Fico přijede příští týden do Prahy. Čekají ho Sobotka i Zeman

Autor: ČTK, kal - 
6. 4. 2016
16:40

Slovenský premiér Robert Fico přijede 14. dubna do Prahy, uvedl na Twitteru šéf české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Půjde o první zahraniční cestu slovenského ministerského předsedy po znovujmenování do funkce. Fico nyní stojí v čele koaliční vlády složené ze čtyř stran.

„Dobrá česko-slovenská tradice pokračuje. Na první zahraniční cestu po svém jmenování přijede slovenský premiér Robert Fico 14. dubna do Prahy,“ zmínil Sobotka na Twitteru. Také on tradici dodržel a na svou první zahraniční cestu směřoval na Slovensko.

„Během návštěvy budou premiéři diskutovat například o aktuálních evropských otázkách, posilování přeshraniční dopravní infrastruktury či o středoevropské regionální spolupráci. Jedním z bodů bude také příprava Česko-slovenské výstavy u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky v roce 2018,“ uvedl k programu návštěvy úřad vlády.

Slovenský premiér Robert Fico a český prezident Miloš ZemanSlovenský premiér Robert Fico a český prezident Miloš Zeman | 

Robert Fico je přítelem českého prezidenta Miloše Zemana a společné jednání čeká i tuto dvojici. „Taková schůzka se plánuje,“ řekl Blesk.cz mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Slovensko má novou vládu od března. Koalice složená z levicového Směru-sociální demokracie (Směr-SD) a trojice pravicových stran – Slovenské národní strany (SNS), Most-Híd a Sítě – vystřídala dosavadní jednobarevný kabinet Ficova Směru-SD, který byl v úřadu od roku 2012. Fico stál v čele slovenské vlády i v letech 2006 až 2010 a je nejdéle sloužícím premiérem v novodobé historii Slovenska.

 

Doporučujeme
flesch2z ( 6. dubna 2016 23:12 )

Sobotko ty vlastizrádce, žádné kvóty nedomlouvej, uprchlíci k nám nechtějí a my je tady taky nechceme!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa