Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Švýcarská kauza: Poslední politický omyl v životě Miloslava Ransdorfa

 • Autor: val - 
  22. 1. 2016
  16:30

  Hrubky v úředních dokumentech nastrčené jako „kurvítka“, která omezují životnost elektroniky. Ale také detailní propočty, kolik by 352 milionů eur (9,5 miliardy korun) vážilo při převzetí v bance. Nejen to novinářům vylíčil komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf (62), který byl v prosinci obviněn švýcarskými úřady. Blesk.cz připomíná klíčové výroky z tiskové konference, kde europoslanci sekundoval i další aktér švýcarské kauzy.

 • 1.„Organizátor jsem já,“ tvrdí Slovák

  Peter Guzmický, slovenský exstarosta, který se zúčastnil Ransdorfovy čtvrteční tiskové konference, opakovaně a důrazně prohlásil, že organizátorem celé akce byl on.

  „Já jsem ten organizátor, který způsobil to, že pan doktor skončil v Curychu tak, jak skončil. Jsem chlap a mám v sobě tolik odvahy a hlavně zodpovědnosti vůči panu doktorovi, že jsem oprávněný a povinný říct pravdu,“ bral všechno na sebe.

   

  ČTĚTE VÍCE: Vše o Miloslavu Ransdorfovi

   

  Ransdorf řekl, že se ve Švýcarsku nedopustil žádného kriminálního činu:


  Video Ransdorf: Neudělal jsem kriminální čin, ať ukážou záběry z kamer. - Jan Jedlička, David Vaníček

 • 2.Exstarosta: Jsem rytíř

  Co Guzmického k činu motivovalo? Podle svých slov chtěl pomoci odsouzenému podvodníkovi Vladimíru Huňkovi, který se prý pokusil spáchat sebevraždu. Guzmickému se muže zželelo a rozhodl se pomoci mu dostat se k dědictví ve výši milion eur. 

  „Nestydím se za to, že se ve mně vzbudila normální, úplně obyčejná lidskost. To je jedna věc. Druhá věc je – jsem členem rytířského řádu, jsem rytíř a já si na rytíře nehraju, jsem rytíř a byla to pro mě rytířská osobní povinnost, abych tomuto pánovi poskytl pomoc. Nic jiného v tom není,“ prohlásil. 

   

  Peter Guzmický a Miloslav Ransdorf na tiskové konferenci Peter Guzmický a Miloslav Ransdorf na tiskové konferenci | Blesk

 • 3.Rytíř potkal čestného komunistu

  Guzmický se často oháněl různými dokumenty, které podle něj dokazují, že on a Ransdorf jsou nevinní. Šlo prý o náhodu, že se sešel on jako čestný rytíř s Ransdorfem, čestným komunistou.

  „To jsou doklady, které právě hovoří o tom, že pan doktor Ransdorf byl ten, který hájil občana České republiky od A do Z. Hájil práva občana ČR od A do Z. Byla jen náhoda, že se na jednom místě sešel čestný rytíř a čestný komunista. To byla náhoda,“ hájil se. 

   

  Video Sešel se čestný rytíř a čestný komunista, popsal aktér kauzu Švýcarsko. - Jan Jedlička, David Vaníček

 • 4.Ransdorf: Musel bych přijet s avií

  Ransdorf odmítl, že by šel do curyšské banky vybrat peníze, už vůbec prý ne stomilionový obnos, o kterém spekulovala média. 

  „Když se objevovaly zprávy, že jsem přišel k přepážce s kufrem a chtěl jsem, aby mi dali 352 milionů eur, tak nevím jak by musel vypadat ten kufr, protože i kdyby to byly pětiseteurové bankovky, tak by váha byla 3,8 tuny. To bych tam musel mít avii. Kdyby to byly tisícifrankové bankovky, tak by to bylo 1,8 tuny, to bych také potřeboval nákladní vůz,“ podivil se.

   

  Miloslav Ransdorf v prosinci po návratu ze Švýcarska Miloslav Ransdorf v prosinci po návratu ze Švýcarska | Blesk - Zbyněk Pecák

 • 5.Zatkli nás na policii, ne v bance

  Ransdorf také detailně popsal, jakým způsobem ho ve Švýcarsku zadrželi. V bance v Curychu se prý napřed domáhali někoho kompetentního, místo něj jim ale člen ochranky řekl, že mají odejít. Na to Ransdorf reagoval tím, že má plnou moc. „Řekl, že zavolá policii. Já jsem řekl: ‚Nechť tedy zavolá policii.‘ Policie přišla, ale pak říkali, že s námi bude někdo kompetentní mluvit, a abychom se vydali do jakéhosi salonku,“ popsal. 

  Policisté je nakonec požádali, aby s nimi šli na stanici. Tam jim bylo sděleno obvinění a byli zatčeni.

   

  Video Miloslav Ransdorf popisuje podrobnosti ze svého zadržení. - Blesk.cz

 • 6.Jazyky a kurvítko

  Na dotaz redaktorky Blesku, kolika mluví jazyky, Ransdorf odpověděl, že na různé úrovni hovoří 15 jazyky. Ve Švýcarsku se prý domlouval německy. Pouze na cele, kterou sdílel s Albáncem, hovořil srbsky.

   

  Proč jej tedy nezarazilo, že v jednom z úředních dokumentů psaném německy, kterým se Ransdorf ohání, je na dvě desítky gramatických chyb? Podle něj šlo o nastražené takzvané „kurvítko“. „Kurvítko je dáváno do přístrojů proto, aby ty přístroje dlouho nevydržely, aby byly nefunkční. Tady v tomto případě gramatické chyby byly to kurvítko. To udělal někdo proto, aby zpochybnil ten dokument,“ vysvětlil.

   

  Video Dvacet chyb ve smlouvě? To bylo „kurvítko“, hájí se Ransdorf. - Jan Jedlička, David Vaníček

 • 7.S Huňkem se Ransdorf seznámí

  S Vladimírem Huňkem, kvůli kterému se Ransdorf dostal do problémů, se chce politik konečně seznámit. „K tomu určitě dojde, ale já jsem samozřejmě zatím neměl možnost. Chyběl mi čas,“ řekl Blesku. „Myslím, že mu popřeju, aby se jeho věc vyřídila ke zdárnému konci. Trápení si užil dost,“ dodal.

   

  Video Ransdorf o Huňkovi - Blesk TV

villi ( 24. ledna 2016 19:57 )

USA VYSÁVÁ CELÝ SVĚT !!!SOUČASNÝ SYSTÉM VRAŽDÍ V ČELE S ODS,TOP 09,USA A NĚMECKEM VÍCE LIDÍ NEŽ V OBOU SVĚTOVÝCH VÁLKÁCH !!!!

Ruudazvostravy ( 7. ledna 2016 22:40 )

Tendle Ranařdorf bi potřeboval dostat facáka s druhí strany,abi se mu ten šejdrovej krupón aspoň kapánek srounal,jynáč ryskuje,že sy bude piskama volyzovat ucho ,jako ten mladej Klauz.

villi ( 7. ledna 2016 21:49 )

AŤ ŽIJE KSČM !!! KSČM JE PRAVDA !!! KDO NECHCE SLYŠET PRAVDU JE ZLOČINEC,ROZVRACEČ A VLASTIZRÁDCE !!! DANĚ,PRÁCI,ŽIVOTY A JISTOTY VÁM NEBEROU KOMUNISTÉ !!! CHCETE SI DÁL UTAHOVAT OPASKY???

rafan ( 7. ledna 2016 21:01 )

...no tak, to je opravdu pi.čus na entou a s kurvítkem v tlamě

buban ( 7. ledna 2016 20:48 )

Ale tož-fšici komáři jsou "best" a "čestní". Ransdorf by potřeboval proplesknout-aby se mu srovnala nejen ústa, ale i charakter.

Zobrazit celou diskusi
Další videa