Filipa může u komunistů vystřídat Hrůza a Skála. I nástupce Ransdorfa chce post

Autor: ČTK, kal - 
9. 4. 2016
17:25

Komunisty čeká v květnu sjezd a stávající předseda Vojtěch Filip má hned dva soupeře. Stranu chce vést pražský zastupitel Ivan Hrůza a bývalý místopředseda ÚV KSČM Josef Skála. A po sobotním zasedání vedení KSČM jsou známá jména kandidátů i na 1. místopředsedu. Post chce obhájit Petr Šimůnek, usilovat o něj bude ale i Jaromír Kohlíček a jihočeský zastupitel Petr Braný. Kohlíček nahradil v europarlamentu zesnulého Miloslava Ransdorfa.

Do funkce dalších dvou místopředsedů je podáno 13 návrhů, uvedla KSČM v tiskové zprávě po zasedání ústředního výboru strany.

Komunisté budou na sjezdu, který se uskuteční od 13. do 15. května v Praze, volit nové vedení po čtyřech letech. V jejím čele stojí Filip od října 2005, kdy rezignoval Miroslav Grebeníček. Pokud ve volbě předsedy strany uspěje, stane se jím už počtvrté.

Širší vedení KSČM v sobotu finišovalo s přípravou sjezdu, dávalo dohromady seznamy delegátů a schvalovalo zprávy pro sjezd a programové dokumenty.

V Liberci potřeboval Filip na výhru dvě kola

Minulý sjezd KSČM byl v květnu 2012 v Liberci, kde Filip obhájil funkci ve druhém volebním kole. Zvítězil v něm nad Stanislavem Grospičem. Prvním místopředsedou se stal Šimůnek, dalšími místopředsedy Miloslava Vostrá a Jiří Dolejš.

KSČM má zhruba 55 tisíc členů, má tak nejsilnější členskou základnu z českých politických stran. Průzkumy volebních preferencí jí připisují zisk kolem 14 procent, což ji řadí na třetí místo za vládní ANO a ČSSD. Třetí příčku KSČM obsadila i ve sněmovních volbách v roce 2013, Filip byl pak po třech letech opět zvolen místopředsedou sněmovny.

Čtěte také: Vše o Miloslavu Ransdorfovi

Připomeňte si pohřeb Miloslava Ransdorfa:

Doporučujeme
1940 ( 14. května 2016 12:19 )

1940 ( 14. května 2016 12:16 )

Hlavně soudruzi ! Žádný radikalismus, nebo vás zruší a přijdete o korýtka. Dělejte jim dál křoví a alibi jakou máme demokracii. To vám při vašem vzdělání nedošlo, že v naší "demokracii" se takhle do vlády nemůžete dostat ? Jedné levicové straně kope hrob vedení a druhá je "živá mrtvola". Hezké vyhlídky pro levicové voliče, jen co je pravda. A nejen pro ně, až vás obě nehradí někdo až moc živý.

dzery ( 10. dubna 2016 09:15 )

villi ( 10. dubna 2016 09:06 )

PRAVICOVÍ POLITICI SI ZA ROZKRADENÉ MAJETKY FUNKCE A HLASY KUPUJÍ !! JSOU KOUPENÍ JAKO TELEVIZE,ROZHLAS,NOVINY !!! TAK SE NECHTE PODVÁDĚT !!!

zidoniusek ( 10. dubna 2016 08:50 )

rego,tipuji tě na zmanipulovaného študentíka ,bez vlastního názoru!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa