Zeman vyčetl Ransdorfovi hyenismus. Jakeš rozdílný pohled na minulost

Autor: tmp, zst - 
23. ledna 2016
17:15

Poslední generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš (93) měl v řadě otázek rozdílný názor než jeho spolustraník Miloslav Ransdorf. Jakeš to řekl pro Blesk.cz v reakci na europoslancovo náhlé úmrtí. Zároveň ale dodal, že Ransdorfovu práci uznával a neshodoval se s ním hlavně v pohledu na minulost. Prezident Miloš Zeman sice v pátek zachoval dekorum a vyslovil se o europoslanci uznale, předtím ale měl proti němu řadu ostrých výpadů.

To jste mě překvapil,“ reagoval Jakeš v pátek na otázku redaktora Blesk.cz – o smrti europoslance neměl v té chvíli tušení. „Je to smutná zpráva, velká škoda, byl to člověk velmi vzdělaný, samozřejmě měl své názory a na řadu otázek, zejména na hodnocení minulosti, ale myslím, že se významně snažil,“ řekl.

V jakých konkrétních otázkách se neshodovali, to nechtěl někdejší vysoce postavený komunistický politik rozvádět. „To nejde říct krátce, jen chci konstatovat, že je škoda, že zemřel, protože svým podílem se snažil řešit ty problémy, zejména pokud jde o jeho činnost v evropském parlamentu,“ zmínil Jakeš.

„Řekl bych, že byl aktivním členem strany, je škoda, že zemřel tak předčasně, byl poměrně mladý, i když pokud jde o moje a jeho názory, ne ve všem se shodovaly,“ uzavřel a kondoloval rodině.

Ransdorf vs. Zeman: Zákaz vstupu na Hrad

„Stejně jako velvyslanec Spojených států amerických má pan Ransdorf zavřené dveře do pracovny pana prezidenta,“ vzkázal europoslancovi začátkem listopadu jménem Miloše Zemana jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Ransdorf prezidenta naštval výroky na adresu Petra Vejvody, tedy studenta, který zemřel při ochraně spolužačky před duševně nemocnou vražedkyní na střední škole ve Žďáru nad Sázavou. O jeho otci totiž Ransdorf prohlásil: „(Miloš Zeman) Ve svém projevu zvládnul jedním dechem kopnout do komunistů (in memoriam vyznamenaný František Kriegel podle něj ‚podlehl komunistické ideologii‘), aby jim vzápětí, aniž to tušil, poděkoval.“

Otec Petra Vejvody Kamil je totiž členem regionální buňky KSČM a Zeman to měl podle Ransdorfa zmínit. „Nikdo, žádný novinář ani politik neuvedl, že tento muž je předsedou Okresního výboru KSČM ve Ždáru nad Sázavou. Do komunistů se tolik let kope a teď se jednomu z nich dostalo ovací,“ uvedl. Zeman jeho výroky označil za hyenismus a tupé politikaření.

ČTĚTE TAKÉ: Vše o Miloslavu Ransdorfovi

A hlava státu nešetřila europoslance ani při jeho posledním „průšvihu“ ve Švýcarsku. I když v prvních dnech o kauze Zeman informace neměl, řekl o Ransdorfovi, že je to „člověk, který každému naletí“.

„(Ransdorf) údajně zaplatil asi milion korun za zcela bezcenné padělky obrazů světových malířů. Vezměte si intelektuála, ke kterému přijdete a nabídnete mu Picassa za 300 tisíc. Kdo by to nebral, že jo? Takže si myslím, že velmi pravděpodobně naletěl i tentokrát,“ vzpomněl Zeman, jak Ransdorf uvěřil svému kamarádovi při „výhodné“ koupi obrazů.

Do Ransdrofa se pustil i Sobotka

Ostuda. Tak hodnotil vystoupení Ransdorfa ve švýcarské bance v polovině prosince premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). „Je to ostuda pro pana Ransdorfa, určitě je to ostuda i pro komunistickou stranu a bude se s tím muset komunistická strana a pan Ransdorf nějakým způsobem vypořádat,“ řekl v pořadu Ptám se, pane premiére. Podívejte se:

Video Ptám se, pane premiére - Ransdorf - Blesk

Medailon Miloslava Ransdorfa, který zemřel 22. ledna 2016.Medailon Miloslava Ransdorfa, který zemřel 22. ledna 2016. | Blesk

villi ( 9. dubna 2016 20:22 )

Vážení kritici minulého režimu, ukažte mi jediný národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989 dokázal vyvíjet a vyrábět trysková letadla,dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky,špičkové sklářské a porcelánové výrobky,podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa, národ, který by byl naprosto soběstačný v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhů, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí ...atd.atd. Dnes nevyvíjeme a nevyrábíme NIC. NIC. Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi. BYLI JSME VELMI SCHOPNÝ NÁROD to však vy nechcete slyšet jen si trváte na svých nesmyslech. O potřebě provázanosti s "vyspělým západem", který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště na jejich "kšuntvýrobky".P.S. Pro ty, kteří s výše uvedeným souhlasí prosím, aby dle vlastního uvážení tuto informaci šířili dále.=

Ruudazvostravy ( 24. ledna 2016 23:07 )

 Vono těch křyvejch drštěk je tady heurekom,třeba Klauz džůnyjór a jyný,tak že bi se mohli i eksportovat

1917 ( 24. ledna 2016 10:54 )

O mrtvých jen dobré ale byl to bolševik. Nedovedu si představit, že by po válce zůstala v Německu NSDAP jako po plyšáku KSČ a výmluvy na, že je hodně lidí, kteří je volí je zavádějící. Vtip je totiž v tom, že většina hlavounů v ODS pouze převlékla rudé kabáty za modré!To byste viděli kolik voličů by měla NSDAP.Nic víc, nic míň!

dzery ( 24. ledna 2016 09:58 )

Církvím se podařilo oblbnout celý svět,to stejný chtějí komouši.

onkel ( 24. ledna 2016 07:22 )

dolce vita sensa lavorare(sladký život bez práce)to komunističtí pohlaváři mají zažráno hluboko pod kůží lhát, krást, podvádět to se naučili od církve a dnes to předvádí současná ELITA NÁRODA sr@lbotka&campany. To co předvádějí to už se nedá ani komentovat Občane blbečku však ty nám ten sladký život zaplatíš a nebudeš nám do toho kecat fertig.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud