Filipa může u komunistů vystřídat Hrůza a Skála. I nástupce Ransdorfa chce post

Autor: ČTK, kal - 
9. 4. 2016
17:25

Komunisty čeká v květnu sjezd a stávající předseda Vojtěch Filip má hned dva soupeře. Stranu chce vést pražský zastupitel Ivan Hrůza a bývalý místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. A po sobotním zasedání vedení KSČM jsou známá jména kandidátů i na 1. místopředsedu. Post chce obhájit Petr Šimůnek, usilovat o něj bude ale i Jaromír Kohlíček a jihočeský zastupitel Petr Braný. Kohlíček nahradil v europarlamentu zesnulého Miloslava Ransdorfa.

Do funkce dalších dvou místopředsedů je podáno 13 návrhů, uvedla KSČM v tiskové zprávě po zasedání ústředního výboru strany.

Komunisté budou na sjezdu, který se uskuteční od 13. do 15. května v Praze, volit nové vedení po čtyřech letech. V jejím čele stojí Filip od října 2005, kdy rezignoval Miroslav Grebeníček. Pokud ve volbě předsedy strany uspěje, stane se jím už počtvrté.

Širší vedení KSČM v sobotu finišovalo s přípravou sjezdu, dávalo dohromady seznamy delegátů a schvalovalo zprávy pro sjezd a programové dokumenty.

V Liberci potřeboval Filip na výhru dvě kola

Minulý sjezd KSČM byl v květnu 2012 v Liberci, kde Filip obhájil funkci ve druhém volebním kole. Zvítězil v něm nad Stanislavem Grospičem. Prvním místopředsedou se stal Šimůnek, dalšími místopředsedy Miloslava Vostrá a Jiří Dolejš.

KSČM má zhruba 55 tisíc členů, má tak nejsilnější členskou základnu z českých politických stran. Průzkumy volebních preferencí jí připisují zisk kolem 14 procent, což ji řadí na třetí místo za vládní ANO a ČSSD. Třetí příčku KSČM obsadila i ve sněmovních volbách v roce 2013, Filip byl pak po třech letech opět zvolen místopředsedou sněmovny.

Čtěte také: Vše o Miloslavu Ransdorfovi

Připomeňte si pohřeb Miloslava Ransdorfa:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1940 ( 14. května 2016 12:19 )

1940 ( 14. května 2016 12:16 )

Hlavně soudruzi ! Žádný radikalismus, nebo vás zruší a přijdete o korýtka. Dělejte jim dál křoví a alibi jakou máme demokracii. To vám při vašem vzdělání nedošlo, že v naší "demokracii" se takhle do vlády nemůžete dostat ? Jedné levicové straně kope hrob vedení a druhá je "živá mrtvola". Hezké vyhlídky pro levicové voliče, jen co je pravda. A nejen pro ně, až vás obě nehradí někdo až moc živý.

dzery ( 10. dubna 2016 09:15 )

villi ( 10. dubna 2016 09:06 )

PRAVICOVÍ POLITICI SI ZA ROZKRADENÉ MAJETKY FUNKCE A HLASY KUPUJÍ !! JSOU KOUPENÍ JAKO TELEVIZE,ROZHLAS,NOVINY !!! TAK SE NECHTE PODVÁDĚT !!!

zidoniusek ( 10. dubna 2016 08:50 )

rego,tipuji tě na zmanipulovaného študentíka ,bez vlastního názoru!

Zobrazit celou diskusi
Další videa