Miloslav Ransdorf náhle zemřel. Příčinou měla být mozková příhoda
Zprávu o převozu Miloslava Ransdorfa v bezvědomí do nemocnice střídá ještě smutnější. Komunistický europoslanec v pátek zemřel. Ve věku nedožitých 63 let. Spekuluje se o mozkové příhodě.
Ransdorfa odvezli do nemocnice v Praze-Krči v dopoledních hodinách. „Ano, situace je vážná,“ potvrdila Blesk.cz vedoucí Ransdorfovy kanceláře Helena Suchá.
Podle neoficiálních informací Blesk.cz pak Miloslav Ransdorf v pátek bohužel zemřel. Ani převoz do renomované nemocnice bohužel nepomohl.
„Můžeme potvrdit, že pan Ransdorf je u nás. Další informace poskytovat nemůžeme,“ řekla Blesk.cz v pátek odpoledne tisková mluvčí IKEM Veronika Velcová. Informace o pacientech však nemohla komentovat. Novinky.cz uvedly, že podle dostupných informací měla být příčinou úmrtí mozková příhoda.
Miloslav Ransdorf byl diabetik. Již v minulosti údajně prodělal lehkou mozkovou příhodu. Podle aktualne.cz ho nyní našla v bezvědomí jeho manželka Vlasta. „Našli ho doma v bezvědomí, odvezli ho, ale už ho nedali dohromady,“ řekl serveru místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
Miloslav Ransdorf se narodil 15. února 1953 v Rakovníku. V únoru by tak oslavil 63. narozeniny. Měl jedinou dceru Anetu.
Absolvent Filozofické fakulty UK v Praze přednášel v minulosti dějiny filozofie. V letech 1984 až 1990 byl zaměstnancem Prognostického ústavu Československé akademie věd, kde se sešel mj. s Václavem Klausem či Milošem Zemanem. „Je mi to líto. Byl to jeden z nejbystřejších intelektuálů, kterého jsem poznal,“ reagoval prostřednictvím svého mluvčího prezident Miloš Zeman.
"Je mi to líto. Byl to jeden z nejbystřejších intelektuálů, kterého jsem poznal," uvedl pan prezident k úmrtí M. Ransdorfa.
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 22. Leden 2016
„I když jsem s řadou názorů pana Ransdorfa nesouhlasil, respektoval jsem ho jako velmi vzdělaného člověka, jako politika s širokým rozhledem,“ reagoval na Ransdorfovu smrt premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
Komunisté: Ztratili jsme dlouholetého politického intelektuála
Členem komunistické strany byl Ransdorf od roku 1972. Napsal několika publikací, například Nové čtení Marxe.
Do vrcholné politiky vstoupil v roce 1990. V barvách komunistů strávil dlouhá léta ve sněmovně i v europarlamentu. Křeslo europoslance obhájil ve volbách v roce 2014. V Bruselu by měl Ransdorfa nahradit komunistický zastupitel z Teplic Jaromír Kohlíček (62).
„KSČM ztrácí v Miloslavu Ransdorfovi dlouholetého politického intelektuála. Politický život s sebou přináší řadu diskusí, výměnu názorů i případných nedorozumění. Miloslav Ransdorf si vždy za svými názory stál, i když mnohokrát proti většině. Jeho přirozeností bylo pomáhat lidem bez ohledu na jejich postavení a společenské zařazení. Výkonný výbor ÚV KSČM vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem pozůstalým. Čest jeho památce,“ uvedla KSČM na svých stránkách.
Vysílila ho švýcarská kauza?
Poslední dobou byl však pod velkým tlakem. Zapříčinila se o to Ransdorfova „švýcarská kauza“. Loni v prosinci zatkli Miloslava Ransdorfa v curyšské bance, kam se vypravil s trojicí Slováků. Dle svých slov se nevydal vybrat peníze, ale pouze zrostředkovat kontakt mezi bankou a údajným dědicem po švýcarské občance, ze kterého se vyklubal Čech Vladimír Huněk. Ransdorf odmítal, že by naletěl.
Strávil však tři dny ve švýcarské vazbě. Postěžoval si na tamní poměry - mj. kvůli svému nalomenému zdraví. Stěžoval si na kolísavý tlak a nedostatek inzulínových injekcí. Čelil však následně podezření z majetkových deliktů, na tiskové konferenci v Praze ale jakákoli obvinění odmítal. A chtěl očistit své jméno. To však bylo v minulosti spjato i s milionovými dluhy a problémy s exekucí. Ale také s řadou dopravních nehod.
ČTĚTE VÍCE: Vše o Miloslavu Ransdorfovi
beru to tak ze zemrel clovek...komunista nebo nekomunista..na tom nezalezi...jen bych chtel rict ze zkurvenci z novinek a idnes zrusily demokraticky diskuze. je cas s nema zatocit..