětovném zvýšení platů poslancům -těším se na jeho velkorysé gesto

oltec ( 15. dubna 2016 07:32 )

duchodce nějak zapoměl na to co udělal Kalousek ten nedal duchodcum nic a okradl je nejvíce je to darebák

balika ( 14. dubna 2016 20:10 )

Penzijní fond byl vytunelován za vlády Mirka Topolánka, kde Kalousek byl ministrem finančí.

reiva ( 14. dubna 2016 19:00 )

A ty víš úplný houno, debile!

erisieIka ( 14. dubna 2016 18:59 )

Zkus mu to spíš vyvrátit argumentem, než jen hloupě žvanit, jako nějaký hloupý placený poskok.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud